Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #79

X-Men #79

X-Men #79

"Little Morlock Lost"

Postacie
Cytat

Storm: "I invite you to my chamber to make some peace between us (...)"
Marrow: "I don't want your peace, witch..."

Streszczenie

Dwaj policjanci patrolujący nowojorskie uliczki stwierdzają, iż z pewnością czeka ich pech, skoro drogę przebiegł im czarny kot. Jakby na potwierdzenie tych słow, udaje im się oblać napojem, a po chwili dobiega ich krzyk. To Marro, grożąca pijanej parze, która nazwała ją dziwadłem W odwecie Sarah obcięła połowę włosów na głowie dziewczynie, która wypowiedziała te słowa. Grozi obojgu ludziom swymi kośćmi, po czym udaje się w dalszą drogę, przeskakując po dachach budynków. Jej śladem podążają Storm i Callisto, mając nadzieję iż nie dopuszczą do tego, aby wściekła Marrow kogoś zabiła. Callisto uważa iż jest winna takiego zachowania Sarah.


Wcześniej tego dnia Marrow po raz kolejny odmówiła zawarcia pokoju ze Storm, niszcząc rzeczy na jej poddaszu. Wówczas pojawiła się cudownie wyleczona Callisto, a Marrow miała nadzieję iż wkrótce opuści wraz z nią to okropne dla niej miejsce. Callisto miała jednak inne wieści. Teraz żałuje swych słów, a Storm pyta czem po raz kolejny mówi o bezpieczeństwie Sarah. Callisto zdążyła jednak już zniknąć.


Tymczasem w podziemiach stwór który leczył Callisto, orientuje się iż kobieta zniknęła. Złości się, stwierdzając wreszcie iż Callisto trafi do kostnicy, a jego planów odnośnie Marrow nie zmieni nic.


W Battery Park rozżalona Marrow złości się, iż Callisto nie chce jej zabrać od X-Men. Straszy dwóch przechodzących mężczyzn, gdy nadlatuje Cannonball. Marrow rzuca w niego kośćmi, które odbijają się od pola ochronnego. Sam słyszy, iż nie powinien próbować jej zatrzymywać. Pomimo tego podąża w ślad za nią. Tymczasem policjanci dowiadują się od kobiety z obciętymi włosami o agresywnej mutantce szalejącej w okolicy.


W rezydencji do kuchni wpada Cecilia, wyrzucając Maggotowi iż jego pasożyty obgryzły jej książkę. Maggot ukrywa się przed rzuconą książką pod stołem, co komentuje Beast.


Callisto wyjaśnia Storm motywy swego postępowania. Posłała Marrow do X-Men, chcąc pokazac jej jak wygląda prawdziwe życie i aby X-Men nauczyli ją czegoś, bowiem spośród licznych mutantów którzy kiedykolwiek znajdowali się w szkole Xaviera, ona najbardziej potrzebowała nauki. Storm złości się, że Callisto połozyła na jej barkach taki ciężar, na co słyszy iż najwyraźniej zadanie ją przerosło. Pomimo stwierdzeń, które padły, obie kobiety muszą jak najszybciej odnaleźć Marrow.


Cannonball siada pod drzewem, bowiem stracił z oczu Marrow której pragnął pomóc. Czyta list od swego brata Josha, który prosi go o powrót do odmu, gdy Marrow go atakuje. Sam zasłania się swym polem, broniąc się usiłuje dowiedzieć o co chodzi Sarze. Ta wykrzykuje iż i tak nie zrozumie, bowiem jedyną osobą która ją rozumie jest Callisto, gdyż potrafi ona pojąć jej stratę. Cannonball oznajmia, iż nie tylko ona straciła rodzinę, gdyż jego on stracił ojca, a jego matka jak właśnie dowiedział się z listu umiera. Powinien być przy niej, lecz spędza czas usiłując pomóc Marrow. Słysząc to Sara przerywa tak. Wówczas pojawiają się dwaj policjanci, a na ich widok Marrow rzuca się do ataku.


W rezydencji Maggot usiłuje wytłumaczyć Eany i Meany, aby nie jadły książek, co okazuje się bezskuteczne. Beast proponuje mu aby udał się na dalszą naukę i opowiada mu o Generacji X. W Battery Park Sara zamierza zabić policjantó, lecz waha się myśląc o X-Men, o tym jak spotkała policjantów poprzednio podczas OZT [X-Men #68], o podsłuchanej rozmowie Sama z matką. Odchodzi, puszczają obu wolno. Pojawiają się Callisto i Storm, widząc Sama pytającego czy Marrow chce być potworem, który zabija, czy też istotą ludzką, która ocali policjanta. Sarah wybiera to drugie. Cannonball oznajmia iż jest z niej dumny, to samo stwierdza Callisto, na odchodnym prosząc aby Sarah dobrze się sprawowała pośród X-Men. Storm mówiąc iż ją, X-Men i Morloki łaczy długa historia, pyta czy zawrą przymierze, a Ororo zostanie uznana przez Marrow za nauczycielkę. Na początek wystarczy "może" ze strony Sarah. Cannonball zabiera ja na plecah do szkoły, a Storm rozmawia z policjantami, mówiąc iż X-Men chronią nie tylko potwory ale ich samych, ludzi. Wszystko obserwuje istota, która leczyła Callisto. Stwierdza, iż Marrow jest tam gdzie chcce aby była, wśród X-Men. Ma w stosunku do niej pewne plany.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.