Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #17

X-Men #17

X-Men #17

"A Skinning of Souls" - part 1: "Waiting for the Ripening"

Postacie
Cytat

Cyclops po zobaczeniu Psylocke pod prysznicem: "Someone please shoot me now."

Streszczenie

Na Syberii nad Jeziorem Bajkał Ilyana Rasputin biegnie przez trawy ciesząc się iż z wizytą przyjeżdża wreszcie jej dawno niewidziany brat. Podskakując wykrzykuje to do swego ojca, który także oczekuje chwili przyjazdu syna. Wydarzenia to nie uchodzi uwagi tajemniczego obserwatora, który pilnuje rodziny Rasputinów. Teraz informuje swego przełożonego iż do kołchozu powraca Colossus.


Miasto Neftelensk. Darkstar i jej towarzysz idą środkiem głównej ulicy spoglądając z przerażeniem na stojące wokół zombie. Mieszkańcy znieruchomieli, a telepata Aleksiej nie wyczuwa wśród nich żadnej żywej duszy. Mieszkańcy miasta zostali w jakiś sposób wyłączeni i wymazani z życia. Lajnia Pietrowna startuje w górę aby się rozejrzeć, lecz nagle w jej umyśle pojawia się postać jej ojca. Lajna zrywa zeń głowę, ta jednak wciąż mówi a potem sięga wgłąb jej duszy. Darkstar spada z nieba niczym trafiony przez myśliwego ptak. Dostrzega to Aleksiej i biegnie w tamtą stronę, zastanawiając się w jaki sposób w obecności tak potężnego telepaty jak on ktoś mógł po prostu wymazać i wyłączyć umysł Darkstar. Po chwili otrzymuje odpowiedź wraz z głosem który rozlega się w jego umyśle. Sięga doń sycąc się odnalezionym tam bólem i cierpieniem daje Alieksiejowi wybawienie.


Trzy dni później w Moskwie przed obliczem płk Washina stawiają się odpowiedzialni za dwa dawne sowieckie programy dotyczące super-żołnierzy - Remontu i Protektoratu Ludu. Informują go o utracie kontaktu z miastem Neftelensk, a także o zaginięciu dwójki mutantów która udała się zbadać zaistniałą sytuację. Washin nie chce jeszcze mobilizować pełni sił nie rozpoznawszy istoty zagrożenia. Decyduje się odnaleźć Omegę Red i wysłać go do Neftelenska.


Trzy dni poźniej niewidzialny dla radarów na terytorium Rosji wlatuje blackbird z X-Men na pokładzie. Spóźnieni przez awanturę w którą wdał się po drodze Logan [Wolverine #67] kierują się w stronę kołchozu w którym wychował się Piotr. Scott indagowany przez Betsy wyjaśnia iż musiał wyrwać się z rezydencji, gdzie wciąż znajdują się uwięzieni X-Force, a on po wydarzeniach na księżycu ze Stryfe'm i Cable'm musi wiele przemyśleć. Betsy pociesza go łapiąc za rękę. Przechwytuje przebłysk jego marzenia, w którym się z nią całuje. Nie zdradzając tego radzi mu aby uważał w kontaktach z telepatkami. Piotr także jest przybity, bowiem zastanawia się czy powiedzieć rodzinie o zmarchwystaniu i ponownej śmierci Michaiła.


Rodzina Rasputinów już czeka na gości, a po powitaniach Piotr indagowany przez ojca o smutek odkłada rozmowę na później. Przedstawia swych przyjaciół. Obserwator widząc przybycie X-Men, zawiadamia swego zwierzchnika którym okazuje się płk Washin.


W Salem Center Rogue wciąż leczy się z ran odniesionych w starciu ze Strobe podczas walki z MLF, wskutek czego została oślepiona. Kroczy niepewnie nie chcąc zaufać oferującemu swą pomoc Gambitowi, aż wreszcie przewraca się i wpada mu w ramiona. Z okna rezydencji obserwuje to Xavier zastanawiając się jakie motywy kierują Gambitem. Pojawia się Beast usiłujący porozmawiać z Xavierem, lecz przerywa mu pojawienie się Storm, Cannonballa i Warpatha. Sam i James dowiedzieli się właśnie o losie Hellions i White Queen [Uncanny X-Men #281] i pragną udać się do Nova Roma do Magmy i Empatha aby poinformować ich co zaszło. Profesor odmawia im pożyczenia blackbirda, uznając iż byłoby to zbyt dużo skoro X-Force są wciąż w areszcie, lecz sugeruje aby skontaktowali się z Firestar i New Warriors [i tam należy szukać ich przygód - New Warriors #31].


W Tokio tajemnicza kobieta pokonuje grupę gangsterów w walce wręcz wykazując niezwykłą zręczność. Ściąga z twarzy maskę ukazując fioletowe włosy i stwierdza, iż jest gotowa zmierzyć się z X-Men.


Nad Syberią wstaje świt. Logan wychodzi zapalić cygaro i spotyka rąbiącego drewno Piotra, który chce w ten sposób zapomnieć o ostatnich wydarzeniach. Wyznaje iż zastanawia się, czy wybór którego dokonał udając się dawno temu z Profesorem do USA nie był najgorszym w jego życiu.


W chacie nieopodal Scott budzi się z sennego koszmaru o Stryfe'e i Cable'u. Wpada pod prysznic, gdzie widzi wycierającą się ręcznikiem Psylocke, której zaczyna się tłumaczyć a dopiero po chwili orientując się gdzie jest wychodzi. Betsy uśmiecha się do siebie, podobnie Scott. Przy śniadaniu Jubilation patrząc na Ilyanę stwierdza że zachowuje się jak wiejska dziewucha, lecz Bobby radzi jej zostawić ją w spokoju, bowiem była już niegdyś nastolatką.


Washin spogląda na zdjęcie Ilyany mówiąc do płk Szatałowa iż nie mogą jej użyć do pokonania sytuacji w Neftelensku. Choć Omega Red nie odezwał się od dwóch dni, Washin ma inny pomysł. Do rozwiązania zagadni użyje X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.