Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #107

X-Men #107

X-Men #107

"On the Yard!"

Postacie
Cytat

Cerise: "You know men like you are hard to find in any galaxy."
Nightcrawler: "As women like you."

Streszczenie

Kurt skacze po posiadłości, nie wiedząc ,że jest obserwowany. Chwilę później wpada wprost w objęcia Cerise. Odskakuje nerwowo nie bacząc na to co kiedyś ich łączyło [Excalibur v.1] i przerywając pocałunek. Wyjaśnia,że teraz jest diakonem i zamierza zostać księdzem, więc nie zamierza robić pewnych rzeczy. Cerise nie pojmuje jego wyboru, ale Kurt oznajmia ,że jest szczęśliwy. Cerise wyjaśnia ,że została wysłana na Ziemię przez Lilandrę i potrzebuje pomocy X-Men.


W Salem Center Rogue siedzi u Harry'ego rozmyślając o zabiciu przywódcy Gotha, w którego rzuciła kartą [Uncanny X-Men #385]. Zdaje sobie sprawę ,że nie miała innego wyboru, lecz trudno się jej pogodzić z faktem ,że kogoś zabiła. Wspomina słowa Gambita, który usiłował ją pocieszyć, a w jego ramionach wydawało się to tak naturalne. Spogląda na telewizję, gdzie senator Kelly wygłasza kolejne przemówienie prezydenckie o zagrożeniu ze strony mutantów i rozzłoszczona ignorując zaczepki ze strony bywalców lokalu wychodzi na zewnątrz. Tymczasem w pociągu nieopodal konduktor usiłuje obudzić młodą dziewczynę, która zmienia się w Skrulla. Obcy jest zdenerwowany, gdyż zapomniał o zasadach których nauczył go Xavier. Wówczas dościga go jego prześladowca. Rogue słyszy hałas na stacji i leci w tamtą stronę. Dwóch obcych zwących siebie Blood Brothers bije właśnie chłopca pod postacią Skrulla. Rogue rzuca się na nich i zaczyna walkę, lecz ze zdumieniem stwierdza że przeciwnicy zadają ciosy potężniejsze od Neo. Gdy pada na ziemię, z pomocą przychodzi jej Skrull odwracając uwagę, za co zostaje uderzony, przez braci którzy stwierdzają ,że uciekną z ziemskiego więzienia. Dywersja pozwala Rogue powalić napastników. W Skrullu rozpoznaje Z'canna, który ponad pół roku wcześniej wyruszył z Cadre K Xaviera w kosmos. Z'cann leży prawie nieprzytomny i przeprasza Rogue za to co teraz jej uczyni. Dotyka ją przekazując wiedzę, którą posiada dzięki czemu misja zostanie wypełniona. Jednocześnie nieświadomie powoduje zmianę i powiększenie jej mocy. Rogue zwija się z bólu.


Kosmos. Jedna ze stacji więziennych umieszczonych nad Ziemią. Znajduje się tam także Bishop, który został tu umieszczony po swoim powrocie z rzeczywistości Chronomancera i spotkaniu z Xavierem oraz starciu z Deathbird [Bishop The Last X-Man #15]. Pozostali więźniowie liczą, że nowoprzybyły będzie łatwym łupem, lecz Lucas szybko pokazuje im jak bardzo się mylą. Po pokonaniu napastników kontynuuje jedzenie.


W Instytucie Nightcrawler spogląda na Cecilię znajdującą się w medlabie, która wciąż jeszcze nie doszła do siebie po uzależnieniu się od Rave'u. Pojawia się zielonoskóra Rogue trzymająca Z'cann. X-Men zbierają się na naradę. Początkowo nie chcą uwierzyć Rogue, która wygląda jak Skrull, że Z'cann przekazała jej w ten sposób wiadomość od Xaviera, zmieniając jednocześnie jej moce w niespodziewany sposób. Colossus dotyka Rogue mówiąc, iż jeśli jest Skrullem nie mogła skopiować jej mocy, po czym pada nieprzytomny po wyssaniu energii. Rogue informuje, że Xavier chce aby tej nocy znaleźli się na wyspie Ellisa. Jak dowiadują się od Cerise, Imperialna Rada manipulowana przez kogoś zmieniła Ziemię w intergalaktyczne więzienie. Xavier i Lilandra starają się odkręcić sytuację. Tej nocy X-Men wraz z Cerise pojawiają się na wyspie Ellisa, rozprawiając się z strzegącymi ją strażnikami. Coś dzieje się jednak z mocami Rogue, która daje się sparaliżować elektro-pałką. X-Men walczą przebijając się przez siebie, gdy wyjaśnia się po co tu przybyli. Błysk teleportacji oznajmia przybycie Bishopa, który właśnie uciekł z więzienia.


[Komiks jest częścią wielkiego crossover które objęło większość komiksów Marvela - Maximum Security. Ziemia została objęta kwarantanną i zmieniona w więzienie dla obcych. Tym razem X-Men stali na uboczu wydarzeń, więc nie publikujemy całości.]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.