Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #19

Weapon X vol. 2 #19

Weapon X vol. 2 #19

"Countdown to Zero" - part 1: "Gene Nation Rising"

Postacie
Cytat

Marrow (do Mavericka): "After all... who else ya gonna turn to? Who else do you know who really has what it takes to get the job done... the way we both we know it has to get done? And if ya say X-Men I'm gonna laugh in your face."

Streszczenie

Manhattan. Biurowcem rządowym wstrząsa potężna eksplozja. Płonące elementy budynku spadają na samochody i przechodniów. Ten atak przeprowadziło dwóch członków Gene Nation. Powodem było to, że w tym właśnie budynku szkolono żołnierzy Weapon X. Dla Gene Nation zagrożenie, jakim jest Program dla wszystkich mutantów, usprawiedliwia takie ataki terrorystyczne. A jeśli chodzi o trzydzieści dwie postronne ofiary, to ci ludzie powinni bardziej uważać, gdzie spędzają czas. W ciągu pół roku dokonano już sześciu podobnych ataków na ośrodki powiązane z Programem. I to dopiero początek.


W swojej siedzibie członkowie Gene Nation obserwują skutki ostatniego ataku i skandują hasło "Żyj wolnym bądź zgiń" [Brzmi znajomo? Nie? To zajrzyjcie do Weapon X #6 - dop. Idanow]. Po zakończonym "zebraniu" dwóch członków wymienia się opiniami na temat nowej przywódczyni ruchu. Jeden zauważa, że jest inna niż Cable. Zapytany co się właściwie stało z liderem Podziemia, odpowiada, że może został zabity, pojmany lub porzucił sprawę, tak czy inaczej coś się z nim stało. Jego rozmówca, mutant z kościstymi naroślami na twarzy i rogami, zastanawia się nad nową nazwą organizacji. Trochę bez przekonania mówi, że Gene Nation pewnie symbolizuje zwrot w sposobie działania dawnego Podziemia. Dla niego jednak to odrobinę za wiele. W końcu ginie dużo niewinnych osób. A Cable by na to nie pozwolił, dodaje jego towarzysz. Być może, dlatego jest nowy przywódca, kontynuuje rogaty mutant. Może Cable nie miał wystarczająco ikry, żeby ludzie go słuchali. Tak czy inaczej, to już chyba nie jego walka, chce się wycofać, bo sprawy obierają paskudny obrót. Towarzysz pyta go, czy nie ufa przywódczyni, Marrow. Rogaty odpowiada, że nie jest pewien.


Sarah kończy podglądać rozmowę dwóch mutantów i wychodzi z pomieszczenia kontrolnego. Idąc korytarzem zatrzymuje się przy szklanej powierzchni dającej odbcie. Jej kościane narośle na głowie wróciły. Marrow przekonuje sama siebie, że ma ważniejsze sprawy na głowie. I tak jest ładniejsza, zanim Program przywrócił jej urodę. W końcu musiała jakoś zapłacić za zdradę Weapon X. Jej pięść rozbija szkło, jeśli ceną za to jest utrata urody i musi się z tym pogodzić. Piękna twarz i tak do niej nie pasowała. To właśnie przez zawracanie sobie głowy takimi bzdurami wpakowała się w kłopoty. Sarah zapomniała kim jest. Dopiero spotkanie z Sabretoothem, największym mordercą Morlocków, przywróciło jej poczucie rzeczywistości. Jego widok przywołał wspomnienia, emocje oraz pamięć o obowiązku wobec reszty mutantów. Tam gdzie jest jej miejsce. Nagle przy głowie Marrow pojawia się broń.


Kwatera główna Programu Weapon X. Kobieta, z którą Jono spędził noc pyta się kim jest "Paige". Jonothan odpowiada, że to nikt, imię po porostu samo wyleciało mu z głowy. Dziewczyna ubierając się zastanawia się na głos, czy Jono nie stara się od niej wyciągnąć informacji. Wcześniej pytał się, w jaki sposób Program ukrywa swoje plany przed telepatami. Jono wyjaśnia, że po porostu był ciekaw, a ona i tak mu nie odpowiedziała. A dziewczyna nie odpowiedziała, ponieważ nie zna odpowiedzi. Wie tylko, że tym zajmują się Paci. Jono pyta, czy to właśnie oni znajdują się w ostatnim pokoju na trzynastym piętrze. Dziewczyna ostrzega, Jono nie chciałby przecież stracić swojej nowej twarzy, po tym jak by przyłapał go tam dyrektor Jackson.


Tymczasem w dawnej bazie należącej do niedawna do Cable'a Maverick trzyma na muszce Marrow. Marrow wyjaśnia, że ośrodek należał do Nathana, ale teraz ma nowe kierownictwo. W tej samej chwili mutanci Vessel i Hemingway łapią Mavericka za ręce. Nagle jego broń zaczyna się topić, a członkowie Gene Nation odskakują jak oparzeni. Marrow mówi swoim towarzyszom, że chyba będzie musiała zamienić kilka słów z Maverickiem.


Winda dociera na trzynaste piętro. Po chwili korytarz wypełnia się dymem. To dywersja Chambera. Jono wchodzi do ostatniego pokoju na trzynastym piętrze i staje jak wryty. W dużym pomieszczeniu znajdują się rzędy kapsuł z ludźmi w środku. Jono błyskawicznie dochodzi do wniosku, że słowo "Paci" to skrót od "telepaci".


Kwatera Gene Nation. Maverick mówi Marrow, żeby nie proponowała mu członkostwa w swej organizacji, bo to go tylko rozzłości. Sarah mu wyjaśnia, że to może być jedyne wyjście. W końcu przybył do tej bazy, bo "Podziemie" przegrało i Maverick chciał skontaktować się z Nathanem. Jednak Cable'a już tu nie ma jest tylko Gene Nation. Tylko oni mają to, czego potrzeba żeby zmierzyć się z Programem i wygrać. W organizacji przydałby się ktoś taki jak Maverick. Innym wyjściem jest udekorowanie ścian jego wnętrznościami. Marrow słyszała, że raz już oszukał śmierć, chyba nie chce znowu tego próbować skoro walczą o to samo. Po chwili zastanowienia Maverick przystaje na propozycję. Marrow odchodzi ze swym towarzyszem objaśniając mu plany dużej operacji Gene Nation, a za zakrętem korytarza pojawia się... Agent Zero.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.