Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #36

X-Men #36

X-Men #36

"Generation NeXt" - part 2: "Drop the Leash"

Postacie
Cytat

White Queen: "I would say that we're going to die!"
Jubilation: "hmmm... good plan... no wonder yer Hellions're toast."

Streszczenie

Falanga nie jest w stanie zasymilować Monet St Croix, podobnie jak żadnego innego mutanta. Wyjątkiem stał się Douglock, lecz pomimo usilnych starań kolektyw nie może zrobić nic więcej. Lang/Hodge decydują schwytać pozostałych młodych mutantów i przeprowadzić na nich badania, zaś resztę w miarę możliwości eksterminować. Zaraza ma zginąć z powierzchni planety, która wkrótce stanie się technoorganiczna gdy istoty węglowe wejdą w skład Falangi. Jeśli nie uda się zasymilować młodych mutantów należy ich zabić.


Policjanci celują z broni do mutanta imieniem Everett Thomas. Oskarżają go o to, iż swą mutacyjną mocą spowodował olbrzymie zniszczenia, nie wierząc jego słowom iż bronił się jedynie przed atakiem dziwnych metalowych istot. Wówczas za ich plecami powstaje Falanga, a Everett wyjaśnia iż znowu synchronizuje się z jakimś mutantem obecnym w okolicy i zaczyna głośno krzyczeć. Na Falangę spada dom, zaś na miejscu pojawiają się Banshee i Sabretooth. Creed wyrywa chłopaka z rąk technoorganizmu zaś Sean krzyczy w ich kierunku. Falanga ulega zniszczeniu, a policjanci oddychają z ulgą. Creed wyjaśnia zaniepokojonemu o swą rodzinę Everettowi, iż Falanga poluje jedynie na niego, ze względu na to iż jest jednym z młodych mutantów. Nieopodal oczekują White Queen i Jubilee. Jubilation nie zamierza słuchać Emmy i wytyka jej złośliwie, iż wszyscy jej poprzedni studenci zginęli. Emma nie przejmując się informuje ją, że telepatycznie słyszy iż Sean i Creed ocalili pierwszego mutanta z listy. Wyjaśnia także, iż ukrywa ich obecność telepatycznie przed chodzącymi po ulicach ludźmi, co wyjaśnia czemu Jubes może bez przeszkód siedzieć na masce samochodu. Radzi, aby dziewczyna przestała się denerwować. Jubes stwierdza, że wcale się nie denerwuje, wolałaby jednak aby był tu Logan, który natychmiast rozniósłby Falangę na strzępy, zamiast nieopanowanego Creeda. Nagle orientuje się iż przechodnie zmienili się w Falangę i obie kobiety zostają otoczone.


W Kentucky Falanga atakuje farmę rodziny Guthrie. Pomimo ich wysiłków Paige zostaje schwytana i uprowadzona przez technoorganiczny organizm w nieznane.


Falanga ściga White Queen i Jubilation, a psychoataki Emmy przestały już odnosić skutek. Gdy istoty otaczają obie kobiety, Emma zasłania Jubes. Falanga zamierza zabić White Queen, aby ująć Jubilation lecz wówczas przybywa odsiecz. Banshee i Sabretootha atakują Falangę, która po chwilowym zaskoczeniu przegrupowuje szeregi. Sean wpada pomiędzy istoty, które zatykają mu usta, inne odnóża Falangi krępują Creeda. Widząc co się dzieje Emma łączy się telepatycznie z Synchem, a jego samego z Jubilee, nakazując użyć mu pełnego spektrum mocy Jubilation. Następuje niszczycielska eksplozja, gdy moc Jubilee zostaje użyta w sposób, którego ona sama się zawsze obawiała.


Z prochów Falangi formuje się Lang, którego Banshee natychmiast rozpoznaje jako osobnika, który był jednym z pierwszych przeciwników nowych X-Men [Uncanny X-Men #94]. Lang oznajmia, iż przeciwko niemu nie mają szansy, bowiem wie wszystko o X-Men. Częścią Falangi są ich rodziny i bliscy. Jako dowód na to pokazuje Sarę Grey, której los staje się wreszcie znany po tym jak zaginęła [X-Factor #12]. Falanga zniszczy ich, albowiem narodziła się z dwóch źródeł: nienawiści Langa do X-Men i prochów Warlocka. White Queen zwraca mu uwagę, iż Falanga przerosła już jego możliwości, bowiem transmodalny wirus przemienił tylu fanatyków iż nawet Lang nie jest ich w stanie kontrolować. Lang śmieje się jej jednak w twarz, bowiem stworzył Falangę aby ocalić ludzkość. I to uczyni, bowiem nie słucha Emmy ostrzegającej iż sam staje się zagrożeniem dla Homo Sapiens. Lang pokazuje im twarz Paige, mówiąc że w trakcie kiedy walczyli o życie Everetta on zdobył Husk. Zawsze będzie o krok przed nimi.


Gdy Lang znika wściekły Sean kopie resztki Falangi. Emma uśmiechając się mówi mu, że Falanga popełniła błąd. Ukazując im Paige umożliwiła jej złapanie śladu telepatycznego i teraz możliwe będzie jej odnalezienie. Jubilee wskazuje jednak iż mają inny problem. Korzystając z zamieszania Creedowi udało się pozbyć kajdan i kagańca, oraz obroży i zniknąć.

Autor: Assimilated Kumos

Galeria numeru

X-Men #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.