Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #99

X-Men #99

X-Men #99

"Oh the Humanity!"

Postacie
Cytat

Eric Lensherr: "Xavier's Crusaders will have to prove their heroism without the advantage of their powers"

Streszczenie

Ze swego satelity umieszczonego na orbicie Ziemi High Evolutionary spogląda na przemienioną planetę, zastanawiając się czy tym razem nie posunął się za daleko, zmieniając kurs całej ewolucji. Jego stary nauczyciel, od którego Wyndham zaczerpnął większość swych teorii, dr Nathan Essex, przekonuje go iż nie popełnił błędu. Nikt przed nim nie dokonał co prawda eksperymentu na taką skalę równej boskiej, lecz jego wynik jest ze wszechmiar godny podziwu. Wyndham nie byłby w stanie zmienić kursu ewolucji bez pomocy i badań Essexa. High Evolutionary obawia się ceny jaką przyjdzie mu zapłacić za to co się stało, a Essex szepce do siebie iż rzeczywiście nadchodzi czas zapłaty.


Genosha. Magistraci zakuci w metalowe zbroje atakują mutów, a w środek walki zaplątali się Bobby i Iceman, broniący się przy użyciu pistoletów. Z pomocą przychodzi im Eric Lensherr i jego grupa Acolytes, którzy karabinami osłaniają obu mężczyzn. Eric zostaje trafiony, lecz Hank przychodzi mu z odsieczą. Po odparciu ataku Eric stwierdza, iż nie mają wyjścia. Wrogowie muszą połączyć swe siły, bowiem teraz, gdy mutanci stali się ludźmi grozi im wyginięcie. Magistraci przegrupowują swe siły. Eric zamierza pomóc Hankowi i Bobby'emu wydostać się z wyspu, zdaje sobie bowiem sprawę iż jeśli ktoś może sprawić aby moce mutantów powróciły, to w pierwszej kolejności są to X-Men. Bobby rozmawia z Lorną, zdziwiony jej obecnością na Genoshy i powodami dla których dołączyła do Magneto.


Zgromadzenie ONZ debatuje nad nową sytuacją. Wbrew temu co twierdzi przedstawicielka Genoshy Alda Huxley, jasne jest że mutanci w Genoshy stracili swą dominującą pozycję. Gabrielle Haller proponuje naprawić popełnione do tej pory błędy. Należy wysłać na wyspę siły pokojowe, które schwytają Magneto i oddadzą go pod Sąd. Oddaje tępropozycję pod głosowanie.


Instytut Xaviera. Kurt Wagner ćwiczy w Sali Ćwiczeń, widząc iż na swych ludzkich mięśniach nie może polegać tak samo jak na utraconych mutancich zdolnościach akrobatycznych. Obserwuje go Piotr Rasputin, któremu Kurt mówi iż od kiedy zaakceptował swój poprzedni wygląd bardzo lubił osobę, którą był. Teraz musi się nauczyć żyć na nowo. Wraz z równie przygnębionym Piotrem udaje się do kuchni, gdzie Kitty Pryde skończyła właśnie gotować obiad. Nie chce rozmawiać o przeszłości, bowiem nie ma już do niej powrotu. Pokazuje pocztówkę od Warrena i Betsy, którzy najwyraźniej cieszą się iż utracili swe moce i mogą oboje czerpać radość ze wspólnego życia. Tymczasem w parku narodowym Ororo rozmawia z Sarah, która pozbyła się wreszcie kości, będących jej przekleństwem. Dzięki temu mogła się po raz pierwszy z kimś umówić. Gdy odchodzi Ororo spogląda w zachmurzone niebo, wiedząc że już nigdy nie poczuje się częścią przyrody. Jednakże nigdy do tego nie przywyknie. Tymczasem w Waszyngtonie osoba dalej nazywająca siebie jako Rogue tonie we wspomnieniach czasów, w których mogła latać. Powraca do rzeczywistości, w której jako prawnik przyszła zobaczyć się ze swą klientką - umieszczoną w więzieniu Raven Darkholme. Z ciężkim sercem informuje ją co ustaliła. Nie mają wyjścia i muszą pójść na współpracę z rządem, jeśli Raven chce złagodzić swój wyrok. Mystique nie akceptuje takiego rozwiązania, zdaje sobie jednak sprawę że pozbawiona mocy nie ma już żadnej karty przetargowej.


Gdzieś, pośród ukrytej społeczności znanej jako Neo. Domina rozpacza, bowiem jej córka utonęła, gdyż przemiana w człowieka dopadła ją pod wodą. Nie wie kto za to odpowiada, lecz pewne jest jedno. Neo przestaną się ukrywać i wydadzą ludzkości wojnę.


Jubilation Lee ucieka przed ścigającą ją bandą, a w ostatniej chwili ratuje ją Logan. Przypomina teraz cień człowieka, bowiem jego ciało cierpi z powodu zatrucia adamantium. Zostało mu niewiele czasu nim umrze z tego powodu. Przed śmiercią zamierza wyrównać swe rachunki z Creedem. Tymczasem Dani Moonstar ogarnia dziwna wizja. Wyjaśnia Samowi iż nawet plan psychiczny zaczyna podlegać przemianom. Jej moce nie zostały odebrane, podlegają przemianie, w coś strasznego. Tymczasem w Genoshy Hank i Bobby widzą mutantów, którzy utknęli w połowie przemiany w ludzi. Eric prowadzi ich do ukrytego statku, dzięki któremu mogą opuścić wyspę, mówiąc iż teraz cała nadzieja w X-Men, nawet jeśli nie posiadają oni swych mocy.


Na satelicie High Evolutionary odkrywa sygnał emitowany z jego częstotliwością. Wówczas zostaje sparaliżowany energią dr Essexa. Oznajmia on, iż przejmuje eksperyment i odwraca jego zadanie. Teraz cały świat zostanie zmutowany i stanie się jego poletkiem doświadczalnym. Nikt nie powstrzyma Mr Sinistera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.