Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #28

X-Men #28

X-Men #28

"Devil in the House"

Postacie
Cytat

Xavier: "What are your plans Elizabeth?"
Revanche: "Plans Professor? What have I planned? Have you forgotten I'm going to die?"

Streszczenie

Jubilee ucieka wśród drzew przed ścigającym ją koszmarem, wiedząc iż jej fajerwerki nie wystarczą aby zatrzymać potwora. Na głowę kapie jej krew, a gdy spogląda w górę na głowę spada jej Sabretooth. Budzi się z krzykiem przerażona, a gdy podbiega do niej Jean Jubilation płacze mówiąc, iż śniło się iż wszyscy X-Men zostali zabici. Słysząc te słowa Jean kontaktuje się telepatycznie ze Scottem, mówiąc mu iż pomimo nocnej godziny muszą porozmawiać. Następnie łączy się z Hankiem i Ororo.


Cała czwórka spotyka się wkrótce u Harry'ego, gdzie Jean telepatycznie zagłusza ich rozmowę, aby nikt nie mógł ich podsłuchać. Tematem jest ostatnia, kontrowersyjna decyzja Xaviera, który zdecydował się przyjąć do Instytutu Creeda, mając nadzieję iż uda się nauczyć go kontrolować swe moce i opanować mordercze skłonności. Zdaniem Jean mają teraz w rezydencji tykającą bombę zegarową, która w każdej chwili może wybuchnąć. Na nic zdadzą się argumenty, iż taką samą decyzję Xavier podjął niegdyś w stosunku do Logana i Rogue. Sabretooth jest dorosłym osobnikiem, którym rządzą instynkty. Niespodziewanie Scott oznajmia iż popiera decyzję Xaviera. Nie wiadomo kim dokładnie jest Creed, bowiem podobnie jak w przypadku Logana wymazano mu pamięć, nie wiadomo więc za co dokładnie jest odpowiedzialny, a także co nim kierowało. Jean zwraca uwagę, iż Xavier żyje ostatnio w wielkim napięciu i podejmuje co najmniej dziwne decyzje, każąc nie tak dawno temu wykraść Ororo dokumenty i wymazując umysł Magneto [odpowiednio Uncanny #305 i X-Men #25]. Jean zapytuje jak mogą zaufać teraz bezpieczeństwu w rezydencji skoro przebywa w niej Sabretooth.


W rezydencji Xavier kończy badanie Revanche. Zakażenie wirusem spuścizny rozszerza się i Xaveir nie jest w stanie nic zrobić aby jej pomóc. Betsy oznajmia, iż zamierza umrzeć tak jak żyła. Xavier wzywają Moira i Sean. Pokazują mu jak godzinę wcześniej do celi Creeda wdarła się omijając zabezpieczenia Psylocke. Nie udało się jej zaskoczyć Sabretootha, a walkę z nim przegrała w chwili gdy zamierzała wbić weń psychonóż. Sabretooth pocałował ją i wyrzucił z celi, kpiąc iż chce zmierzyć się z Jean. W tej chwili Rogue zanosi mu kolejny w ciągu ostatnich 24 godzin posiłek. Jest z nią Gambit, którego Sabretooth ostrzega, iż zapłaci mu za wszystkie kpiny. Remy oznajmia, że już mu zapłacił o czym świadczą jego blizny, zaś Creed uprzedza Rogue aby strzegła się Gambita, gdyż lubi on zdradzać i łamać serca. Pomimo próśb Rogue nie zamierza jednakże zdradzać co łączy go z Gambitem, oznajmiając iż na deser zostawi sobie dzień w którym zrujnuje życie Lebau. Śmiejąc się radzi Rogue aby zapytała Mystique gdy ją zobaczy, jak miewa się "brat" Rogue, którego istnienie Creed odkrył niedawno.


Jean dyskutuje z Xavierem o podjęciu decyzji, która sprawiła iż w rezydencji zamieszkał Creed. Profesor usiłuje przedstawić swe motywy, lecz nie udaje mu się przekonać Marvel Girl. Jean oświadcza, iż może respektować jego decyzje lecz nie musi się z nimi zgadzać. Pamięta co Sabretooth uczynił podczas Masakry Morloków w tunelach pod Manhattanem. Xavier oznajmia, iż właśnie tę część Creeda pragnie zmienić. Po odejściu Profesora Jean wyjaśnia Scottowi, iż obecność Creeda martwi ją przedewszystkim z powodu ich mającego się wkrótce odbyć ślubu. Zdaniem Scotta prawda jest inna, a powodem jej punktu widzenia jest Logan. Cyclops prosi o wyjasnienie co Jean czuje do niego, skoro tak bardzo brak jej Wolvie'ego. Marvel Girl oznajmia iż jest to już przeszłość. Na wezwanie Moiry udaje zająć się Creedem, bowiem nie chce budzić zmęczonego Profesora, aby to uczynił.


Jean wchodzi do celi Sabretootha, który natychmiast rzuca się na nią oznajmiając iż w ten sposób zniszczy Loganowi życie. Uderza w barierę energetyczną, lecz Jean dezaktywuje tę przeszkodę. Wchodzi do środka i pokazuje Creedowi działanie swej telekinezy. Uprzedza go, iż nawet jeśli X-Men wydają się słabi, to jeśli posunie się zbyt daleko zmierzy się z mocą, której nie będzie w stanie stawić czoła. Dlatego skoro przybył do X-Men po pomoc musi grać według ich zasad. Sabretooth ma ostatnie zdanie. Pragnąłby wiedzieć czy Jean odważy się przekroczyć granicę, jeśli będzie trzeba go powstrzymać.


Jak stwierdza rano mówiąc do Jubilee, która przynosi mu posiłek, Marvel Girl byłaby do tego zdolna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.