Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #103

X-Men #103

X-Men #103

"The Goth"

Postacie
Cytat

Rogue: "So what do ah do now?"
Wolverine: "You take the job, you've earned"

Streszczenie

W sali ćwiczeń Psylocke pokonuje właśnie z łatwością symulację Sabretootha. Nighcrawler i Rogue siedzący w pomieszczeniu kontrolnym są pod wrażeniem jej nowych mocy, które otrzymała od Jean Grey, lecz Tessa pragnie kontynuować testy mówiąc iż poziom jest wciąż niezadowalający. Rogue pyta czemu mieliby ufać jej, skoro tyle lat była ich wrogiem, zaś Sage odpowiada iż nie znają jej tak długo jak Xavier, którego agentką była przez wiele lat w Hellfire Club. Przypomina, że Rogue także należała niegdyś do Bractwa Złych Mutantów. Rogue przeprasza i wychodzi z pomieszczenia kontrolnego. Wówczas gaśnie światło i ktoś ją łapie.


U Harry'ego zebrani oglądają właśnie konwencję wyborczą Roberta Kelly, który zamierza walczyć jako Prezydent z zagrożeniem dla świata jakim są mutanci. Wbrew protestom klientów baru Colossus wyłącza telewizor, mówiąc iż na świecie jest wystarczająco dużo nienawiści. Ludzie wychodzą z baru, gdzie słyszą nadjeżdżające motory. Pojawia się grupa dziwnie odzianych postaci, która wkracza do wewnątrz.


W sali ćwiczeń Rogue zastanawia się kto ją napadł, orientując się że jej moce nie działają. Spada z wysokości wprost do zniszczonego miasta, w ostatniej chwili łapiąc się wystającej belki. Nagle zostaje ona przecięta, a Rogue spada lecz udaje się jej uratować. Jej tropem podąża Wolverine, stwierdzając iż Rogue zaczęła się uczyć na błędach. Rogue skacząc po wystających masztach i korzystając z liny przedostaje się na ziemię. Zastawia pułapkę na tego który ją tropi. Logan w ciemności orientuje się, że coś w niego rzucono i odruchowo przecina rzecz pazurami. W jego twarz wybucha rozcięty worek z pieprzem, a Logan zaczyna kasłać. W jego stronę spadają posągi które niszczy, lecz w międzyczasie obie jego dłonie zostają oplecione linami przez siedzącą powyżej Rogue. Spuszcza ona przywiązane u jej końców podnośniki, także unieruchomiony Logan zostaje uniesiony wysoko w górę. Rogue błyskawicznie przykłada do jego szyi dwie dzidy, mówiąc iż tędy z łatwością ominie adamamantowe kości i przedostanie się do mózgu. Logan rozrywa liny, a dzidy łamie nogami. Rogue pragnie dalszej walki, lecz Logan kończy symulację. Rogue żąda wyjaśnień, o co w tym wszystkim chodziło. Wolvie wyjaśnia, iż musiał ją przetestować, albowiem X-Men potrzebują przywódcy. Uważa, iż byłaby najlepsza. Wkrótce Rogue pyta zebranych X-Men czy oszaleli. Logan wyjaśnia, iż jest jedynym logicznym wyborem. On sam dowodził kiedyś grupą i wie, że nie jest to zadanie dla niego. Psylocke wciąż uczy się posługiwać telekinezą, Kurt jest diakonem i nie zamierza tego robić, Archangel oznajmia iż wystarczy mu bycie prezesem Worthington Enterprises, Thunderbird jest nowicjuszem. Rogue proponuje Storm lub Cable'a, lecz Logan wskazuje że oboje są w drugim składzie X-Men, który zresztą jest nieobecny. Zebrani chcą aby Rogue dowodziła, a ta z ciężkim sercem zgadza się na to. Później Psylocke szybuje dzięki telekinezie, a nieopodal leci Archangel. Betsy woła do Neala, aby się do nich przyłączył, lecz ten stwierdza iż powstałby zbyt duży tłok. Wówczas dostrzegają iż u Harry'ego trwa bitwa.


Forge informuje X-Men w rezydencji, iż jego urządzenia nie były w stanie namierzyć Shadowcat, po tym jak opuściła rozpadającą się stację High Evolutionary'ego. Rogue proponuje, aby skontaktował się z Phoenix, która użyje swej telepatii. Sama zamierza udać się wraz z X-Men na poszukiwania Cecilii Reyes i Charlotte Jones uwięzionych w podziemiach podczas bitwy z Neo. Zamknęli oni wejście do budynku, a Forge jak dotąd nie odkrył jak przedostać się przez ich osłony.


U Harry'ego X-Men stają na wprost trójki która zowie się Goth - w jej skład wchodzą Sanguine, Beldame i Wanderer. Trzymają Colossusa, mającego puste spojrzenie. Betsy usiłuje przyciągnąć go do siebie telekinezą, lecz ku swemu zdziwieniu sama leci w stronę napastników. Thunderbird wystrzeliwuje ognistą flarę alarmując rezydencję, z której na pomoc ruszają natychmiast Nightcrawler, Wolverine i Rogue. Archangel zaczyna ewakuować na zewnątrz klientów baru. Gdy dotyka go Sanguine, pada blady w ramiona Thunderbirda mówiąc iż jest niczym, Sanguine jego panem. Psylocke generuje katanę, atakując Sanguine lecz Beldame kieruje ją przeciwko niej. Betsy pada na ziemię, a Goth stwierdzają iż ich pan będzie zadowolony. Beldame poleca Wanderer otworzyć bramę teleportacyjną. Gdy na miejsce docierają pozostali X-Men jest już za późno. Okazuje się, że wraz z Goth zniknęli wszyscy mieszkańcy Salem. Rogue poleca aby Forge skontaktował się z X-Men w Moskwie, bowiem potrzebują całej drużyny.


[Uncanny X-Men #383 << >> Uncanny X-Men #384]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.