Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #68

X-Men #68

X-Men #68

"Heart of the Matter"

Postacie
Cytat

Iceman: "I wonder if Scott ever had days like this?"
Cecilia: "What?"
Iceman: "Nothing."

Streszczenie

W piwnicy posterunku policji na Manhattanie mundurowi poszukujący przyczyny zwarcia w instalacji i awarii prądu natrafiają na Marrow. Ta atakuje ich i szybko powala na ziemię, lecz zgodnie z obietnicą daną Callisto [Uncanny X-Men #347] stara się nie zabijać bez potrzeby. Kilka pięter wyżej Charlotte Jones bierze do ręki pistolet zastanawiając się czy dobrze uczyniła. Spogląda na zdjęcie swojego syna, myśląc o moralnym wyborze którego dokonała.


W pokoju przesłuchań Iceman i Cecilia oczekują na powrót Charlotte, a Bobby przysuwa się do lustra weneckiego. Po drugiej stronie dostrzega żółte płomyki oczu Sentineli i każe się Cecilii rzucić na ziemię. W tej samej chwili Sentinele wdzierają się do pomieszczenia, a Bobby wołą do Reyes aby uaktywniła swą tarczę. Ta odkrzykuje iż nie potrafi jej kontrolować w taki sam sposób jak on czyni to ze swą mocą, lecz udaje się jej uaktywnić swą moc na czas. Strzały Prime Sentineli odbijają się od jej osłony powodując eksplozję w pomieszczeniu. Przez dziurę w podłodze oboije spadają piętro niżej, gdzie policjanci wymierzają do nich broń. Pojawiają się także Prime Sentinele biorąc ich na celowniki.


W Waszyngtonie Robert Kelly rozmyśla nad szaleństwem, które się rozpętało. O ile może sobie przypomnieć, hasła zero tolerancji używane były przez nazistów. Nawet pomimo iż mutanci usiłowali go niegdyś zabić, a także odpowiedzialni są za śmierć jego żony [odpowiednio Uncanny #142 i 247], wie że posunięto się za daleko. Gyrichowi, który się właśnie pojawił mówi iż ma wrażenie że OZT wydarzyła się częściowo z powodu głoszonych przez niego publicznie poglądów. Teraz widzi jednak iż posunęli się za daleko. Gyrich oznajmia, że on nie ma z tym żadnego problemu, lecz Kelly mówi że podjął już pewną decyzję. Uczyni to co powinien, zas Gyrich niech zrobi to co uzna za stosowne. Kelly udaje się na spotkanie z Prezydentem, który zwołał specjalną komisję celem omówienia kryzysu nazwanego Operacją Zero Toleracji.


Na posterunku na Manhattanie wybucha zamieszanie, a policjanci nie mają pojęcia do kogo strzelać. Iceman odgradza ich od Sentineli lodową ścianą, po czym tworzy zjeżdżalnie dzięki ktorej ludzie mogą się ewakuować z budynku. Nie wierzy swojemu szczęściu, bowiem nikt nie trafił go w trakcie tej operacji, okazuje się jednak iż Cecilia cały czas osłaniała go swym polem. Znowu używa swej mocy powodując zawalenie się na Sentinele lodowego stropu. Tymczasem piętro niżej korzystając z zamieszania przestępcy zamierzają wydostać się ze swych cel, na widok Marrow jednak rezygnują nawet najwięksi kryminaliści. Na górze Iceman i Cecilia nie zauważają ostatniego Sentinela, który zamierza otworzyć do nich ogień. Zasłania ich Charlotte Jones przyjmując na siebie strzał i jednocześnie strzelając do Sentinela. Przeprasza ich za zdradę, tłumacząc czym była spowodowana, a Cecilia przy pomocy Icemana opatruje jej ranę.


W dokach na Manhattanie pojawia się nieoczekiwany gość udaremniając napad rabunkowy. To Sabra, która właśnie przybyła na terytorium USA.


Cecilia rozmawia z Charlotte, gdy pojawia się Marrow. Swoim stosunkiem do ludzkiego życia sprawia, iż obie kobiety omal nie skaczą sobie do gardeł, także Bobby musi je rozdzielić. Przypomina, iż Sentinele nadal na nich polują, a skoro rana Charlotte jest ustabilizowana powinni opuścić jak najszybciej to miejsce. Wkrótce trójka mutantów wędruje pustą ulicą Nowego Jorku, a Marrow oznajmia iż jak chciała Callisto jest ich wsparciem. Bobby orientuje się że coś jest nie tak. I rzeczywiście, otacza ich cała masa Prime Sentineli oznajmiając iż za chwilę zostaną zgładzeni.


Timothy Jones znajduje się w domu nad morzem z pewną kobietą, która wyjaśnia mu iż choć tęskni za mamą będzie musiał na nią poczekać, bowiem prosiła aby się nim zajęła podczas gdy pracuje pod przykrywką. Życie jest niesprawidliwe, stwierdza Tim i nigdy inne nie bywa, dodaje kobieta.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.