Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #92

X-Men #92

X-Men #92

"Dream's End" - part 2: "Pressure Points"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Some dreams die of neglect, though."
Phoenix: "And some die before they're even born..."

Streszczenie

Przed rezydencją parkują Scott i Jean, wezwani przez Ororo. Phoenix mówi, iż zdaniem Storm z Xavierem dzieje się coś niedobrego, bowiem jest on wyczerpany psychicznie co odbija isę na zepole. Ostatnie porażki związane z Bastionem, zbuntowanym Cerebro i Magneto sprawiły iż wymaga od siebie za dużo, podobnie jak od X-Men, aby już więcej nie przegrać. Cyclops i Phoenix wchodzą do rezydencji, którą właśnie opuszcza Gambit. Storm przekonuje go aby pozostał, lecz ten oznajmia iż dość ma takiego traktowania jakie przez ostatnie tygodnie serwował im Xavier. Marrow także postanawia odejść, nie chcąc pozostać z łysym szaleńcem, lecz Lebau poleca jej zostać mówiąc iż jeszcze nie do końca zbadala przemianę jaką przeszła. Lebau wychodzi nie słuchając Cyclopsa, zaś Jean usiłuje uciszyć pozostałych. Ku zaskoczeniu Scotta okazuje się, iż Xavier nie życzył porozmawiać sobie z nim, a jedynie z Jean, przed którą osłania swój umysł.


Nina nie ma pojęcia gdzie się znalazła, ani gdzie podziała się Renee. Wreszcie orientuje się iż stoi w pokoju z innymi Mannitami, a jeden z nich zwany Glubem sprowadził ją tutaj mówiąc iż potrzebują pomocy, gdyż nie mogą już wrócić do domu. Uciekli z niego, po tym jak jeden znich zwany Marzycielem, z wyglądu przypominający niemowlaka zobaczył coś strasznego w nadchodzącej przyszłości i teraz nie chce się przebudzić. Mannici chcą aby pomogła mu, tak jak niegdyś pomogła Xavierowi [Onslaught: Epilog], co obserwowali dzięki łączącej ich więzi. Muszą sobie nawzajem pomóc.


Scott dopytuje się Ororo o co w tym wszystkim chodzi, obawia się iż Xavier zachowuje się znowu tak jak niegdyś, gdy stawał się Onslaughtem. Jean podchodzi do niego po rozmowie z Profesorem, mówiąc iż teraz pragnie on porozmawiać z nim. Na górze Rogue pakuje swoje rzeczy mówiąc, iż ma już dość takiego życia, w ciągłym oczekiwaniu na atak wrogów. Radzi Kitty aby odeszła wraz z nią. Gdy ta stwierdza, iż obawia się o Kurta, który nie może się przestawić z bycia dowódcą Excalibur na członka X-Men, sugeruje aby odeszli razem i wynajęli pokój w hotelu. Kitty przystaje na tę propozycję. Udaje się do Kurta, który właśnie rozmawia z Piotrem. Colossus opowiada mu o swych problemach i trudnościach w próbach zbliżenia się do Marrow. Kitty pojawia się w samą porę, aby przekonać obu do opuszczenia rezydencji, zwłaszcza teraz gdy Xavier nie chce z nimi rozmawiać. Oznajmia, iż Scott i Jean poradzą sobie z nim. Colossus udaje się do Marrow, której udaje się właśnie przed lustrem doprowadzić pomimo bólu do całkowitego zniknięcia z twarzy kości. Wejście Piotra dekoncentruje ją i daje mu do zrozumienia co o tym myśli.


Gdzieś w kosmosie Deathbird i Bishop wylądowali na powierzchni planetoidy, aby zbadać zagadkę onalezionego DNA homo superior. Gdy Bishop stwierdza, iż ktoś uwięziony jest wewnątrz, Neramani strzela mu w plecy. Staje nad jego nieprzytomnym ciałem mówiąc iż otrzymała bardzo dobrą ofertę.


Rezydencję opuszcza większość X-Men, a Xavier pojawia się w towarzystwie Scotta i Jean. Spoglądając na eksodus nazywa odchodzących tchórzami, którzy boją się trenować pod jego kiernkiem i walczyć o lepsze jutro. Phoenix mówi mu wprost iż jest chory i powinien odpocząć. Xavier oznajmia, iż w takim razie zacznie od początku i zbuduje nową grupę, poleca wynosić się także Jean i Scottowi cieszyć własną rodziną. Odchodzi pozostawiając mutantów zwanych niegdyś X-Men.


Nina sięga wgłąb umysłu Marzyciela widząc iz w bliskiej przyszłości po Mannitów przybędzie sama Śmierć. Przerażona oznajmia pozostałym iż nigdy nie widziała czegoś takiego. Oznajmia iż muszą odnaleźć Charliego.


Xavier oznajmia pozostałym w rezydencji Loganowi i Ororo iż zbierze nową drużynę. Wolverine oferuje swą pomoc, bowiem jak stwierdza dzielili niedawno umysł, co go w jakiś sposób zmieniło. Xavier oznajmia iż po tym wszystkim wie, że właśnie jemu nie będzie mógł nigdy zaufać. Nakazuje mu odejść, albowiem jest zbyt brutalny. Wraz z Ororo zamierza udać się do X-Force.


Bishop odzyskuje przytomność na pustyni. Ze zdumieniem widzi kierunkowskaz prowadzący do Las Vegas. Najprawdopodbniej wrócił na Ziemię, rusza więc w kiefunku miasta [ciąg dalszy jego losów w Bishop: The Last X-Man].


Do Scotta i Jean, którzy jako jedyni pozostali przed rezydencją podchodzi wściekły Logan. Wówczas Jean odbiera napór telepatyczny. To Nina, która nie może przebić się przez blokadę Xaviera, a której mimo swej obietnicy nie chce on wpuścić do wewnątrz swej głowy. Nina wypada z głowy Phoenix błagając o pomoc X-Men. Jean zamierza jej oznajmić, iż X-Men już nie ma, lecz wówczas Cyclops o Logan oznajmiają iż ich trójka stanowi X-Men.


[ Uncanny X-Men #372 << ]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #92

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.