Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #14

Weapon X vol. 2 #14

Weapon X vol. 2 #14

"Sinister's List"

Postacie
Cytat

Scalphunter: "I don't know boss... Sometimes I even feel sorry for them. I mean, here they are, thinkin' ya just saved them from a death sentence... when where you're really taking them might be actually worse."

Streszczenie

Rok 1944. Namor the Sub-Mariner wyłania się z odmętów morskich. Rośnie w wizjerze peryskopu, niemiecki baron ma jedynie czas, aby ostrzec załogę przed uderzeniem. Namor z impetem przebija się przez pokład jednostki do środka. Niemieccy marynarze nie mają żadnych szans w starciu z nim. Dr Essex obserwuje walczącego Atlantydę określa go mianem "wspaniałego okazu". Takiego odkrycia pozazdrościłby nawet Apocalypse. Nathaniel korzysta z nadarzającej się okazji w imię nauki, nawet jeśli oznacza to związanie się z nazistami. Namor rozbraja kolejnego marynarza Kriegsmarine, zakradający się od tyłu Baron także nie stanowi problemu. Nathaniel uważa, że Sub-Mariner jest uosobieniem creda En Sabah Nura i wcale nie trzeba być Darwinem, aby to zauważyć. Nagle Namor wydaje okrzyk bólu, Master Man zaatakował od tyłu i wybił mu sztandar III Rzeszy w plecy. To jednak nawet nie spowolniło Sub-Marinera, Atlantyda podniósł się i z okrzykiem rzucił się do gardła przeciwnika. Nathaniel, choć robi to niechętnie to przyznaje, że widząc walczącego Namora był tak podekscytowany, że nie mógł się ruszyć. To się zmieniło, gdy zauważył krew ściekającą ze sztandaru, dzięki łutowi szczęścia była jego. Powoli podszedł, już go miał w ręku, gdy za ramię złapał go dr Klaus krzyczący o tym, że statek tonie. Nathaniel oczywiście zauważył to, chrupot łamanych kręgów szyjnych Niemca oznajmił, że Essex nie potrzebuje świadków. Krew, którą zebrał do fiolki była ważniejsza nawet od jego życia. To było życie.


Obóz wojsk amerykańskich. Pluton egzekucyjny przygotowuje się do wykonania wyroku. Skazanym jest John Greycrow, zamordował i następnie oskalpował ośmiu towarzyszy broni. Oficer pyta przywiązanego do słupa mężczyznę, czy ma jeszcze coś do powiedzenia. Ten jednak spluwa mu jedynie w twarz i wybucha śmiechem. Żołnierz o nazwisku Fury chce uderzyć skazańca, lecz oficer powstrzymuje go. Tam gdzie Greycrow wybiera się, nie będzie mu do śmiechu. Wyrok zostaje wykonany, a zwłoki pochowane.


Wieczór, z grobu Jonha Greycrowa wyłania się ręka, a później reszta niedoszłego nieboszczyka. Słowami "Co tak długo?" ponownie wśród żywych wita go Mr. Sinister. Ucina kompletnie zaskoczonemu Jonowi, do niego należy wiedzieć o pewnych sprawach, wiedzieć o nim. Sinister nie przestając mówić, pomaga wydostać się mężczyźnie z grobu. Niesamowite moce regeneracyjne Greycrowa, jego zabójczo celne oko oraz skłonność do kolekcjonowania skalpów to niezwykłe zdolności, z pewnością znajdą właściwe zastosowanie.


Powiada się, że Hitler sprawił, że pociągi przyjeżdżały o czasie. Choć to prawda, to temu powiedzeniu umyka najważniejsza część równania, to co było przewożone w tych pociągach. Dla Essexa to marnowanie środków było największą wadą nazistów. Dlaczego eksterminować całą rasę, gdy mogła się przysłużyć wyższej, naukowej, sprawie. Doktor Essex podchodzi do niemieckiego oficera, który być może będzie mu w stanie pomóc. Nathaniel pokazuje mu listę jego ludzi, którzy znaleźli się w transporcie w wyniku błędu. Oficer zbywa go mówiąc, że III Rzesza nie popełnia błędów. Essex próbuje powołać się na to kim jest, lecz żołnierz wie z kim rozmawia i jakie jest jego miejsce w społeczności. To nic nie zmienia, nadal mu nie pomoże. Nathaniel kontynuuje, jego rozmówca może mu nie pomoże, ale to mogą zmienić informacje, które ma dla jego dowódcy. Essex odchodząc mówi, że nie ma się czym przejmować, to dotyczy pewnego oficera, którego aryjskość nie jest taka jaka powinna być. Żołnierz szybko decyduje się na współpracę.


Ludzie wskazani przez Essexa zostają wyposzczeni z wagonów, nie wiedzą jak odpłacić się swemu wybawcy. Mała dziewczynka ściska w pasie doktora. Nathaniel i John obserwują ludzi wsiadających do podstawionych samochodów, Greycrow czasem im współczuje. Oni myślą, że zostali uratowani przed śmiercią, a wprawdzie czeka ich coś nawet gorszego.


Sinister przyznaje, że słowa Scalphuntera ["Łowcy skalpów" - dop. tańczący z wilkami Idanow] poruszyły go, w końcu nie jest potworem. W fabryce przystosowanej do własnych celów Essex obserwuje zwłoki dziewczynki, która w geście podziękowania serdecznie go uściskała. Scalphunter nie pojmuje tego, czego razem dokonali. Te ofiary nie poszły na marne. To dziecko oddało swe życie, aby mógł się narodzić Eksperyment N2. Sinister odsłania zbiornik, w nim znajduje się osobnik bliźniaczo podobny do Namora. Jego ówczesne największe osiągnięcie. Wymuszony krok w ewolucji stworzony z krwi Sub-Marinera. Nagle w bazie rozlega się alarm. Mr. Sinister widząc na ekranie prawdziwego Namora i Human Torcha zastanawia się czy jego twór podoła tak ważnemu testowi. Wtedy wierzył, że tak. Scalphunter otrzymuje rozkazy, aby rozpocząć ewakuację. Dźwięk rozbijanego szkła oznajmił, że Eksperyment N2 także był pewien wyniku swego testu.


Namor i Human Torch uwalniają z lochów więzionych ludzi. Sub-Mariner nie może uwierzyć, że ludzie mogą tak traktować "swoich". Human Torch wtóruje mu mówiąc, że w takich chwilach nie przeszkadza mu to, że nie jest człowiekiem. Android nie ma czasu rozwinąć tej myśli, gdyż jego towarzysz pada powalony silnym ciosem. Sinister był pewien, że Sub-Mariner i Human Torch uznają N2 za godnego przeciwnika. W końcu przewidział, że ci dwaj członkowie Invaders będą stanowić największe zagrożenie dla jego operacji. Namor atakuje N2, lecz zawisa w powietrzu bezradnie, gdy ten chwyta go za szyję. Twór Sinistera wysysa z niego wodę. Strumień wody powstrzymuje podmuch płomieni Human Torcha, drugi sprowadza androida do parteru. Sinister dobrze przygotował Eksperyment N2 do tego pojedynku. Jego twór stał zwycięski, wiara Essexa została wynagrodzona. Była to jednak nagroda, która będzie musiała poczekać na odebranie, albowiem los zagrał nieoczekiwaną kartę. W głowę N2 trafia tarcza Kapitana Ameryki. Sinister znał jego bohaterskie wyczyny i był przygotowany na ewentualną konfrontację z nim. Jednak nie przygotowywał w żaden specjalny sposób N2, tak jak zrobił to w przypadku reszty Invaders. Nie widział takiej potrzeby, Captain nie posiadał żadnych nadludzkich zdolności, był tylko człowiekiem. Jak mógł mierzyć się z Eksperymentem N2. Captain America unika ciosów przeciwnika, wykorzystując swą zwinność i zdolności bojowe zadaje kolejne ciosy swą tarczą. Sinister obserwuje na monitorze Amerykanina stojącego nad pokonanym Eksperymentem N2. Tego dnia nauczył się ważnej lekcji. Nie jest ważne jak bardzo naukowym rozumowaniem posługujesz się, jak "dobrze" uważasz, że jesteś przygotowany. Nigdy nie nie doceniaj nieoczekiwanego.


Teraźniejszość. Mr. Sinister zapisuje w swym dzienniku, że właśnie taki sposób myślenia pozwolił mu przetrwać tak wiele lat. Umożliwił także rozpoznawanie, kiedy historia ma się powtórzyć, gdy dawne sposobności mają zaistnieć w teraźniejszości. Środowisko stworzone obecnie przez Program Weapon X zawsze najlepiej służyło jego celom. Właściwie, okazje, które dostarczyła działalność pod postacią doktora Windsora przekroczyły nawet najśmielsze oczekiwania Sinistera. Choć pewne sprawy nie potoczyły się tak jakby tego chciał, Sabretooth rozpoznał jego zapach, a Dyrektor stał się zbyt ciekawski. Jednak Sinister przezwyciężył te trudności, przeżył swoich wrogów. Tak samo zrobi z reżimem Weapon X. Tak jak zawsze to robi.


Rodzeństwo Taylorów [Dr Windsor "uratował" ich z Nigdylandii; patrz Weapon X #5 - dop. Idanow] leży przypasane do stołów operacyjnych. Sinister wystrzykuje Wendy dodatkową mutację genetyczną, to samo wcześniej zrobił z jej bratem. Mr. Sinister wyjaśnia Billy'emu, że odświeża coś, co rozpoczął wiele lat temu. Wendy wpada w konwulsje, z jej ciała wyskakują kolce. Po krótkiej chwili dziewczynka opada na stół. Sinister nie jest zadowolony, sto osiemdziesiąt trzy próby i tyleż samo trupów. Nathaniel odchodząc od ciała rozkazuje Scalphunterowi, aby przygotował dziecko do autopsji. Nagle daje się słyszeć ciche kaszlnięcie i Wendy otwiera oczy. Zaskoczony Scalphunter pyta, co to było. "Nieoczekiwane" - z ust Sinistera pada odpowiedź.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.