Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #28

Weapon X vol. 2 #28

Weapon X vol. 2 #28

"Man and Monster" - part 3

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Tsk. Tsk. Ya know... they just don't make Aryan mutant men like they used to".

Streszczenie

Scalphunter i Sabretooth popijają piwo w barze, gdzie spotykają się wyłącznie złoczyńcy. John odpowiada o tym, że Sinisterowi wreszcie udało się idealnego super-żołnierza. Eksperymenty sięgające aż do czasów II wojny światowej dały wreszcie owoc w postaci następnego kroku w ewolucji - Hansa. Ideał mutanta otrzymał zdolność lotu, super-siłę, promienie optyczne, super-prędkość oraz czynnik regeneracyjny. Victor jednak dowiódł, że Hans nie jest niepokonany. Scalphunter studzi jego rozbuchane ego, żeby dopaść Sinistera będzie musiał przedrzeć się przez całą armię super-żołnierzy, a Essex też nie należy do mięczaków. Victor zadaje wreszcie kluczowe pytanie, dlaczego Indianin chce zdradzić osobnika, któremu od tylu lat służy. Dla Johna rachunek jest prosty, jeśli nie pozbędzie się super-dzieci Sinistera, to wkrótce ktoś może zacząć polować na jego "skalp". Nie chce skończyć jako chodzący trup z kablami wystającymi z głowy. Plan jest taki, że on poda Victorowi plany zamku, umożliwi spenetrowanie systemów ochrony i "przypadkiem" nie będzie na miejscu, żeby nie wpaść czasem na niego. Creed ma zlikwidować dzieci, co zrobi z Sinisterem to już jego sprawa. Victora zastanawia tylko mały szczegół, jak niby ma pokonać całą armię super-mutantów w pojedynkę. Odchodzący Scalphunter mówi żartem, że Vic powinien zadzwonić do X-Men. Sabretooth zdaje się nie brać tej uwagi na poważnie, po chwili w jego głowie świta myśl.


Sinister wyjaśnia Hansowi przypiętemu do stołu operacyjnego, że jest eksperymentem. Essex rozpoczyna skalpelem nacięcie i pyta, czy jest jakiś powód, dla którego nie powinien przerywać nieudanego eksperymentu. Sabretooth mówi, żeby Nathaniel ciął dalej, on będzie mu asystował. Sinister nie jest szczególnie zaskoczony obecnością Victora, Creed potrafi być wytrwały w dążeniu do celu. Jest także idiotą, nie ma szans w walce z armią super-mutantów. Creeda właśnie zainteresowały "dzieci" Sinistera. Essex zawsze interesował się telepatami X-Men i Victora zastanowiło, że do arsenału mocy Nathaniel nie dołożył telepatii. Chyba, że tak zrobił. Nagle kilkunastu super-żołnierzy uwalnia swe promienie optyczne wijąc się w konwulsjach. Creed wyjaśnia, że telepatię najtrudniej jest kontrolować i to właśnie wykorzystał domyślając się, że "dzieci" Sinistera nie mają nad nią żadnej kontroli. Urządzenie, w które pracodawcy wyposażyli Victora przesyła jego myśli bezpośrednio do umysłów super-żołnierzy. Vic proponuje, żeby spisali ten cały eksperyment na straty i ostatecznie zakończyli sprawy między sobą. Walkę jednak odracza pojawienie się Granda, Toomsa oraz oddziału uzbrojonych mężczyzn. Sabretooth otrzymuje czek za wykonane zadanie, dwa razy więcej niż pierwotnie zakładał. Victor odnalazł Sinistera i unieszkodliwił armię super-żołnierzy. Michael Grand teraz chce zająć się Essexem w bardziej prywanym gronie. Creed zadowolony z zapłaty odchodzi sugerując, że już raczej nie zobaczy się z Nathanielem. Przychodzi najwyższy czas na zakończenie maskarady, Michael Grand wyłącza holograficzne maskowanie, przed Sinisterem staje doktor John Sublime. Essex natychmiast atakuje, Sublime ma jednak czas, żeby wyjaśnić, że zaszło nieporozumienie - on jest jego największym fanem.


Pierwszy epilog. W biurowcu Megacorpu Sublime i Tooms obserwują na monitorze super-żołnierzy walczących z ogromnymi robotami. Dla Sinistera ci mutanci byli porażką, jednak jego porażki są warte więcej niż sukcesy innych. A w zamian Sublime musiał jedynie dać Essexowi dostęp do akt mutantów wykradzionych przez Sabretootha z Weapon X. Rozmowa schodzi na temat Creeda, Tooms jest ciekaw, czy rozsądnie było tak wystawić Victora. Jeśli on się domyśli, że wykonywał zadania dla Weapon Plus to sprawy mogą przyjąć nieciekawy obrót. Dla Sublime'a korzyści płynące z tego są ważniejsze, w końcu najlepszym agentem jest ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy, że nim jest. Tooms pyta, co z agentami, świadomymi swych działąń. W połączeniu z U-Men i super-mutantami to całkiem spora armia. Sublime przyznaje mu rację, że to armia, w końcu czym byłaby wojna bez armii.


Drugi epilog. Scalphunter i Sabretooth spędzają czas w knajpie na grze w pokera z innymi złoczyńcami. Peepers przerywa im rozmowę o ostatnich wydarzeniach, ma na kartce wiadomość dla Creeda. Victor kończy grę, musi gdzieś iść. Na kratce wypisano tylko jedno słowo - Brotherhood.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.