Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #89

X-Men #89

X-Men #89

"Yesterday's News"

Postacie
Cytat

Sprite: "The one true Sprite will brook no impostors!"
Shadowcat: "The name is Shadowcat, actually..."

Streszczenie

Nightcrawler przemierza miasto z wyglądu odtwarzające Nowy Jork, usiłując ustalić gdzie się znaleźli. Dociera na cmentarz na wzgórzu widząc nieopodal kolejne miasta, tym razem najwyraxniej należące do obcych, bowiem jedno z nich Kurt rozpoznaje jako Shi'ar. Nagle spomiędzy grobów wychodzi Thunderbird, a przerażony Kurt teleportuje się lądując koło Shadowcat. Oznajmia, iż właśnie zobaczył ducha. Tymczasem Storm i Wolverine przemierzają zaułki na których widzą napisy "śmierć mutkom" i docierają na dach szpitala, starając się unikać kontaktu ze znajdującymi się przy wejściu do niego ludźmi. Na dachu czeka na nich Spiderman, zachowujący się nieco dziwnie. Pyta kim są, bowiem nie jest w stanie zapamiętać imion wszystkich ziemiskich bohaterów, proponuje im pomoc bowiem chce odpocząć od swej misji - ciągłej walki ze złem, pomimo ataków Jonaha Jamesona. Wreszcie wystrzeliwuje swe pajęczyny i znika, a zdumieni Storm i Logan spoglądają na siebie zastanawiając się kogo spotkali.


Gambit omal nie rzuca się na Xaviera, który mówi mu iż nie jest w stanie wezwać pozostałych, bowiem coś zakłóca jego telepatię. Remy oskarża go, iż nie zamierza pomóc rannej Marrow, zapewne dlatego że jest Morlokiem, zamiast tego woli marnować czas na badanie tajemniczego miasta. Xavierowi i Colossusowi udaje isę go uspokoić. Wbrew temu co sądzi Lebau Sarah znalazła ludzi, którzy się nią opiekują.


Kurta atakuje młot Thora, a gdy uskakuje pojawia się przybywający z odsieczą Cyclops. Jego z kolei atakuje Vision, ktorego podcina pojawiający się znikąd Kurt. Podnosi go i przeprasza, mówiąc iż wciąż nie wynaleźli czegoś, co mogłoby zastąpić teleportację Wagnera, musi więc polegac na generatorze niewidzialności. Vision przerywa ćwiczenie zwołując członków Avengers i X-Men, wytykając iż utracili zaskoczeniei wciąż brak im "niewirygodności" charakteryzującej super-bohaterów. Scenie tej przyglądają się ze zdumieniem prawdziwi Kurt i Kitty, zastanawiając się czy znaleźli się w jakimś dziwnym obozie treningowym, gdzie naśladuje się ziemskich super-bohaterów. Sprite oddala się, aby przejrzeć się w lustrze, gdy jej własne odbicie wciąga ją do środka. Shadowcat domaga się odpowiedzi, lecz Sprite sądząc iż to ciąg dalszy testu atakuje. W trakcie walki przelatuje przez Kitty, a obowdy elektryczne podczas fazowania powodują spięcie, co sprawia iż pada do stóp Kitty. Na ulicy wybucha walka pomiędzy Avengers a Hulkiem, a do stojących bezczynnie mutantów dołącza Sprite. Storm złości się, iż wciąż tak mało wiedzą o mutantach i nie mogą wziąść udziału w akcji. Mówiący niczym colossus Kurt, oznajmia że nie dość, że nie mają pojęcia gdzie jest baza X-Men, ani kto nimi kieruje, to "oni" nie potrafią nawet skopiować mocy Magneto. Docierają do bazy, gdzi eKitty dostrzega siedzących bezczynnie ziemskich mutantów oglądających ziemską telewizję. Ta jednak jest problemem, bowiem przedstawia muutantów w taki sposób, iż nie można się o nich niczego dowiedzieć.


Podczas gdy Xavier usiłuje przeskanować schwytanego sobowóra, Remy informuje go iż jeśli nie pomoże Sarah ta umrze. Tymczasem Kitty korzystając z nieuwagi mutantów obserwujących relacje z Ziemi, przenika do podziemi budynku. Tam atakuje ją Thudrbird, a wraz z nim przybywa kolejny martwy - Captain Marvel. Kitty rzuca się do ucieczki, lecz dopada ją Adam Warlock. Porażona klejnotem, pada do jego stóp. Nad miastem na Storm i Logana rzuca się Johny Storm. Widząc, iż zabrali ze szpitala środki medyczne dla Marrow atakuje. Storm odpowiada mockrym wiatrem, lecz gdy Storm ucieka atakuje ją Ben Grimm. Skacze na niego Logan.


Prześladowcy żądają odpowiedzi od Kitty jak ich wyśledziła wraz z tymi, którzy wciąż ich ścigają. Nie wierzą w jej odpowiedzi, mówiąc iż uczynią z niej na powrót Skrulla. Taki też jest werdykt Xaviera - schwytana jest Skrullem. Colossus stwierdza, iż w takim razie zapewne znaleźli się na planecie Skrulli, Kurt oznajmia iż o ile mu wiadomo zniszczył ją Galactus. Xavier oznajmia, iż być może oprócz tego iż przeniesiono ich w przestrzeni, zostali także cofnięci w czasie. Nagle orientują się, iż Gambit zniknął, zapewne mając dość bezczynności udał się szukać pomocy medycznej. Zabrał ze sobą Marrow.


Niezmierzone przestrzenie kosmosu. Galactus poleca Novie znaleźć dla niego świat, bowiem jest głodny.


[>> Uncanny X-Men #370]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.