Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #8

X-Men #8

X-Men #8

"Tooth and Claw"

Postacie
Cytat

Bishop: "I inform you of your impending deaths at the hands of a traitor and you suggest picnic?"
Xavier: "We do our best thinking on a full stomach."

Streszczenie

Logan siedzi przed ekranem komputera usiłując wejść do systemu i rozświetlić swą przeszłość, która po wydarzeniach w Berlinie [poprzedni numer] rysuje mu się jeszcze bardziej mgliście. Nie reaguje nawet na wezwania Jubilee, aby poznał nowego X-mana - Bishopa. Ororo i profesor zamierzają przedstawić go właśnie członkom niebieskiej formacji. Dla Bishopa jasne jest i za chwilę stanie oko w oko z legendami swego dzieciństwa. Przy blackbirdzie zastaje Forge'a, którego zna pod imieniem Genesis. Indianin patrząc na Ororo z wyraźnym żalem stwierdza, iż większość popołudni ma ostatnio wolne, dlatego może podłubać przy samolocie. Ororo indagowana przez Charlesa jak im dwojgu się układa omija temat. Kobieta uprzedza Bishopa, iż za chwilę zobaczy to co dla niego było historią i może mocno zdziwić się jak bardzo rozmija się ona z rzeczywistością. Bishop staje na wprost niebieskiej formacji i spogląda na Cyclopsa, największego z wodzów X-Men, Beasta, ulubionego filozofa Randalla i ostatnią x-mankę - Jubilee. Na widok Gambita dociera doń nagle okrutna prawda - jest on Świadkiem, jedynym który przeżył zagładę X-Men zgotowaną przez zdrajcę [Uncanny X-Men #287] . Natychmiast domaga się aresztowania i przesłuchania Gambita, na co Xavier zarządza iż nadeszła pora pikniku nad jeziorem. Bishop jest mocno wzburzony, lecz jak zwraca mu uwagę Ororo jest tu od kilku chwil, podczas gdy Gambit już kilka miesięcy i chyba nie dziwi się, że to raczej temu drugiemu X-Men ufają.


Xavier dociera do Logana, któremu udało się wyciągnąć z komputera jedynie słowo barrington nie mające dlań żadnego znaczenia. Ostatnio Logan utracił nawet zaufanie do tego co pamiętał ze swej przeszłości, gdy okazało się że część wspomnień została mu zaimplementowana. Jak zauważa Xavier teraz jest X-manem i to powinno mu wystarczyć. Musi, odpowiada Logan.


Nad jeziorem Jean zwierzająca się Scottowi orientuje się, że ten jej nie słucha, bowiem zapatrzył się w wychodzącą z jeziora Betsy. Jean rozzłoszczona zwraca mu na siebie uwagę telekinetycznie, podczas gdy Betsy dziwnie się uśmiecha. Niedaleko Bishop słyszy jak Scott wpada z pluskiem do wody i wyciąga broń gotów biec mu z pomocą, lecz Ororo go uspokaja. Bishop stwierdza iż z trudem przystosowuje się do reguł świata, w którym nie trzeba walczyć o przeżycie i być czujnym. Jak zauważa Ororo odlatując, teraz musi nauczyć się żyć wraz z X-Men którzy walczą o to, aby nie dopuścić do narodzin takiego świata.


W pobliżu piknikują Gambit i Rogue. Remy znowu zaczyna uwodzić dziewczyne chcąc ją pocałować, lecz ta wymyka mu się. Gambit zaczyna ją gonić, lecz zatrzymuje ich Bishop. Oznajmia, iż obserwuje Lebau i nie pozwoli mu zdradzić X-Men. Gambit nakazuje zejść mu z drogi, na co otrzymuje cios pięścią. Zostaje odrzucony na Rogue, którą spycha tym samym ze zbocza. Wściekły Gambit rzuca w przeciwnika naładowanymi kamykami, które wybuchają u jego stóp. Bishop sięga po broń, na co Lebau energetyzuje tort i ciska nim w Bishopa, stwierdzając że ma dość psychopaty. Tort ląduje wprost w twarzy Rogue, która zamierzała właśnie powstrzymać walczących. Obaj mężczyźni zaczynają się śmiać widząc jej złość, co irytuje ją jeszcze bardziej. Gdy się uspokaja przekonuje Bishopa, że nie może on obwiniać Gambita za coś czego ten jeszcze nie zrobił, a być może przez przybycie Bishopa niegdy nie zrobi. Kiedy Rogue przytula się do Lebau trafia w nich uderzenie energii. Pochodzi od kobiety, która oznajmia iż ma z Gambitem rachunki do wyrównania. Bishop nie zamierza pozwolić aby ktoś uczynił to zamiast niego i atakuje napastniczkę, lecz Remy powstrzymuje go mówiąc iż mają przed sobą jego żonę.


Jak wyjaśnia X-Men Bella Donna Boudreaux ich małżeństwo zostało zaaranżowane pomiędzy klanami zabójców i złodziei Nowego Orleanu, które od dawien dawna toczyły między sobą wojnę. Małżeństwo miało zwiastować pokój, lecz Gambit wkrótce po ślubie zabił w obronie własnej swego szwagra. Aby zachować pokój klany wygnały go z Nowego Orleanu. Teraz coś zaburzyło tę równowagę, bowiem ludzie znowu zaczęli ginąć. Gambit musi udac się do Nowego Orleanu i powstrzymać masakrę. Wraz z nim postanawia wyruszyć reszta niebieskiej formacji.


Na autostradzie do Nowego Orleanu szeryf zatrzymuje motocyklistę z płonącą czaszką. Zaczyna uciekać w panice bowiem w stronę miasta zmierza Ghost Rider.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.