Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #15

Weapon X vol. 2 #15

Weapon X vol. 2 #15

"Defection" - prologue: "Reflections..."

Postacie
Cytat

Kapitan policji: "Whatever happened to it just being some nutball on PCP with a screwdriver? How come everybody and their mother's got mutant powers nowdays, huh?"

Streszczenie

Instytut Xaviera, dom X-Men. Chamber z okna swego pokoju obserwuje zakochaną parę, Archangela i Husk, spędzającą popołudnie na pikniku. Jono spogląda na swe zdjęcie z Paige z czasów, kiedy ze sobą chodzili. Fotografia niknie, strawiona przez psioniczną energię.


Później, Manhattan. Jono siedzi w barze wpatrując się w kufel z piwem. Zagadnięty przez barmana mówi, że wspomina jak to było, kiedy mógł się napić złocistego trunku. Niemal większość osób w barze, mniej lub bardziej dyskretnie, wpatruje się w siedzącego przy barze Chambera [Chamber ma zasłonioną dolną część twarzy - przyp. Idanow]. Nie uchodzi to uwadze młodego mutanta, gdy już nie może wytrzymać odwraca się i gniewnie pyta, na co się gapią. Część ludzi zajmuje się swoimi sprawami, a do Jono przysiada się młoda blondynka. Oferuje kolejny kufel w ramach przeprosin, była jedną z tych, którzy się gapili. Jono próbuje delikatnie spławić Becky, ale nie daje za wygraną, pyta, jak został poparzony. Chamber nie chce o tym rozmawiać, lecz młoda kobieta dalej drąży temat. Jono w końcu, ku przerażeniu Becky, pokazuje co skrywał pod materiałem. Ochroniarz baru odpycha dziewczynę, rozpoznając iks na kurtce Chambera mówi, że nie wiadomo do czego jest zdolny ten dziwoląg z X-Men. Osiłek sugeruje, żeby Jono zrobił wszystkim przysługę i opuścił lokal. Oni nie chcą żadnych kłopotów. Chamber słysząc to wybucha gniewem, uwolniona energia niszczy kufle stojące na barze oraz kilka stolików. Ściśnięci pod ścianami ludzie w barze z przerażeniem patrzą na mężczyznę, który zamiast klatki piersiowej i ust ma pole buzującej energii. Chamber, najwyraźniej zadowolony z tego co zrobił, stwierdza, że do tego jest zdolny ten dziwoląg. Nagle płomienie tańczące po kontuarze nikną zduszone lodem. Przybyli X-Men w składzie Archangel, Cyclops, Iceman, Husk oraz Wolverine. Scott prosi Jono, aby się uspokoił. Gdy Iceman zajmuje się skupiskami ognia, a Archangel rannymi, Cyclops stara się dociec co napadło Chambera. Jono jakby nigdy nic odpowiada, że przyszedł na drinka. Scott musi powstrzymać zirytowanego tą odpowiedzią Logana, do głosu dochodzi Paige. Husk obejmując twarz Jono prosi go, aby przestał. Warren próbuje załagodzić sytuację mówiąc, że jego związek z Paige może wywoływać w Jono złość, to w pełni zrozumiałe. Niezrozumiałe jest natomiast to, co wyprawiał w tym barze. Warren zapewnia, że są tu dla niego i prosi żeby wrócił z nimi do posiadłości. W końcu X-Men to rodzina. Lewy prosty wymierzony w szczękę Archangela to odpowiedź Jono. Wolverine ma już tego dość i powala młodego mutanta na podłogę. Jono widząc pięść Logana przystawioną do głowy wrzeszczy do niego, żeby skrócił mu cierpienia i wreszcie skończył z nim.


Na przed bar przyjeżdża kapitan lokalnej policji. Nie jest zbyt zadowolony wieścią, że to akurat mutant demoluje lokal. Brakuje mu czasów, kiedy przestępstwa popełniali zwykli, naćpani psychopaci. Teraz każdy ma jakieś mutacyjne zdolności. Kapitan rozkazuje zebrać informacje, chce wiedzieć kim jest podejrzany, jakie ma moce i ile jest w środku niewinnych osób zanim tam wejdą. Nagle drzwi baru eksplodują, z wnętrza wyłania się piątka X-Men z Chamberem przewieszonym prze ramię Wolverine'a. Logan stwierdza, że nie trzeba już szturmować budynku. Nieprzytomny Jono ląduje u nóg kapitana, policjant słyszy od odchodzącego Logana, że X-Men zajmują się "swoimi".


Kilka godzin później, areszt. Skuty kajdankami, ze specjalną maską na twarzy Chamber ma odwiedziny. Brent Jackson wylicza młodzieńcowi liczne stawiane mu zarzuty, od napaści i porwania po podpalenie. Nowo mianowany dyrektor Programu Weapon X przedstawia się zaciekawionemu Jono, teraz jest prawdopodobnie jego jedynym przyjacielem. Brent, aby udowodnić, że to nie jest żadna "gra", otwiera maskę i kajdanki Chambera. To propozycja, od Weapon X.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.