Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #39

X-Men #39

X-Men #39

"Birds of a Feather"

Postacie
Cytat

Destiny do Legiona: "Only you can make the world right... the way you father always wanted to be."

Streszczenie

Kapitan Phillip Summers zawsze wychodził cało ze swych podniebnych potyczek... nawet wówczas, gdy na ogonie siedziało mu kilka niemieckich myśliwców, zaś on leciał wysłużonym P-51. Niczym burza śmignął do kaniony, a Niemcy rozbili się o jego ściany. Zrzucił bomby na kwaterę wroga, a potem wzniósł się wysoko powracając do domu. Nigdy nie przegrał potyczki ani nie spadł na ziemię... aż do dzisiaj.


Na Alasce stojący przy autostradzie w oczekiwaniu na stopa Adam X dostrzega unoszącą się nad lasem smugę dymu. Biegiem rzuca się w tamtą stronę, dochodząc do wniosku iż może on pochodzić jedynie z rozbitego samolotu. Wkrótce dociera na miejsce, Z płonącego wraku wyciąga Phillipa Summersa, odciągając go po śniegu w bezpieczne miejsce. Następuje eksplozja odrzucająca obu daleko w śnieg. Phillip charczy, a Adam podnosi go zastanawiając się czy mężczyzna czegoś nie złamał.


Salem Center. Hank dzieli się z Phoenix najnowszymi plotkami, wciąż nie mogąć uwierzyć w odejście Rogue, związek Warrena z Betsy. Jean myśli o czymś innym. Wyjaśniła się wreszcie tajemnica zaginięcia jej siostry Sary, która została zasymilowana przez Falangę. Rozmowę przerywa im Scott, którego babcia zawiadomiła o tym, iż jego dziadek nie powrócił z lotu samolotem. Cyclops rusza do blackbirda zamierzając dokonać skanu terenu i odnaleźć Phillipa. Phoenix zamierza pomóc mu telepatycznie, przypominając iż nie wypuści go samego na Alaskę, gdzie jako Mike Milbury w pobliżu jego dziadków kręci się Mr Sinister.


Na zaimprowizowanych noszach Adam ciągnie po śniegu ciało Phillipa, który odzyskuje przytomność. Adam informuje go, iż przemierzyli już 40 mil, lecz zdaje sobie sprawę iż na Alasce trudno kogolwiek znaleźć, a tym bardziej jakąś pomoc. Prosi Phillipa o wskazówki, bowiem nie pochodzi z tego miejsca. Summers wyznaje mu, iż cierpi na zaćmę. Powoli traci wzrok, dlatego nim tak się stanie chciał ostatni raz polecieć samolotem. Nie przewidział jedynie, iż jego wzrok pogorszy się tak bardzo iż oślepnie.

Adam zaczyna budować szałas, zaś Phillip patrząc na niego stwierdza, iż jest tak samo uparty jak jego syn i dwaj wnukowie, o których istnieniu dowiedział się kilka lat temu.


Pustynię Negev przemierza wędrowiec uciekający ze szpitala w Tel Aviwie [X-Factor #109]. Jego cel jest dlań jasny i objawił mu się we śnie. Zamierza ocalić marzenie. Widzi Destiny mówiącą mu, iż jedynie on może zjednoczyć ludzi i mutantów. Musi wypełnić swe przeznaczenie.


W Nowym Orleanie Gildia Zabójców intronizuje nową przywódczynię. Zamierza ona kontynuować tradycje swego ojca i przywrócić Gildii jej miejsce. Najpierw dokona zemsty na Remy'm Lebau. Nazywa się Belladonna Boudreaux.


Adam przy ognisku ogrzewa Phillipa, a ten słuchając jego akcentu i dotykając ciepłej pomimo zimna skóry dochodzi do wniosku iż nie jest on człowiekiem. Adam potwierdza, iż przybył z kosmosu i na prośbę Phila wskazuje mu gwiazdę z kórej przybył. Phillip zawsze marzył, aby polecieć właśnie tam, jak najdalej pomiędzy gwiazdy. Zimno trześie go coraz bardziej i wie już iż tej nocy umrze. Adam nie zamierza jednak na to pozwolić. Używa swej mocy, aby krwiobiego Phillipa nie zaprzestawał swego działania. Rankiem nad szałasem pojawia się helikopter.


W szpitalu w Anchorage zebrani zastanawiają się jak to możliwe, iż Phillip przezył. Wiedzą, że pomógł mu ktoś, kto zniknął, nie chcąc być odnalezionym. Phoenix wyczuwa czyjąś obecność i udaje się do pokoju Phillipa, gdzie zastaje Adama. Czuje, iż nie jest on zagrożeniem, a także że jest w nim coś znajomego. X-Treme orientując się iż ma do czynienia z telepatką prosi, aby zrobiła dla Phila coś jeszcze. Jean przesyła do jego głowy obrazy z mózgu Adama, pełne lotów w kosmosie i wojen w Shi'ar. Wkrótce Adam znika, mówiąc że dzięki Philowi zrozumiał czym jest nadzieja, zaś w pokoju pojawia się Scott. Nie ma pojęcia iż obserwuje go na wielkim ekranie Eric the Red, którego z kolei monitoruje Sinister.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.