Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #88

X-Men #88

X-Men #88

"A World Apart"

Postacie
Cytat

Colossus: "This is no danger room simulation..."
Charles Xavier: "No Colossus, certainly not."

Streszczenie

W sali ćwiczeń Beast wykonuje skany zastanawiając się wraz z Archangelem, Psylocke, Icemanem, Phoenix i Cyclopsem, gdzie zniknęli X-Men. Skan nie jest w stanie niczego wykryć, podobnie telepatia Jean. Scott uspokaja, że zapewne stało się to co zwykle w takich wypadkach i mutanci żyją. Zniknięcie nie mogło jednak wydarzyć się w gorszym momencie, gdy władzę w Genoshy objął Magneto.


Gdzieś. X-Men znajdują się w wymiarze który wyraźnie posiada inne prawa fizyki. Zmysły Logana nie działają prawidłowo, lecz żąda od zielonoskórego osobnika imieniem Ejulp, który ich tu przeniósł, aby natychmiast odstawił ich z powrotem do domu. Xavier usiłuje uspokoić Wolviego, wiedząc równie dobrze jak on że w chwili gdy Magneto obejmuje władzę w Genoshy powinni być na Ziemi. X-Men atakuje dziwna zielonoskóra istota, a gdy Kurt usiłuje ją teleportować okazuje się że jego moce nie działają poprawnie. Przywołuje macki z próżni, które go oplatają. Gdy Storm chce lekko porazić wroga, jej błyskawica spopiela go na miejscu. Gambit usiłujący rzucić kartą w pierwszego napastnika trafia Marrow która pada nieprzytomna. Xavier usiłując użyć telepatii jest przerażony jej przemianą. Coś zakłóca moce X-Men w tym miejscu. Ororo usiłuje wiatrem uspokoić szalejącą wokół próżnię i udaje się jej to, lecz wówczas w przestworzach pojawia się wizerunek trzech istot, przed którymi Ejulp pada na kolanach nazywając je Trójnią. Storm po kontakcie z nimi pada nieprzytomna na ziemię. Wściekły Logan rzuca się na Ejulpa, który oznajmia iż właśnie widzieli manifestację sił tworzących ten wymiar. Przeprasza za "porwanie" X-Men, lecz są oni jedyną szansą na ocalenie jego świata. Zagraża mu bowiem Juggernaut i Cyttorak. Xavierowi przed oczami staje jego brat zdobywający klejnot, a wówczas pojawia się Tom Cassidy. Zabiera X-Men w miejsce, gdzie znajdują się istoty podobne do Ejulpa, mówiąc iż to on powiedział im jak znaleźć jedyne na świecie osoby, które mogąp okonać Juggernauta. Wyjaśnia, że gdy niedawno Cain stracił swą moc, a X-Men pomogli zdobyć mu klejnot Cyttoraka [Uncanny X-Men #361], odzyskał swą moc, lecz coś się w nim zmieniło. Został opętany. Cain stał się tak potężny, że przerwał zasłonę rzeczywistości i przedostał się do tego wymiaru. Klejnot był w mocy odwiecznego wroga Trójcy, który pragnie ją zniszczyć, by rządzić tym wymiarem. Teraz ma Juggernauta. Cassidy poradził pokojowo nastawionym mieszkańcom wymiaru, aby wezwał na pomoc X-Men. Mutanci nie ufają jego wyjaśnieniom, zwłaszcza że Trójca zrobiła coś Storm, lecz jak wyjaśniają istoty znalazła się ona jedynie w ochronnym transie, bowiem potęga jej mocy mogła ją pochłonąć. Cain niszczy cały wymiar, w którym moce mutantów uległy zakłoceniu. Xavier decyduje się powstrzymać swojego brata, opuszczając swe ciało w formie astralnej. Poleca Kurtowi i Kitty udać się wraz z nim. Logan dołącza do grupy, mówiąc iż Xavier nie zdoła go powstrzymać. Pozostali X-Men mają pozostać w tym miejscu.


Ororo otwiera oczy orientując się że znajduje się pod ziemią w ciasnym pomieszczeniu. Wpada w panikę z powodu swej klaustrofobii, lecz słyszy iż ktoś ją odkopuje. Głos jest znajomy i kojący. Wkrótce odkopuje ją jej młodsza, dziewczęca wersja, a Storm orientuje się iż znalazła się w Afryce.


Xavier wraz z wybranymi mutantami podąża w stronę psychicznego śladu Caina. Po drodze zostają zaatakowani przez dziwne istoty, a Profesora przeraża agresja Wolverina. Gdy ten spada z kładki, odruchowo rzuca mu się na ratunek. Zawirowania wymiaru sprawiają iż astralna forma zlewa się z ciałem Logana, a Xavier ląduje w jego umyśle doświadczając kierującej nim szaleńczej furii. Nie jest w stanie się wydostać z umysłu Wolviego. Z jego wnętrza obserwuje walkę z potworami. Usiłuje powstrzymać chęć zabijania Logana, lecz ten nie pozwala mu na to, mówiąc iż kierują się innymi motywami. X-Men ruszają dalej, a po chwili dostrzegają Juggernauta. Jest teraz gigantyczny i usiłuje zniszczyć wymiar przebijając zasłonę rzeczywistości.


[Uncanny X-Men #368 << >> Uncanny X-Men #369]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.