Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #25

Weapon X vol. 2 #25

Weapon X vol. 2 #25

"War of the Programs" - part 3: "The Terrible Sublime"

Postacie
Cytat

Cornelius: "My, you do seem to have all the bases covered. But tell me this, Professor, how on Earth do you sleep at night?
Profesor: "With two pillows and a quilt sewn by my late aunt Trudie. Thank you for asking".

Streszczenie

Wolverine siedzi pod drzewem, pot spływa mu po czole. Właśnie wymordował wszystkich mieszkańców miasteczka Roanoke, sto szesnaście osób. Doktor Cornelius i Profesor "podziwiają" robotę Logana. Thorton chciał się przekonać jak daleko uda im się popchnąć Eksperyment X. Corneliusowi niezbyt podoba się to, że w trakcie tego "doświadczenia" zginęli niewinni ludzie. Profesor radzi mu, aby spojrzał na to z szerszej perspektywy. Moskwa, Teheran, na teren tych wrogich miast można by zrzucić Logana, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Operacja zostałaby wykonana bez strat własnych żołnierzy. Według Profesora zabicie mieszkańców Roanoke było usprawiedliwione tym, że dzięki temu być może uda im się ocalić o wiele więcej istnień. Cornelius jednak nie jest zbyt przekonany taką argumentacją, ciekawi go jak zatuszują tą masakrę. Profesor wyjaśnia, że wybrano to miasto nie tylko ze względu na nazwę. Roanoke to małe i samowystarczalne miasteczko, więc możliwe jest, że wszyscy mieszkańcy zginęli w ogromnym pożarze. Gdy wszystkie ślady zostaną zatarte, nikomu nie przyjdzie do głowy, że w tym miejscu kiedyś było miasto.


Jak gdyby nigdy nie istnieli i to wszystko przez niego. Logan dowiedział się o tym z plików, które znalazł w Świecie [Siedziba Programu Weapon Plus, był tam z Cyclopsem i Fantomexem - dop. Weapon Idanow]. Urzeczywistniły się jego obawy - jest mordercą. Fantomex przekonuje go, że z pewnością nie mógł nic zrobić, gdy był pod kontrolą Programu. Uwaga Logana skupia się na Zero, jest ciekaw co z Fantomexem robi najlepszy agent Weapon X. Może ich prowadzić w jakąś pułapkę. Odpuszcza mu, gdy Fantomex zapewnia go, że Zero skończył z Programem. Trójka mutantów odchodzi w las, gdzie Logan coś znalazł wcześniej. W pniu drzewa ktoś wyrył słowo "Croatoan", lecz zamiast drugiego "o" umieścił przycisk. Po krótkiej dyskusji pada decyzja, Wolverine wciska guzik, co sprawia, że ziemia zaczyna się trząść. Po chwili z podłoża wyłania się ekran, z niego trójkę mutantów wita John Sublime. Nie powinni się dziwić, że widzą go żywego, w końcu nie osiąga się szczytu w organizacji takiej jak Weapon Plus bez przechytrzenia kilkunastu niedoszłych zamachowców. Jednak Sublime nie zebrał ich tutaj żeby powspominać. Programy Weapon Plus i Weapon X są w stanie wojny. Jackson i jego ludzie zeszli do "podziemia", doszli do wniosku, że trudniej jest uderzyć w coś czego nie można znaleźć. Sublime przyznaje, że coś w tym jest, i że jego Program robi to samo, od tej chwili Weapon Plus jest oficjalne zamknięte. To małe spotkanie jest czymś w rodzaju przyjęcia pożegnalnego. John zaprosił ich, bo odkrył, że jeden z trójki należy do Weapon X duszą jak i ciałem, jednak nie wie który to. Ta osoba pewnie nawet sama o tym nie wie. Zamiast zachodzić w głowę kto to, Sublime postanowił zabić całą trójkę. Logan, Zero i Fantomex zostają otoczeni przez U-Men. Wolverine proponuje, że jeśli przeżyją to czeka ich trójkę mała pogawędka. Trzej mutanci atakują nieprzebrane zastępy zmodyfikowanych ludzi. Z odsieczą przychodzi, a raczej przylatuje, E.V.A. Trzej mutanci łapią się drabinki linowej, jednak Logan zauważa uciekającego Sublime'a i zeskakuje na jego pojazd. Uszkodzony statek rozbija się i natychmiast zostaje otoczony przez U-Men. Logan chce zabić Sublime'a, lecz w ostatniej chwili jego rękę łapie Fantomex i unosi go w powietrze. John nie rozkazuje pościgu za E.V.A., Weapon X ma w garści kogoś z tej trójki, lecz po dzisiejszym dniu, Weapon Plus także się to udało.


Epilog. Na drodze, pośród pól rozbiła się E.V.A. Obok płonącego statku leży Fantomex z raną ciętą na plecach.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.