Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #11

Weapon X vol. 2 #11

Weapon X vol. 2 #11

"The Underground" - part 5

Postacie
Cytat

Agent Zero: "You asked for the head of 'you know who', didn't you?"
Dyrektor (na widok głowy w torbie): "My word... Well, CNN should have a field day with that certainly. Even though I didn't mean it so literally..."

Streszczenie

Dyrektor siada przed komputerem i zaczyna pisać. Na ziemi leży figurka, którą jeszcze przed chwilą okładał Jeanne-Marie. Na podłodze zostały ślady krwi. Malcom zapisuje, że zrobił coś złego. Zakłopotanie, gniew, wstyd - to sprawcy. Ich ofiarą stała się Jeanne-Marie. Dyrektor wchodzi do pokoju, gdzie na podłodze siedzi przerażona kobieta. Jej twarz jest posiniaczona i zakrwawiona. Malcom wyciąga dłoń do Jeanne-Marie i jednocześnie rozmyśla co było powodem jego wcześniejszego zachowania. Krótko mówiąc Aurora jest mutantką - należy do nikczemnej gałęzi ludzkości, która musi zostać wyeliminowana jeśli normalni ludzie mają przetrwać. To jednak niczego by nie skomplikowało gdyby nie jeden ważny fakt - Malcolm ją kocha. Dyrektor wyciąga dłoń w kierunku pobitej kobiety, ta niepewnie obejmuje ją. Malcom przeprasza, trzyma w objęciach Jeanne-Marie i rozmyśla, że całe szczęście, które ostatnio na niego spłynęło, zawdzięcza tej kobiecie. Tej samej, którą pobił niemal na śmierć. Nie wie czy szkody wyrządzone ich związkowi nie okażą się nieodwracalne. A może lepiej jeśli tak będzie.


Malcolm wychodzi z pokoju i staje w progu, nie ma pojęcia co teraz począć. Z zamyślenia wytrąca go agent Jackson, któremu towarzyszą Sauron i Wild Child. Brent przeprasza za tą docinkę o "kochasiu mutantki", to był tylko żart, w końcu każdy chciałby się umówić z taką pięknością jak Aurora. Uścisk dłoni świadczy, że Dyrektor przyjął przeprosiny. Wychodząc na plac Kompleksu Dyrektor mówi Brentowi, że podobno zaginieni agenci się odnaleźli [Reaper i Wildside - dop. agent Idanow]. Jackson potwierdza, choć ci dwaj nie są w najlepszym stanie. Dla Dyrektora najważniejsze jest, że ich prawdziwa misja nie została ujawniona. Po odejściu Malcolma, Sauron szepce Brentowi coś na ucho, Ten jednak stanowczo go ucisza.


Dyrektor odwiedza laboratorium doktora Windsora, gdzie na dwóch stołach leżą Reaper i Wildside. Diagnoza lekarza brzmi - ich mózgi zostały usmażone przez potężnego telepatę [Przez Cable'a - dop. telepator Idanow]. Blokady mentalne jednak wytrzymały i sekret Nigdylandii nie został wyjawiony. Nagle Dyrektor zadaje nieoczekiwane pytanie - czym Windsor się tutaj zajmuje. Na czym polegają jego eksperymenty ma mutantach, których sporą liczbę wywiózł z obozu [Windsor tak naprawdę uwalniał swe przyszłe "obiekty eksperymentów" - dop. konspirator Idanow]. Zmieszany lekarz odpowiada, że bada on genom mutantów. Dyrektor ciągnie dalej, chce zobaczyć postępy prac, wychodząc mówi, że ma dostać raport do końca przyszłego tygodnia. Po wyjściu z laboratorium na ramieniu Dyrektora ląduje ręka Agenta Zero. Mężczyzna mówi swemu przestraszonemu przełożonemu, że ma głowę "on wie kogo". Jako dowód pokazuje zawartość trzymanej torby. Dyrektor odprowadza Agenta przy okazji stara się mu powiedzieć, że chciałby z nim porozmawiać. Zero jednak ignoruje go i po prostu odchodzi. Dyrektor wzdycha w myślach, kazałby zlikwidować Agenta, gdyby ten nie był tak dobry w tym co robi.


Czas zmienić towarzystwo na bardziej sympatyczne, Malcolm idzie w odwiedziny do Madisona Jeffriesa. Już u "pokoju" Kanadyjczyka Dyrektor mówi, że nie ma czasu na kolejną partię szachów, musi się zająć czymś gdzieś indziej. Przed wyjściem Madison pyta się jak ma się sytuacja na zewnątrz, czy jego praca w ogóle pomogła. Dyrektor odpowiada, że warunki poprawiły się drastycznie, mutanci zaczęli tracić kontrolę, morderstwa ludzi na ulicach ustały, despotyczny przywódca mutantów został zlikwidowany, ludzkość znów staje na nogi. Madison powinien być z siebie dumny - jest bohaterem. Gdyby tylko wiedział, że Program Weapon X poddał go praniu mózgu i, by nakłonić go do współpracy, prawda o sytuacji geopolitycznej została "odrobinę" nagięta.


Następny przystanek "obchodu" Dyrektora to kwatera Mesmero. Dyrektor mówi swemu podwładnemu, że wie o jego stanie. Vincent stracił swe moce i to właśnie dlatego Sabretooth zdołał uciec. Mesmero podejmuje się rozpaczliwej próby użycia swych zdolności, ale bez efektu. Dyrektor patrzy jak agent Kane i dwa Boxboty odprowadzają Vincenta.


Skazaniec stara się dowiedzieć gdzie jest zabierany, lecz Garrison nie może nic wyjawić. Vincent stwierdza, że chyba będzie pierwszym agentem Weapon X, który dowie się co naprawdę dzieje się w Nigdylandii. Mesmero prosi Kane'a by ten chociaż dał mu spróbować ucieczki. Cyborg pozostaje jednak niewzruszony. On wykonuje tylko swoją pracę i nic nie może na to poradzić. Mesmero przed wejściem na pokład samolotu mówi, że dziś to jego praca została uznana za zbędną, do zastąpienia. Jutro jednak równie dobrze może to być praca Kane'a.


Spacerujący Dyrektor nagle zostaje trafiony strumieniem wody. John Lopez, znany także jako Washout, krzyczy, że Dyrektor go zabił. Malcolm udaje, że nie wie o co chodzi, lecz ucisza go kolejny strumień wody. Dyrektor wykorzystał go, dał mu moc, która go teraz zabija. On jednak nie zniknie po cichu tak jakby tego chciał szef Weapon X. John zabierze mu dwie najważniejsze dla niego rzeczy. Jego ukochany Program Weapon X, Washout używa swych wodnych zdolności i zalewając generatory odcina zasilanie w całym kompleksie, oraz życie. John podwyższa temperaturę wody w ciele Dyrektora do wrzenia. Nie jest jednak mu dane wywrzeć swej pomsty bowiem jego ciało nie wytrzymuje wysiłku i Washout pada martwy zanim zabił Malcolma.


Gdy jest już po wszystkim na odsiecz przełożonemu przychodzi agent Kane. Po chwili zasilanie zostaje przywrócone. Idąc obok Garrisona Dyrektor zastanawia się na głos czy John nie wiedział, że zapasowe generatory włączą się po paru minutach. Parę minut wszakże wystarczyło, by Cable, Domino, Meltdown i Maverick infiltrowali kompleks Weapon X. Czwórka członków Podziemia obserwuje z szybu wentylacyjnego oddalających się Dyrektora i Garrisona Kane'a.


Tymczasem u wylotu systemu ściekowego kompleksu. Sabretooth węszy i z uśmiechem stwierdza, że cała "paczka" jest już na miejscu...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.