Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #51

X-Men #51

X-Men #51

"Deathbound Train"

Postacie
Cytat


Gambit: "Can we derail de train?"
Bishop: "Not without killing everyone for sure"

Streszczenie

Xavier ślęczy nad Cerebro, którego wciąż nie udało się naprawić od czasu gdy Banshee zniszczył go podczas ataku Falangi. Profesor wyjaśnia Bishopowi jak ważne jest aby maszyna zaczęła działać, gdy niespodziewanie udaje mu się ją uruchomić. Rozlega się alarm, bowiem Cerebro wykrył gigantyczne nagromadzenie mutantów w pociągu pędzącym z New Jersey.


Wkrótce Bishop, Gambit i Dark Beast podszywający się pod Hanka dokonują desantu z pokładu blackbirda na dach dziwnego pociągu. Remy używa swej karty, aby zniszczyć zamek w drzwiach. Mutanci przedostają się do środka, gdzie widzą całą masę dziwacznych potworów. Przeskakują nad nimi, chcąc dotrzeć do znajdujących się w pociągu ludzi. Gdy Beast zbliża się do ukrytej w kącie kobiety, wpada ona w panikę. Jak się okazuje wcale nie z powodu jego wyglądu. X-Men widzą jak jeden z potworów dotyka innego człowieka wywołując przemianę. Na ich oczach pasażer pociągu przemienia się w potwora.


Scott i Jean znajdują się z wizytą u państwa Grey. John i Elaine obserwują Scotta bawiącego się z Joshem i Gailin, dziećmi Sary, lecz Jean orientuje się co naprawdę robi Scott prosząc dzieci aby odgadły jaką kartę trzyma w ręku. Na stronie prosi go aby przestał sprawdzać, czy dzieci Sary nie posiadają telepatii. Jean prosi męża, aby pozwolił cieszyć im się dzieciństwem. Rozmowę przerywa John Grey, wołając oboje do telewizora. Zebrani oglądają Graydona Creeda, który ogłasza iż ma zamiar zostać Prezydentem USA, a jeśli wygra kampanię obiecuje rozwiązać problem mutantów raz na zawsze. Cyclops i Phoenix zastanawiają się czy Profesor wie już o planach Creeda.


Xavier kontaktuje się właśnie w powyższej sprawie z ambasadorem St Croix. Obaj stwierdzają, iż senator Kelly którego obawiali się, w porównaniu z Creedem nie jest zagrożeniem. St Croix radzi Xavierowi uruchomić w całości jego organizację Mutant Underground i pyta jak daleko gotów jest posunąć się, aby powstrzymać działania Creeda.


W pociągu u przemienionych ludzi zaczynają się uaktywniać ich nowe moce, a X-Men kryją się przed strzałami energii. Bishop podejrzliwie spogląda na dziwne żarty Beasta, po czym decyduje się wziąść sprawy w swoje ręce. Wystawia się na strzał i wchłania energię, którą wybija dziurę w dachu. Trójka wychodzi na górę, zamierzając przedostać się do lokomotywy i zatrzymać pociąg. Po drodze atakują ich kolejne potwory. Beastowi udaje się przedostać do przodu i wskakuje do kolejnego wagonu, gdzie zostaje zaatakowy przez stwora zionącego ogniem. Wciąga go w pułapkę i uskakuje w ostatniej chwili przed płomieniem, który wypala dziurę w podłodze. Beast wydostaje się przez nią na zewnątrz w poszukiwaniu płynu hamulcowego. Tymczasem Gambit i Bishop docierają do lokomotywy, orientując się że wszystkie urządzenia kontrolne zamilkły. Mają coraz mniej czasu, bowiem pociąg wpada właśnie do tunelu prowadzącego na Manhattan. Beast wychodzi na górę i używa mieszanki płynu hamulcowego oraz piany z gaśnicy i widzi, iż uspokoiwszy się potwory znowu stają się ludźmi. Nagle chwyta go Sinister, oznajmiając iż miał nadzieję, że efekt będzie długotrwały, zaś teraz musi gdzie indziej poszukać obiektów doświadczalnych. Tymczasem Gambit i Bishop wychodzą na dach, a Remy zaczyna ładować lokomotywę swą energią. Bishop wrzeszczy iż właśnie zmienił pociąg w bombę pędzącą w samo serce Manhattanu...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.