Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #96

X-Men #96

X-Men #96

"The Gathering"

Postacie
Cytat

Death: "He (Apocalypse) wants the pleasure of ending your lives all for himself."
Cyclops: "Funny thing is, "bub", I'm starting to feel the same thing in return."

Streszczenie

Magneto śni, gdy wewnątrz jego koszmaru pojawia się Xavier. Przeprasza, za przeniknięcie przez jego systemu obronne i prosi o chwilę rozmowy. Magneto po przebudzeniu wzywa Corteza i poleca mu zmianę systemów wyspy, stwierdzając iż było w nie już zbyt wiele ingerencji. Żąda także aby go naładował, gdyż jego moc uzależniona jest od jakiegoś czasu do Corteza, a gdy ten to czyni sugeruje iż będzie mu towarzyszył, aby ocalić przed niebezpieczeńśtwem. Wściekły Magnus zadaje mu cios, mówiąc iż się zapomniał.


W Instytucie Scott rozmawia w Ororo. Zastanawiają się czy zaufać Fizowi, bowiem Skrulle są eidentnie sprzymierzone z Apocalypse'm, ponadto jak dotąd zetknęli się tylko z jednymz Czterech Jeźdźców. Śmiercią jest Logan, a gdzieś krążą Głód, Zaraza i Wojna. Podczas gdy Rogue i Kitty zajmują się Fizem, Piotr czuwa nad bratem, a Kurt usiłuje przebrnąć przez Dzienniki Phoenix w obecności Psylocke decyduje się użyć Cerebro do odnalezienia Logana. Jean wychwytuje zmierzającego w stronę Szkoły Icemana i stwierdza, iż znalazł się on w niebezpieczeństwie. Atakuje go właśnie Deathbird, będąca teraz Jaeźdźcem Apokalipsy. Po zażartej walce powala Bobby'ego i teleportuje się wraz z nim w nieznane. Przerażona Jean oznajmia, iż oboje zniknęli ze skanera Cerebro.


Nad brzegiem Genoshy Xavier spotyka się z Magneto. Obaj rozmawiają o swych wizjach, o tym jak bardzo zmienili się od czasu spotkania w Izraelu, o zmianach jakie zaszyły ostatnio w ich życiu i na świecie. Zdają sobie sprawę, iż w chwili gdy Eric umocni wreszcie swą władzę nad Genoshą dojdzie do konfrontacji pomiędzy nimi. Wreszcie Xavier przechodzi do rzeczy. Magneto po zreferowaniu tego co się wydarzyło, zastanawia się co knuje Apocalypse, z którym do tej pory nie miał okazji się zetknąć. Zastanawia się głośno, czy nie pokrzyżuje jego planów odnośnie Dwunastu. Tajemniczych Dwunastu, o których od lat krążą legendy, iż są oni kluczowi do ocalenia świata. Głośno sugeruje, iż jeśli zabiłby Xaviera będącego na tej liście, pokrzyżowałby plany En Sabah Nura. W końcu pyta, w czym tak naprawdę może pomóc.


W Instytucie Beast modyfikuje Cerebro, a Jean nie mal natychmiast wykrywa położenie Śmierci. Teleportował się on właśnie do Szkoły. Natychmiast zostaje ogłoszono alarm, zaś Śmierć wpada do ambulatorium, gdzie przytomność odzyskał właśnie Michaił. Colossus rzuca się na Logana, ten jednak paraliżuje go energią ze swej zbroi. Jako kolejnego rzuca na ziemię Michaiła, który przychodzi z pomocą bratu, wreszcie Moirę która celuje do niego z broni. Otwiera portal, a wówczas pojawiają się Cyclops i Storm. Śmierć kpiąc z nich, pomimo promienia optycznego i huraganowych wiatrów, przerzuca Michaiła przez portal a sam ucieka. Logan zna X-Men lepiej niż sami siebie, a ich moc najwyraxniej nie jest go w stanie powstrzymać.


W Japonii rząd nie chce uwierzyć Shiro, gdy przekazuje on im ostrzeżenie jakie otrzymał od Xaviera. Potem jest już za poźno. Pojawia się Zaraza, atakując Shiro. Udaje mu się jeszcze ocalić urzędników z którymi rozmawiał, poźniej opuszczają go siły. Zaraza teleportuje go wraz ze sobą.


W Instytucie Kitty znajduje Logana, który usiłuje wbić w nią miecz. Nie słucha jej słów, lecz naciska guzik w mieczu, a przez niego płynie energia porażając Kitty pomimo fazowej postaci. Na Śmierć rzuca się Rogue, lecz choć Logan obrywa powala ją. Gdy zamierza ją zabić atakuje go fiz, a w chwilę później Nightcrawler, teleportując się wokół niego i zadając mu ciosy. Pojawia się reszta X-Men, na widok których Logan przecina wspornik powodując zawalenie się sufitu. Mutantów ocala Fiz, dzięki zmianie swej masy podtrzymując go na swych plecach. W ścianie widnieje dziura, przez którą uciekł Logan. Scott poleca Archangelowi, Shadowcat i Nightcrawlerowi udać się w ślad za uciekającym Loganem, a do nich przyłącza się Jubilee mimo zakazów Storm. Phoenix oznajmia, iż udało się jej namierzyć miejsce, do którego zabrano schwytanych X-Men. Egipt. Scott i Ororo pewni są, że było to zbyt łatwe i wciągani są w pułapkę, lecz decydują iż nie mają innego wyjścia niż połknięcie przynęty.


W Egipcie Skrulle wyjaśniają, w jaki sposób X-Men wpadli na trop całego spisku zbyt wcześnie. Ich dwódca chciał schwytać Polaris i użyć jej jako karty przetargowej. Apoclaypse stwierdza, iż skoro już się to stało mogą to wykorzystać. Schwytał już 5 z legendarnej Dwunastki mutantów, którzy mieli zbawić świat. A przynajmniej tak im się wydaje. Pozostali przybędą do niego sami i dowiedzą się wówczas iż byli zwodzeni od początku do końca.


[X-Man #59 << >> Wolverine #146]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.