Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #13

Weapon X vol. 2 #13

Weapon X vol. 2 #13

"The Underground" - part 7

Postacie
Cytat

Agent Zero mierząc do Mavericka: "I'm only going to ask you this once... Who are you?"

Streszczenie

Jeffries i Dyrektor, którego głowa jest owinięta zakrwawionym ręcznikiem, uciekają korytarzami kompleksu Weapon X. Madison popędza towarzysza, atak Kane'a osłabił go i nie uda mu się odeprzeć ewentualnego ataku. Malcom odpiera, że musi jeszcze coś zabrać, po czym wchodzi do pokoju Jeanne-Marie. Aurora jest zaniepokojona hałasem i wyglądem Dyrektora. Malcom wyjaśnia, że źli ludzie przybyli, żeby ich skrzywdzić, wyciąga rękę w kierunku Jeanne-Marie mówiąc, że muszą już iść. Kobieta jednak się waha. Madison popędza Dyrektora, to wywołuje u niego wybuch gniewu. Malcom, już opanowany, klęka przy Jeanne-Marie. Wie, że ona boi się i to jego wina, ale to wszystko przeszłość. Przekona się, że teraz będzie inaczej. Malcolm odgarnia włosy Aurorze, potrzebuje jej i nie opuści tego miejsca bez niej. Na zmaltretowanej twarzy Jeanne-Marie pojawia się uśmiech.


Na ekranie widać uśmiechniętą Aurorę, Jackson wyjaśnia, że tylko tyle zarejestrowały kamery. O dziwo, nawet po tym co doświadczyła z jego ręki, Jeanne-Marie zrobiła dokładnie to, o co Colcord ją poprosił i wydostała całą trójkę dzięki swej super-prędkości. Jeden głos z interkomu komentuje to jako przypadek syndromu sztokholmskiego, gdy ofiara zaczyna utożsamiać się z oprawcą. Dwa następne głosy zauważają uśmiech na twarzy Aurory. Pierwszy głos nie przykuwa do tego większej uwagi, stan umysłu byłej agentki nie obchodzi go tak, jak rola jej kochanka, Malcolma Colcorda, w tym wszystkim. Drugi głos uważa za ciekawe to, jak dokładnie Jackson opisał w swym raporcie, co według niego, było niekompetencją i nielojalnością Dyrektora Programu Weapon X. Ostre światło rozbłyska i oślepia Brenta, trzeci głos stwierdza, że układy z Colcordem były całkiem udane dla obu stron. Jackson musi więc wybaczyć ciekawość, zwłaszcza w sytuacji, gdy zwalenie całej odpowiedzialności za to co się stało na Malcolma jest bardzo wygodnym posunięciem. Pierwszy głos podsumowuje wątpliwości, co się działo wtedy z Jacksonem. Z kapsuły zawieszonej na wysięgnikach, Brent słyszy, że jego raport nie był zbyt szczegółowy w tej kwestii. Jackson odpowiada, że był wtedy pod kontrolą mentalną, to wpłynęło na jego pamięć. Pierwszy głos ironicznie stwierdza, że mają uwierzyć w to, że Brent i jego niewinni ludzie zostali telepatycznie przymuszeni do pomocy przez wielkiego, złego mutanta-terrorystę Nathana Summersa. Brent otrzymuje kolejne pytanie, co się stało z Nate'em. Brent stwierdza, że to jest w jego raporcie. Jeden z przesłuchujących mówi, że to doprowadza ich do kolejnego problemu, jak Jackson może być pewien czegokolwiek co napisał, przecież był pod mentalną kontrolą. Brent wykręca się mówiąc, że jego wspomnienia mogą być trochę mętne. Jeden z głosów mówi, że może uda się je trochę wyostrzyć. Na ekranie widać nieprzytomnych Cable'a, Domino, Meltdown i Blaquesmitha. Głos mówi, że według raportu rebelianci zostali pokonani, gdy Jackson i jego ludzie uwolnili się spod mentalnej kontroli. Brent wyjaśnia, że doktor Windsor poddał pojmanych procesowi wymazywania pamięci, to co czego dowiedzieli się na temat Programu Weapon X zostało usunięte i zastąpione czymś innym. Jeden z głosów stwierdza, że gdyby Jackson zastosował te same środki wobec własnych agentów, Program nadal miałby czwórkę potencjalnych obiektów badań. Na ekranie widać, jak Marrow wyłania się z cienia i uwalnia członków Podziemia. Jackson broni się, skąd miał wiedzieć, że Sarah zdradzi i uwolni jeńców. Nie mniej jednak, jest jej wdzięczny za to, że zabiła Sabretootha. Jeden z głosów stwierdza, że to co ona mówi niekoniecznie musi być prawdą.


Rozmowa, a raczej przesłuchanie, schodzi na temat Mavericka, który w jakiś sposób nie podzielił losu reszty swych towarzyszy. Podgląd wideo pokazuje członka Podziemia w jednym z korytarzy. Z cienia wyłania się broń wymierzona w głowę Mavericka. Członek Podziemia zastanawiał się, kiedy pojawi się Agent Zero. Fama głosi, że nie jest zbyt wielkim fanem Programu, więc pewnie doszedł do wniosku, że przeczeka zamieszanie, zobaczy kto wygra i dopiero wtedy zadziała. Agent puszcza mimo uszu dywagacje Mavericka, mówi, że zapyta tylko raz. Z ust Zero pada pytanie: "Kim jesteś?". Agent nie uzyskuje odpowiedzi, więc pociąga za spust. Jednak w tej samej chwili Maverick strzela wiązką energii w podłogę i posyła Zero w kierunku ściany. Agent może tylko zakląć, jego przeciwnik ulotnił się.


Jackson wyjaśnia, że pomimo wpadki w kanałach, Zero to najlepszy agent Programu i on właśnie zajmie się wytropieniem Mavericka oraz Marrow. Jeden z głosów informuje Jacksona, że to wszystko na razie. Zaskoczony Brent pyta co ma przez to rozumieć. Otrzymuje wyjaśnienie, że teraz to się stało, udział Jacksona w tym, oraz Program jako całość zostanie oceniony. Brent określa takie wyjaśnienie jako "bzdury". Jedyne, co zostanie ocenione to kto zostanie kozłem ofiarnym i jacksonowi wydaje się, że im chodzi właśnie o niego. A to przecież dzięki niemu cenny Program Weapon X przesłuchujących nie został przejęty przez wrogo nastawionych mutantów. Zamiast podziękowań jest traktowany jak oskarżony podczas procesu. Wychodząc mówi, że nie ma zamiaru czekać na werdykt. Brent opuszcza pomieszczenie, na korytarzu czekają na niego Sauron i Wild Child. Jackson z szerokim uśmiechem obwieszcza, że patrzą właśnie na nowego Dyrektora Programu Weapon X.


Epilog 1. Na pokładzie promu Cable odzyskuje przytomność, jest zaskoczony, widząc Marrow przy sterach. Zdezorientowany powoli przypomina sobie eksplozję, która zniszczyła kompleks Weapon X, zabiła Dyrektora oraz Jacksona. Nigdylandia okazała się być... jedynie przykrywką wojskową, dokańcza Marrow. Sama nie mogła w to uwierzyć. Sarah mówi, że jest dumna z tego, że mogła pomóc, nawet, jeśli jej pomoc nadeszła tak późno. Nagle na słowo "Podziemie" wspomniane przez Marrow, Cable przypomina sobie coś i z bólu łapie się za głowę. Nate musi skontaktować się z komórkami organizacji, trzeba odwołać misje, które miały być przeprowadzone na wypadek, gdyby grupie Nathana się nie udało. Marrow oferuje się, że ona to zrobi. Cable nie mając nawet siły się sprzeczać daje jej dysk. Na nim są zapisane wszystkie informacje na temat komórek Podziemia, trzeba się z nimi skontaktować i rozwiązać, a potem zniszczyć dysk. Sarah mówi, że Nate może na nią liczyć. Już siedząc przy sterach radzi mu, aby zamknął oczy, Marrow się wszystkim zajmie.


Epilog 2. Doktor Windsor na pokładzie promu rozmawia przez połączenie wideo z Jacksonem. Stan Nigdylandii się nie zmienił. Doktor z przyjemnością przyjmuje "nową krew" u steru Programu. Jackson chce porozmawiać o kilku sprawach z Windsorem, lekarz odpowiada, że wróci do Nigdylandii jak tylko coś dostarczy. Nowy Dyrektor rozłącza się, doktor krótko i dosadnie nazywa go głupcem. Kobieta, jedna z piątki mutantów obecnych na pokładzie promu, wyraża swą nadzieję, że Jackson będzie takim głupcem jak jego poprzednik. Wielu ludzi w obozie liczy na to, że Windsor ich uwolni. Doktor odpowiada, że mydlił oczy ludziom o wiele bardziej przebiegłym od czasu, kiedy ten kraj był jeszcze młody. Jackson w porównaniu z nim jest niczym. Już na lądowisku, wychodząc z promu młoda kobieta mówi, że nie zrozumiała ostatniej uwagi lekarza. Windsor ze złowieszczym uśmiechem stwierdza, że nie zrozumiałaby. Piątka mutantów pada powalona gazem usypiającym. Windsor rozkazuje mężczyźnie w czarnym płaszczu, aby zabrał "okazy" do sekcji C. Lekarz kieruje się w korytarz rozświetlony jedynie zielonkawymi poświatami. Na samą myśl o tym, że mógłby bać się Jacksona wybucha gromkim śmiechem. Windsor idzie korytarzem, jego ciało zaczyna upłynniać się, zmieniać formę, widać formujące się czerwone wici. Już dawno się tak nie uśmiał. Dyrektorzy programów militarnych, światowi przywódcy, nawet sposóby na życie - to wszystko przychodzi i odchodzi. Jednakże jedna rzecz zawsze pozostanie stała... Sinister. To imię głucho rozbrzmiewa w sali, gdzie podłączeni do różnej aparatury wiszą okaleczeni mutanci...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.