Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #90

X-Men #90

X-Men #90

"Eve of Destruction"

Postacie
Cytat

Gambit: "Are you okay, femme...?"
Marrow: "Yeah, actually I feel wonderful"

Streszczenie

Nova niszczy armadę Skrulli, a w Centrum Dowodzenia trwa panika. Skrullowie zidentyfikowali już najeźdźców, którymi są ziemscy mutanci i pewni są, że pojawienie się Galactusa jes częścią jakiegoś podstępu mutantów. Polecają atakowac ich dalej.


Podczas gdy X-Men walczą usiłując odeprzeć atak napierających na nich Skrulli, Xavier opuszcza swe ciało i w astralnej formie kieruje się ku Galactusowi, który właśnie wylądował na powierzchni planety. Usiłuje do niego przemówić, przekonać go iż powinien powstrzymać swe działania, lecz Galactus stwierdza iż Xavier nie należy do tego miejsca. Pyta czemu ludzkość pragnie ocalić Skrulli, posiadając wiedzę o ich charakterze i o tym co zdążyli już uczynić. Xavier wykrzykuje, iż zawsze będzie starał ocalić się inne istnienia i nie wierzy, aby nawet potężny Galactus nieczuły był na krzyki całej rasy.


Logan zaczyna ulegać siłom wroga, gdy nadchodzi niespodziewana pomoc. To Shadowcat w towarzystwie Thunderbirda, Marvela i Warlocka. Wyjaśnia, iż Warlocka przekonał skan mózgu Kitty. Trójka Skrulli ścigana jest jako bezużyteczna, bowiem ich odpowiedniki na Ziemi zmarły, a oni nie chcieli się zgodzić na kolejne przeprogramowanie. Nie są w stanie przekonać swych władz, aby pomogły X-Men. Mają jednak pojazd, którym mogą zabrać dwójkę mutantów do miasta Shi'ar, gdzie walkę toczy reszta grupy.


Gambit został już praktycznie powalony przez Skrulli, nie mogąc ryzykować użycia swej mocy, by nie uszkodzić aparatury medycznej w której znajduje się Marrow. Gdy Skrulle przytłaczają go, zostają nagle trafieni kościanymi strzałkami. Marrow odzyskuje przytomność. Powyżej Xavier przekonuje ze wszelkich sił Galactusa, który rozpoczął pożeranie świata. Profesor orientuje się iż jego astralna forma zaczyna się rozwiewać, a on nie ma zbyt wielu sił by powrócić do swego ciała, na księzyc powyżej gdzie trwa walka.


Podczas gdy Logan, Kitty i trójka Skrulli przejmują kontrolę nad statkiem kosmicznym walcząc ze Skrullami w centrum dowodzenia, Gambit ze zdumieniem spogląda na zmianę jaką przeszła Marrow. Jej kości rosną teraz w sposób kontrolowany. Xavier rozpływa się błagając Galactusa, który pożerając świat oznajmia iż jest poza wszelką moralnością, ocenami i sumieniem. Logan i Kitty wisadają do statku, zaś trójka Skrulli ranna w bitwie decyduje isę ozostać na swym swiecie skazanym na zagładę. Warlock postanawia coś dać Kitty i dotyka jej czóła, które rozbłyska dziwnym światłem. W mieście Shi'ar śmierć planety Skrulli obserwują X-Men, a otaczający ich napastnicy pierzchają w przerażeniu. Xavier stwierdza ze smutkiem iż zawiódł wszystkich. Pojawiają się Gambit i Marrow, a wszystkich z ziemi podnosi promień teleportacyjny statku pilotowanego przez Kitty. Dzięki Warlockowi zdobyła ona dar rozumienia Skrulli i doświadczenie niezbędne aby pilotować statek. W ogniu wybuchów opuszcza ginący świat Skrulli, który eksploduje. Zapada cisza.


Kitty programuje hibernatory, bowiem system podtrzymywania życia nie wystarczy dla przetrwania tak długiej podrózy. Gdy X-Men budzą się ze snu w stazie wchodzą właśnie na orbitę Ziemi, z której bieguna tryska elektromagnetyczna energia. Przybyli przed swym wyruszeniem, w chwili gdy Magneto rozpoczął swój szantaż ONZ [Magneto War Crossover]. Dzięki temu uda im się ocalić Josepha. Wówczas w statek uderza nieznana energia i zostaje on odrzucony od planety. X-Men tracą przytomność...


Albowiem nadchodzi godzina zgromadzenia jako przepowiedziały dzienniki...


[Uncanny X-Men #370 << ]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.