Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #83

X-Men #83

X-Men #83

"The Hunt for Xavier" - part 4: "The Tomb of Ice"

Postacie
Cytat

CEREBRO: "PROCEED WITH IMMEDIATE SCAN AND CATALOGUE OF X-MEN TO EXPEDITE COLLECTION OF XAVIER MANIFEST, NINA.
Nina: "Collect this you big baddie..."

Streszczenie

Nina przytula się przerażona do Renee, patrząc jak Cerebrite Alfa z łatwością odrzuca od siebie X-Men, którzy nie zdążyli nawet go zaatakować. Cerebrite oznajmia, iż opór jest bezcelowy, bowiem zna wszelkie ich ruchy, ma w pamięci sceanriusze z ich bitew i sali ćwiczeń, nie są więc w stanie mu zagrozić. Przybył tu po manifestecję Xaviera, którą jest obecna to mannitka, Nina. X-Men powinni przygotować się do skatalogowania. Rogue wbija się weń podczas tej przemowy, zmuszając aby uwolnił trzymanego za gardło Colossusa. Rogue spogląda na Ninę, mówiąc iż to ona napełniła ją mocą, która umożliwiła starcie z CEREBRO. Ororo zastanawia się czemu Nina posiada bio-sygnaturę Xaviera i czym jest CEREBRO, który włąśnie powstaje powtarzając iż dokona skatalogowania X-Men i manifestacji Xaviera. Nina używa swej mocy na Gambicie,który ładuje energią podłogę pod nogami CEREBRO. Storm wyciąga go z eksplozji swym wichrem. Gambit oddychając ciężko pyta się Niny czemu posiada bio-sygnaturę Xaviera. Odpowiedź nie pada, bowiem Cerebrite Alfa zaczyna się odtwarzać po wybuchu. Nawiązuje kontakt z CEREBRO znajdującym się w swej bazie, w Liberty Electric Authority. Skanuje obecnych tam ludzi i kataloguje ich, po czym znikają w błysku energii obecni jedynie w jego pamięci. Poleca Alfie i Becie kontynuować działania, sprowadzając przed jego oblicze Xaviera, w obu postaciach. Pozostałych poleca skatalogować. Rekalibruje nano-maszyny, stwierdzając iż wraz Xavierem uczyni świat bezpiecznym dla mutantów. Skataloguje wszystkich ludzi.


X-Men wybiegają z klasztoru, a Colossus zamyka ciężkie wrota. Korzystając z chwili spokoju Renee wyjaśnia Storm i wraz z Niną dotarła do tego klasztoru po ucieczce z kompleksu Bastiona, gdzie spotkała Xaviera [Onslaught: Epilog]. Wiedział, że Nina jest potężna i ma moc zmieniania rzeczywistości, więc poprosił aby Renee ukryła dziewczynkę gdzieś gdzie nikt jej nie znajdzie, dopóki nie będzie mógł się nią zająć. Schroniły się w monasterium, gdzie Charles spędził trochę czasu w młodości. Gdy przybył potó Nina stworzyła pułapkę logiczną opartą na uczuciach, której nie mógł przekroczyć, lecz musiała ją zniszczyć dla X-Men. Teraz jest prawie bezbronna. W jakiś sposób jej umysł posiada psioniczny imprint Xaviera, bowiem X-Men i CEREBRO wzięli jej sygnaturę za Profesora. Widząc przenośne cerebro na ręku Storm Nina niszczy je, mówiąc że się jej boi. Wówczas na Colossusa spada forma energii, która pochłania go wypełniając od zewnątrz. Cerebrite Alfa dokonał właśnie skatalogowania Piotra i zaczyna posługiwać się jego ciałem. Storm otrząsnąwszy się z szoku poleca osłaniać Ninę, Gambit zaś usiłuje zatrzymać Alfę. Z Liberty Electric Authority sytuację obserwuje CEREBRO zastanawiając się czemu X-Men wciąż stawiają mu opór. Alfa pokazuje grupie, iż zna ich lepiej niż oni sami, bowiem jest w stanie przewidzieć każde ich działanie i przeciwstawić się mu. Gambitowi wytrąca z rąk karty, Storm zamyka w ciemności wraz z jej klaustrofobią. Uwalnia się w chwili gdy Alfa kataloguje Gambita i atakuje nie pozwalając mu na to. Rogue ucieka wraz z Renee niosąc Ninę, gdy słyszą krzyk Storm. Została skatalogowana i przestała istnieć w rzeczywistym świecie. Nina mówi, iż nic nie zatrzyma CEREBRO, albowiem chce jej i Xaviera, albowiem uczyni on jego misję całością, tak jak ona będzie w stanie uczynić całością Xaviera.


Podczas gdy w San Francisco po chwili konsternacji X-Men i Bractwo ruszają na Betę, Rogue zmierza na pomoc Gambitowi. Wyrywa go z rąk Cerebrute, lecz wówczas dopada ją wizja stworzonej z dymu kobiety towarzyszącej Lebau. Chwilę załamania wykorzystuje Alfa. Powaliwszy oboje mija Renee i chwyta Ninę. Staruje w stronę CEREBRO, bowiem ludzkość oczekuje swego ostatecznego losu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.