Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #132

X-Men #132

X-Men #132

"Ambient Magnetic Fields"

Postacie
Cytat

Quicksilver na widok Profesora X: "He's here. Try to look busy."

Streszczenie

Oczekując na przybycie profesora Xaviera, Sabra, Thunderbird i Quicksilver oglądają zgliszcza Genoshy. Sabra otwarcie wyraża swoją opinię o zmarłym przywódcy tego kraju; według niej Magneto był po prostu kolejnym szalonym dyktatorem. Quicksilver przypomina, że był też jego ojcem, po czym urażony opuszcza dwójkę mutantów. Biegnąc z ogromną prędkością, Pietro zauważa wśród gruzów leżącego człowieka, którym okazuje się jego stary znajomy z Bractwa Złych Mutantów - Unus. Mutant jest oszołomiony. Mówi Quicksilverowi, że nawiedziły go miliony duchów, które przeszły przez jego pole siłowe i mówiły do niego.

Profesor X i Phoenix wysiadają z Blackbirda, po czym zmierzają do kwatery X-Korporacji w Genoshy, po drodze obserwując dziwne zjawiska świetlne, latające dookoła ogromnego nieaktywnego Sentinela, stojącego w centrum wyspy. Po powitaniu ze Storm i pozostałą trójką telepaci idą porozmawiać z Unusem. Ciągle przerażony mutant opowiada im o głosach zmarłych ludzi, które podążają za zielonowłosą kobietą. Jedyną osobą, która przychodzi wszystkim na myśl jest Lorna Dane, która może również wytwarzać dziwne błyski za pomocą fal magnetycznych. Duchy nie są jedynym problemem na wyspie. Zgromadzili się tutaj mutanci, którzy sądzą, że Magneto przeżył atak Sentineli. Zapytany o zdanie Quicksilver stwierdza, że jego ojciec po śmierci może być groźniejszy niż za życia.


Podczas rekonesansu ekipa Xaviera zbliża się do nieaktywnego Mega-Sentinela i zauważa, że jego twarz przypomina im kogoś. Na miejscu okazuje się, że to Toad, Shocker i jeszcze jeden mutant rzeźbią pomnik Magneto. Cała trójka jest nieprzyjaźnie nastawiona, ale Xavier nie chce walki, pragnie tylko odnaleźć Polaris. Shocker informuje ich, że widział ją w pobliżu, otoczoną lewitującymi wokół niej metalowymi szczątkami. Zespół rusza dalej, już bez Quicksilvera, który pragnie pomóc w budowie pomnika. Wkrótce X-Men ponownie napotykają nieregularne pola magnetyczne, które emitują głosy mieszkańców Genoshy w czasie katastrofy. Wszystkie zmierzają w jednym kierunku. Podążając za nimi mutanci odnajdują w końcu Polaris. Lorna lewituje, otoczona milionami przywołanych głosów i nieświadomie odpycha swoich przyjaciół, pochłonięta poszukiwaniem czegoś wśród swoich pól magnetycznych. Jean telekinetycznie oddala od niej wszystkie trujące substancje, które mimowolnie przyciągnęła, a Storm wyciąga ją ze skupiska fal, jednak efektem jednoczesnego wysłuchiwania milionów głosów jest u Lorny przynajmniej chwilowe szaleństwo. Thunderbird, śledząc magnetyczne ścieżki, odnajduje w skupisku radiacji i złomu to, czego Polaris szukała - czarną skrzynkę. Tymczasem profesor, Jean i Storm oczyszczają Lornę z wszystkiego, co zdołała odebrać. Kobieta doznaje ogromnego szoku, ale wraca do siebie, obserwując równocześnie błyskawicznie budowany przez Quicksilvera pomnik. I nagle nad całą wyspą rozlega się potężny głos, odtworzony z czarnej skrzynki. Magneto w ostatnich chwilach swego życia nagrał przesłanie do potomnych. Magnus mówi, że to dziwne uczucie - umierać. Jego życie jako mistrza magnetyzmu właśnie się kończy, teraz będzie tylko głosem w mroku, głosem, który będzie trwał na zawsze. Jako męczennik, stał się nieśmiertelny, tak jak nieśmiertelni stali się jego ludzie, którzy zginęli wraz z nim. Ostatnim uczynkiem mistrza magnetyzmu było bowiem nadanie głosom mieszkańców Genoshy postaci fal magnetycznych, które przetrwają na zawsze, docierając do każdego zakątka Ziemi i przypominając wszystkim o męczeństwie tego narodu i jego przywódcy.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.