Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #144

X-Men #144

X-Men #144

"Assault on Weapon Plus" - part 3: "The Flesh"

Postacie
Cytat

Fantomex: "E.V.A., take control!"
E.V.A.: "I love it when you say that, Fantomex."

Streszczenie

Cyclops i Fantomex kroczą przez zamrożony w czasie Świat. Na ich oczach rozgrywa się nieruchoma bitwa pomiędzy komandosami A.I.M. a technoorganicznym wozem policyjnym. Złodziej stwierdza, że choć minęło kilka miesięcy od jego ucieczki z wojskowego pociągu, płynący niezależnie czas Świata przeszedł już kilka wieków. Tylko budynki i wozy policyjne pozostały takie same. Fantomex pyta Scotta, czy jest gotowy na spotkanie z Bronią XV. Summers oświadcza, że wciąż jest X-Manem i zrobi wszystko co w jego mocy by stawić czoła zagrożeniu. Złodziej sarkastycznie wyraża nadzieję, że władczy głos i niezłe wyszkolenie w walce wręcz wystarczą wobec braku promieni optycznych. Cyclops mówi, że zwykle najlepiej pracuje pod wpływem stresu, jednak teraz potwornie boli go głowa. Fantomex patrzy na niego - pozbawionego mocy i złamanego emocjonalnie i pyta, co właściwie tu robi? Scott tłumaczy, że jest tu ze względu na Logana. Nie ufa złodziejowi i chce się upewnić, że nie zwodzi go fałszywymi obietnicami. Fantomex pyta, jak zamierza to zrobić; apelując do lepszej części jego natury? Summers mówi, że pewnie zacznie od czegoś takiego. Wolverine był już torturowany przez program Weapon X i dużo czasu zajęło mu odzyskanie zdrowych zmysłów i godności. Nie jest niczyim pionkiem i zasługuje na szacunek. Czemu więc złodziej nie może powiedzieć mu, co wie o jego przeszłości i dać mu spokój? Fantomex oświadcza, że po prostu nie chce jego śmierci a dane zawarte w plikach Weapon Plus mogą go zabić. Mężczyźni podchodzą do jednej z częściowo zrujnowanych kamienic. Tu złodziej zaczyna czegoś szukać wśród gruzów. Mówi, że Świat został zbudowany by tworzyć biomechanicznych żołnierzy - przyszłych wojowników w wojnie ludzkości z homo superior. Uważa, że to nieuniknione. Ludzkość umiera i jej jedyną nadzieją jest połączenie z maszynami i systematyczna eksterminacja mutantów. E.V.A. zna opowieść o kosmonaucie, który wyruszył w podróż kosmiczną. Dla niego trwała ona kilka dni, jednak gdy wrócił na Ziemię, okazało się że minęły setki lat i nie ma już nikogo, kogo pamiętał. On czuje się podobnie. Dodaje, że wśród mieszkańców Świata panuje przekonanie, że za jego murem nie ma niczego oprócz nieskończonych połaci litej skały. W końcu odnajduje to, czego szukał - ukrytą przez siebie dawno temu notatkę:


"Nazywam się Charlie Cluster 7... Operatorzy Świata powiedzieli mi, że jestem żyjącą galerią zwierciadeł. Jestem wojownikiem atakującym z ukrycia. Jestem Superżołnierzem Trzynastej Generacji. Powiedzieli, że potworni mutanci przyjdą żeby ukraść Świat i zabić wszystkich moich przyjaciół. Ale nie powinni byli czynić mnie takim mądrym a uwierzyłbym im."


Cyclops mówi tylko, że zawsze uważał go za Francuza. Złodziej oznajmia, że po prostu podoba mu się akcent. Odnalazł swoją godność w postaci Fantomexa. Towarzyszy dogania Wolverine oznajmiając, że wszyscy tutaj są martwi. Ciekawi go, co stało się Broni XV, że zniszczył swój własny dom. Fantomex wyjaśnia, że zapewne zobaczył coś, co zburzyło jego dotychczasowy świat - fabrykę nanotechnologiczną, w której tworzą takich jak on. Logan przerywa jego wywód, wskazując na widoczną przez wejście budkę kontrolną. Żołdak z A.I.M., którego oszczędzili, właśnie majstruje coś przy aparaturze. Nagle drzwi zamykają się. Cyclops stwierdza, że powietrze nagle się przerzedziło. Zawieszony w czasie obok niego cybernetyczny ptak ożywa i boleśnie dziobie go w głowę. Czas rusza. Fantomex ostrzega przed cyberpolicjantem, który nagle zaczyna strzelać. Reakcja złodzieja jest błyskawiczna. Precyzyjnie celuje i trafia w najsłabszy punkt gliniarza, tuż za śródmóżdżem. Cyborg rozpada się na kawałki. Fantomex ostrzega stojącego spokojnie Cyclopsa, że przeciwnik celował w niego. Radzi, żeby jego moment przebudzenia nadszedł szybko, bo z Weapon XV nie pójdzie im tak łatwo. Logan znowu przeprasza Scotta, że go w to wciągnął.


Broń XV staje w całym swym majestacie przed intruzami. Powietrze wokół niego wypełniają trzaski elektryczności. On złamał barierę Świata. Teraz zastanawia się, czy w jego ruinach stworzyć nowe więzienie, czy też udać się poza. Pyta przybyszów, czy są prawdziwi? Fantomex na poły żartobliwie mówi, że dorastał kilka bloków dalej. Weapon XV określa to jako bełkot. Stare zasady się skończyły i tylko on pozostał by stworzyć nowe. Jego głowa zaczyna błyszczeć i potężny ładunek elektryczny trafia w Fantomexa. Logan rzuca się na przeciwnika, podczas gdy Cyclops próbuje ocucić mamroczącego złodzieja. Rosomak próbuje na wszystkie sposoby, ale jego pazury nie robią na cyborgu wrażenia. Broń XV traktuje tę walkę jak łamigłówkę, której końcem może być podbój lub zniszczenie. Zburzenie barier, nie pozwalających mu przeniknąć kłamstw Świata. Kolejny ładunek elektryczny powala Wolverine'a.


Fantomex wstaje, oznajmiając że kilkaset tysięcy woltów to za mało żeby go zranić. Zwłaszcza, że jego system nerwowy jest gdzie indziej [stanowi go mutacja Fantomexa - jego "pojazd" - E.V.A. - viq]. Na jego polecenie E.V.A. poraża siedzącego w kontrolce A.I.M.-owca. Niestety, okazuje się, że Weapon XV zablokował sterowanie. Podczas gdy złodziej zastanawia się, co zrobić, cyborg podchodzi do Cyclopsa. Nie widząc lepszego rozwiązania, Scott chwyta gazrurkę. Broń XV identyfikuje go jako mutanta. Przeciwnicy zaczynają wymieniać ciosy. Ku zdumieniu Summersa przeciwnik nie używa żadnej ze swych mocy, po prostu bije się. Mimo to bez trudu rozciąga X-Mana na ziemi, po czym staje nad nim, myśląc. Czuje, że musi być coś więcej niż to o czym wie. Urodził się dla czegoś więcej. Jeśli się myli, ugrzęźnie w nieskończonej warstwie skał. Ale jeśli ma rację... Pozostawiając mutantów samym sobie, Weapon XV wzbija się do lotu. Przebija kopułę Świata i przekonuje się, że miał rację. Kontynuuje lot w kierunku nieba.


Fantomex wpatruje się w malejącą sylwetkę. Mówi, że tak jak pozostałe, Broń XV ma wbudowany mechanizm zabezpieczający. E.V.A. śledzi jego sygnał, który powinien zmusić cyborga do powrotu do domu. Logan zauważa, że Cyclops krwawi z uszu. Scott prosi, żeby dali mu spokój. To on pozwolił potencjalnemu zabójcy milionów uciec. Fantomex oznajmia, że odnalazł centrum dowodzenia Weapon Plus. Nic dziwnego, że było takie trudne do wykrycia. Okazuje się, że jest nim stacja krążąca na orbicie okołoziemskiej. Teraz zbliża się do niej Weapon XV. Jest niezniszczalny, nieśmiertelny. Wszystko należy do niego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #144

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.