Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #42

X-Men #42

X-Men #42

"Heaven can wait"

Postacie
Cytat

Exodus: "No one makes demands on Avalon, stranger."
Holocaust: "Exodus? You've changed, X-Man!"

Streszczenie

Na Avalonie Exodus wraz z Acolytes spogląda na znajdującego się w kapsule tajemniczego mutanta znalezionego wewnątrz asteroidy orbitującego na orbicie ziemskiej. Skany potwierdziły już że nie jest obcym, ani człowiekiem zaś jego DNA zawiera gen X. Colossus powtarza swą radę, którą dawał Exodusowi w chwili odnalezienia asteroidy [X-Men Prime], iż przyniesienie na pokład znaleziska było błędem. Takie samo zdanie ma Milan, lecz Exodus unosi się gniewem. Oznajmia, iż odnalezienie tej istoty było znakiem, zaś on uda się teraz naradzić z Lordem Magneto co uczynić dalej. Za swe nieposłuszenstwo Milan zostaje ukarany trzymaniem warty przy tajemniczym mutancie. Po wyjściu Acolytes Milan rozmyśla o rosnącym szaleństwie Exodusa, po czym usiłuje empatycznie wniknąć do umysłu nieprzytomnego mutanta. Zalewa go fala obrazów Świata Apokalipsy wprost z mózgu Holocausta. Milan osuwa się wyczerpany na kolana, powtarzając iż niemożliwym jest aby Exodus i Magneto walczyli wspólnie ramię w ramię z X-Men. Usiłuje zawiadomić Acolytes, lecz wówczas zostaje schwytany. Ognista energia ciągnie go w stronę kapsuły, a po chwili Milan ginie i nie pozostaje po nim nawet popiół.


W Salem Xavier ogląda telewizyjną relację ze zniszczeń spowodowanych na Manhattanie przez Juggernauta [Uncanny X-Men #322, gdy pojawia się Storm informując go o masakrze o której Charlotte Jones zawiadomiła Archangela. Odpowiedzialna jest za nią grupa mutantów nosząca nazwę Gene Nation. Xavier wzdycha kontaktując się z Beastem. Pyta go o stan swego przyrodniego brata i pozostałych pacjentów w ambulatorium. Hank oznajmia, iż Juggernaut, Gambit po pocałunku Rogue i Sabretooth po ataku Logana są tak samo nieprzytomni.


Key West na Florydzie. Złodziej wdziera się do rezydencji, omijając zabezpieczenia i otwierając sobie drzwi kartą. W chwili gdy ma wykraść złoty hełm, jego ręce zamarzają. Iceman spogląda na Rogue, która po pocałunku z Gambitem przestała najwyraźniej być sobą.

Na Avalonie Rusty i Skids zastanawiają się czy nie popełnili błędu zostając na Avalonie, po tym jak Magneto uwolnił ich od kontroli Stryfe'a. Teraz nie są już sami, bowiem dołączył do nich Piotr, który zdaje się żałować tej decyzji o ostrzegł ich aby nie ufali Exodusowi. Rozmowę przerywa holoprojekcja Scanner, polecającej Rusty'emu udać się do kapsuły i sprawdzić czemu Milan milczy. Skids nie podoba się to polecenie, w środku rozmowy o Exodusie, ma bowiem wrażenie iż wciąga on Rusty'ego w jakąś pułapkę. Rusty udaje się do kapsuły, rozmyślając kto mógłby poza Rasputinem i Voight zbuntować się przeciwko Exodusowi. Gdy dociera do kapsuły dostrzega iż nie ma śladu po Milanie. Coś zaczyna wciągać go do środka i spalać. Na oczach projekcji Scanner Rusty ginie, zaś kapsula pęka. Holocaust jest wolny.


Na scenę wkracza Exodus, który pojawia się w pomieszczeniu, zaś Holocaust na jego widok nazywa go X-Manem i wyznawcą szalonego marzenia. Zszokowany Exodus słyszy swe prawdziwe imię, Paris Bennet i oznajmia że nie zna go nikt z żyjących. Rzuca się do ataku z imieniem Magneto na ustach, co z kolei działa jak płachta na byka na Holocausta.


Avalon eksploduje. Voight i Colossus zrywają się zaalarmowani głosem komputera, zaś w miejscu walki Exodusa i Holocausta widnieje wyrwa stacji, przez którą ucieka powietrze. Holocaust stwierdza, że w zachowaniu Exodusa jest coś dziwnego, lecz skoro znalazł się w twierdzy Magneto pragnie aby Bennet wskazał mu drogę do zdrajcy.


Drogą do Salem powracają z wizyty u Greyów Jean i Scott. Na środku drogi teleportuje się Voight, zaś Jean nie udaje się wyhamować i wjeżdża w portal Amelii. Wraz z samochodem Cyclops i Phoenix zostają przeniesieni na Avalon, gdzie widzą walczących Exodusa i Holocausta, oraz Piotra trzymającego wraz ze Scanner Magneto.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.