Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #2

X-Men #2

X-Men #2

"Firestorm"

Postacie
Cytat

Forge: "I told the man, I warned him"
Banshee: "No use bellyarchin'. We understimated Magneto an' he burned us"

Streszczenie

X-Men usiłują zaapelować do Magneto, który przypomina im iż znajdują się w Genoshy, której mutanci jeszcze do niedawna byli niewolnikami. Nie zmienia w jego oczach nic fakt, iż X-Men obalili poprzedni rząd. Dyskusję przerywa atak genoshańskiego helikoptera, który wystrzeliwuje rakiety. Magneto niszczy je w powietrzu, a potem wysadza sam helikopter, jednocześnie atakując X-Men. Rogue rzuca się nań, lecz Eric odpycha ją swą mocą. Cortez radzi zabić X-Men, lecz dopada go Psylocke. Nim ma okazję użyć psychonoża moc Corteza wstrząsa jej umysłem.

Na ekranach wydarzenia na wyspie obserwują Val Cooper, Washin i Fury. Rosjanin informuje iż po eksplozji w atmosferze cały jego kraj został sparaliżowany przez będący konsekwencją wybuchu impuls elektromagnetyczny. Debatują co uczynić, podczas gdy na ekranach Anderson wzywa pomocy.

W Hammer Bay Psylocke po użyciu przez Corteza jego mocy polegającej na zwiększaniu zdolności innych mutantów zostaje sparaliżowana. Ucieka słysząc myśli wszystkich mieszkańców wyspy. Dopada ją grupa ludzi, zamierzająca zabić mutantkę odpowiedzialną ich zdaniem za zniszczenia na wyspie. Z pomocą przychodzi jej Beast, lecz po odpędzeniu ludzi pojawia się Cortez. Kijem w głowę uderza go Gambit, lecz pojawia się Magneto. Schwytał Scotta i Logana i nakazuje pozostałym X-Men się poddać.

W Instytucie złota formacja na wieść o porażce grupy Cyclopsa przygotowuje się do walki z Magneto. Xavier chciałby dowiedzieć się jaki plan ma ONZ i czym są protokoły Magneto, lecz nawet Forge nie potrafi udzielić mu odpowiedzi na to pytanie. Profesor udaje się na poszukiwania Moiry.

W Hammer Bay Rogue po raz kolejny apeluje do Magneto, którego nieuwagę wykorzystuje Psylocke używając na nim swego psychonoża. Nie ma on jednak wielkiej siły użyty poprzez hełm Erica, blokujący telepatię. X-Men zmieniają się nagle w statuy. To Chrome, jeden z Acolytes który zamroził ich na poziomie molekularnym. Magneto zabiera ze sobą Acolytes i schwytanych X-Men odlatując na asterodię. Tam Cortez tłumaczy się ze swej samowoli, bowiem w trakcie snu Magneto udał się z Acolytes do Genoshy. Zdradza mu iż odkrył sztucznie wprowadzone zmiany w jego kodzie genetycznym. Magneto stwierdza, iż mogły one powstać za sprawą jednej tylko osoby.

Z Bajkonuru startuje rakieta, która ma rozwiązać problem asteroidy. Protokoły Magneto zostały uruchomione.

W Salem Xavier usiłuje dowiedzieć się od Moiry co ta przed nim ukrywa. Odpowiedź na to pytanie pragnie poznać także Magneto, który pojawia się właśnie w domku gościnnym Instytutu. Zabiera cały budynek ze sobą w przestrzeń kosmiczną. Forge i Banshee przeklinają własną nieodpowiedzialność i zastanawiają się co uczynić dalej.

W drodze na orbitę Magneto usiłuje dowiedzieć się kiedy wprowadzono w jego organiźmie zmiany, bowiem wedle jego wiedzy mogło stać się to jedynie w chwili gdy cofnięty do wieku dziecięcego znajdował się na wyspie Muir, dopóki nie uwolnił go agent Shi'ar [Uncanny X-Men #104]. Aby skłonić Moirę do mówienia Magneto wypycha magnetycznie Xaviera w kosmos, grożąc iż go zabije. To sprawia iż Moira decyduje się zdradzić mu to co dotychczas ukrywała. Na asteroidzie mówi mu, iż eksperymentowała na jego organizmie pragnąc znaleźć sposób, aby ocalić swego syna, Proteusa. Odkryła niestabilność, która wpływała na biochemię jego mózgu, postarała się zatem aby została ona wyeliminowana. To sprawiło iż Eric zaczął podejmować inne decyzje niż podjąłby będąc sobą. Magneto dostaje szału, uświadamiając sobie iż przez Moirę przestał być sobą. Opasuje ją metalem, wykrzykując iż albo użyje odwrotności swego procesu na X-Men, albo zginie. Grupa Cylopsa stanie się poddana woli Erica.

Na Sachalinie Matsuo Tsurayaba dokonuje transkacji z rosyjskimi żołnierzami, kórzy wkradli dlań metalowy kokon oznaczone OMEGA. Ninja mordują wszystkich świadków transakcji.

Na asteroidzie X-Men stają przed Xavierem, oznajmiając iż przyłączyli się do Magneto, bowiem nadszedł czas zmian i to marzenie jest właściwe, a rację bytu ma siła, jak dostrzegł to już Cable i jego X-Force.

W Salem złota formacja trenuje w sali ćwiczeń walkę z niebieską, bowiem poprzez psychołącze ze Scottem Jean wie co się wydarzyło. Grupa Storm przegrała po raz kolejny bitwę z grupą Scotta. Kontaktuje się z nimi Nick Fury, informując iż Rosjanie wystrzelili na orbitę działo plazmowe, które po naładowaniu rozniesie asteroidę na strzępy. Teraz X-Men nie mają wyjścia. Jak zauważa Storm zawiedli by Magneto, gdyby nie spróbowali uderzyć na jego dom.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.