Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #23

X-Men #23

X-Men #23

"Leaning towards Oneself"

Postacie
Cytat

Sinister: "...I think I have done something very stupid, Scott."
Cyclops: "Coming from you I don't find that very surprising."

Streszczenie

Na widok Sinistera Scott instynktownie strzela doń salwą optyczną. Podziurawiony Essex zapytuje z politowaniem, czy naprawdę sądził że da się go zranić. Jak wyjaśnia podczas Inferna jedynie upozorował swą śmierć, gdy został trafiony promieniem Scotta, bowiem nie leżała wówczas w jego zamierzeniach walka z połączonymi siłami X-Men [X-Factor #42]. Zrastając się na powrót w jedną całość wyjaśnia, iż chciał jedynie porozmawiać, albowiem zrobił coś głupiego czy też wręcz strasznego. Wyjaśnia iż ponieważ od dawna zainteresowany jest DNA Summersów, z powodów których nie chce wyjawić, aby uzyskać jego kompletną wersję zawarł pakt z diabłem. Jak się domyśla Cyclops chodzi o Stryfe'a, co potwierdza iż jest on jego synem z przyszłości. Sinister twierdzi iż tego nie wie, lecz wyjawia iż to on porwał Scotta i Jean udając Apocalypse'a podczas niedawnych wydarzeń [X-Cutioner'Song Crossover]. Zamiast jednak upragnionego materiału genetycznego otrzymał śmierć. Pokazuje grób swego genetyka Gordona, zmarłego w chwili gdy otworzył pojemnik mający zawierać DNA. Był tam wirus, stworzona przez szaleńca śmiertelna choroba, zaraza dla wszystkich mutantów. Teraz dla Scotta stają się jasne ostatnie słowa Stryfe'a na księżycu, który w ten sposób postanowił zza grobu wyeliminować wszystkich mutantów i zniszczyć marzenie Xaviera. Sinister stwierdza, iż zdradza Scottowi tę tajemnicę, bowiem on nie zna lekarstwa na wirusa spuścizny, który doprowadza do śmierci każdego zarażonego nim homo superior. Essex zaś wolałby aby Scott i jego bracia przetrwali... po chwili prostuje iż miał na myśli Alexa. Gdy Scott zastanawia się nad jego słowami wśród śniegu pojawiają się nowi przybysze. Mroczni Jeźdźcy oznajmiają iż teraz przetestują Essexa i Summersa, aby sprawdzić czy są oni godni by przetrwać.


W Japonii Nyoirin wyjaśnia iż jedyne czego chce, to aby jego kochanka Kwannon powróciła do niego. Wie jednak że to niemożliwe, bowiem dusze i umysły jej i Betsy połączyły się na trwałe tworząc nowe osoby, tak jednakowe i tak od siebie różne. Obie panie Braddock nie mogą w to uwierzyć, lecz teoria ta potwierdza ich zachowania. Przyciśnięty do muru przez Gambita Nyoirin zdradza im umowę zawartą przez Shinobiego i Matsuo.


W rezydencji Logan rozmawia z Xavierem. Wolverine jest niemal pewien, po tym co ostatnio wydarzyło się we Francji [Uncanny X-Men #300] iż Magneto wcale nie zginął na asteroidzie M [X-Men #3]. Xavier nie chce przyjąć tego do wiadomości, pomimo iż teorię tę potwierdzają odkrycia dokonane w Savage Land przez Jubilee i Rogue [Wolverine #69]. Jubilee spogląda na Logana zastanawiając się czemu jest on tak rozdrażniony z powodu powrotu Magneto. Logan oznajmia, iż tym razem będzie walczył z Lensherrem nie pozwalając mu się wymknąć.


Na Alasce Sinister oznajmia wściekłym głosem iż Jeźdźcy rzucając mu wyzwanie wkroczyli właśnie na ślepą ścieżkę ewolucji. Szybkim ruchem chwyta Foxbata, podczas gdy Cyclops promieniem powala Tuska. Tłukąc nim o ziemię oznajmia że w przeciwieństwie do Apocalypse nie toleruje głupców. Jeźdźcy pod wyraźnym wrażeniem proponują aby się do nich przyłączył, na co ten poraża ich swą energią oznajmiając iż nie wolno im zabić Summersa. Nie zginie on teraz, a na pewno nie zostanie zabity przez nich. Powalenie Jeźdźcy stwierdzają iż zrozumieli jego słowa, wówczas Sinister znika rozwiewając się niczym mgła. Obolały Foxbat podnosząc się dochodzi do wniosku, iż to że nie mogą zabić Summersa, nie znaczy iż nie mogą go poturbować.


W Tokio Shinobi zabawia się właśnie w wannie z trzema dziewczyna gdy do pomieszczenia wraz z rozbitym oknem wpadają Beast i Gambit. Oznajmiają mu, iż wiedzą teraz o Upstarts i ich grze w zbieranie punktów za śmierć mutantów. Radzą mu aby uprzedził tę grupę, iż X-Men dowiedzieli się już o ich istnieniu, a jeśli jeszcze raz wejdą im w drogę poniosą surowe konsekwencje.

Do willi Matsuo skradają się Revanche i Psylocke. Tsurayaba atakuje zaczynając z nimi walczyć. Obie powalają go i pytają co im uczynił. Ten przyznaje iż podczas gdy Nyoirin uczynił z Psylocke Revanche on uczynił to samo z Kwannon. Pyta czy ta przemiana im się nie podoba, na co Betsy używa psychonoża. W ciemności rozlega się krzyk Matsuo.


Na Alasce Jeźdźcy ponoszą właśnie konsekwencje faktu iż zerwali mu okulary. Poturbowani oddają mu je stwierdzając, iż jest pierwszym mutantem, który przeszedł test. Ich zdaniem jest godny by dożyć nadchodzącej wojny i ją przetrwać. Wściekły Scott przypomina im że En Sabah Nur nie istnieje, a jedyną wojnę niosą oni. PRzez to, że posłał on Nathana do przyszłości, stał się on katalizatorem nadchodzących wydarzeń. Mroczni Jeźdźcy widzą jednak to inaczej. Wierzą iż nadchodzi dzień wyniesienia Najwyższych Lordów o którym opowiadał im ich mistrz. Jeźdźcy znikają a Scott zastanawia się nad tym co usłyszał tego zimowego dnia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.