Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #140

X-Men #140

X-Men #140

"Murder at The Mansion" - part 2

Postacie
Cytat

Beak: "Say that again and I will have to kill you! There is no such room as "the toilet" in Clue!"
Basilisk: "There is now! "Professor Sex in the toilet with the lawnmover" - that's whodunnit! Hyukk!"

Streszczenie

Salem Center, godzina 16:55. Samochód Bishopa i Sage przekracza bramę Instytutu. Od tej pory Szkoła jest zamknięta do odwołania. Nikt nie ma prawa wejść, nikt nie ma prawa wyjść.


W holu wszyscy mieszkańcy posiadłości słuchają, jak Bishop oznajmia anulowanie przerwy wakacyjnej. W ręku detektyw trzyma diamentowy pocisk, który rozbił Emmę Frost na tysiące kawałeczków. Podejrzanymi są wszyscy i nikt nie opuści murów Szkoły, dopóki morderca nie zostanie zdemaskowany.


Beast pokazuje dwójce śledczych miejsce zbrodni. Ciągle ma nadzieję, że Emmie można pomóc. Lucas i Tessa są co do tego sceptyczni. Sage stwierdza, że to będzie trudne śledztwo. Nikt nie lubił Frost, więc każdy jest potencjalnym zabójcą. McCoy oznajmia, że on ją lubił. Była dobrym słuchaczem, śmiała się z jego dowcipów i uwielbiała Byrona. Diamentowa kula trafiła w jakąś skazę na jej ciele i rozbiła je na kawałki. On ma zamiar poskładać je z powrotem, zupełnie jak wielkie puzzle. Zapewnia też o swoim alibi. W momencie zbrodni był razem z uczennicami Emmy na operze "Orfeusz".


Gabinet Xaviera. Bishop wyznaje profesorowi, że jemu i Sage trudno było wrócić do Szkoły po tym, jak zostali tu potraktowani ostatnio [Schism w X-Treme X-Men]. Frost była osobą, którą traktowali z najwyższą niechęcią. Lucas ma też obawy co do Charlesa, który przecież był już opętany przez Cassandrę Novę. Xavier przyznaje, że przemoc prześladuje ostatnio Instytut a jego metody zawiodły w wielu aspektach, jednak jest sobą, Profesorem X. Jean uleczyła jego umysł a Xorn ciało, dał mu nawet możliwość tańczenia. Lucas bez cienia uśmiechu przyznaje, że potwory nie mają zazwyczaj poczucia humoru, ale nawet one potrafią udawać.


Później Bishop i Sage przyglądają się uczniom Klasy Specjalnej. Beak i Basilisk kłócą się podczas zabawy w "Kto zabił?" [cytat numeru]. Lucas prosi Xorna, żeby przyprowadził Angel. Dziewczyna jest zdziwiona pytaniami o jej "związek" z Emmą i nie rozumie, dlaczego jest przesłuchiwana. Tessa wyjaśnia jej, że wszyscy będą i dla przykładu pyta Xorna, gdzie był w chwili zabójstwa. Chińczykowi wydaje się, że medytował. Bishop pyta Angel o dzień, kiedy była z Frost na zakupach w Nowym Jorku. Panna Salvadore mówi, że Emma głównie pomagała jej wybrać sukienkę. Lucas chce wiedzieć, co robiła w chwili zabójstwa. Angel oświadcza, że nawet nie wie dokładnie, kiedy je popełniono. Była ze swoim chłopakiem Beakiem.


Mówiąc w imieniu swoich sióstr Esme wyraża lekkie zniecierpliwienie sytuacją. Szkoła jest zamknięta, co jest nie fair w stosunku do nie mieszkających tutaj studentów. Bishop przeprasza ją i zadaje pytanie o ich ostatnie nieporozumienie z Frost. Sage w milczeniu rejestruje odpowiedzi. Na wstępie Kukułki chórem ostrzegają śledczych, że Emma uczyła je ukrywać emocje. Potem wyjaśniają, że ich siostra Sophie zginęła podczas zamieszek, podpuszczona przez Frost do głupiego, desperackiego czynu. Lucas przerywa i prosi, żeby nie próbowały czytać w jego umyśle, gdyż absorbuje energię psychiczną równie łatwo jak każdą inną. Kolejnym pytaniem jest, czy chciały skrzywdzić Frost za to co spotkało ich siostrę. Dziewczęta odpowiadają, że choć były bardzo złe, nie skrzywdziłyby nauczycielki, która nauczyła ich wszystkiego co potrafią. Poza tym mają alibi - były w operze razem z McCoyem. Bishop dziękuje im za poświęcony czas.


Ogród. Lucas rozmawia z Jean. Kobieta zgadza się, że jest podejrzana, w końcu nakryła Emmę ze swoim mężem i zaatakowała ją. Jednak stwierdza, że może mówić tylko prawdę i każe Bishopowi samemu sprawdzić. Detektyw spogląda jej w oczy. Jedyne, co potrafi wyksztusić to "Mój Boże". Otoczona ogniem Phoenix Jean odchodzi z uśmiechem, mówiąc jeszcze "cześć" nadchodzącej Sage. Tessa pyta partnera, co zobaczył. Bishop nie jest pewny, ale wie, że Phoenix tego nie zrobiła.


Analiza Sage. Śledztwo nie zbliża się do rozwiązania. Ciągle są na etapie analizy dowodów, przesłuchań podejrzanych i stawiania pytań pomocniczych. Są trzy takowe: gdzie jest narzędzie zbrodni? Kto był dostawcą Kopa, narkotyku popularnego ostatnio w Szkole? I dlaczego Emma Frost? Bishop prosi Tessę, żeby zaaranżowała jego spotkanie z siedzącymi w więzieniu członkami Gangu Omega. Chce znaleźć dilera.


Więzienie o zaostrzonym rygorze stanu Nowy Jork. Redneck podchodzi do czekającego za szybą Lucasa. Jest bardzo roztrzęsiony i mówi, że są tu ludzie naprawdę nienawidzący mutantów. Jego rozmówca chce poznać nazwisko dilera Kopa. W zamian obiecuje zrobić co w jego mocy by go wydostać. Redneck z płaczem wyjąkuje, że kupował go od Quentina i nie wie, kto był dostawcą. Powtarza, że musi się stąd wydostać i że nie jest w stanie się obronić przed prześladującymi go współwięźniami. Wszystko co wie, to że Quire chodził do lasów za Szkołą i wracał z torbą wypełnioną narkotykiem. Chłopak zaczyna łkać, podczas gdy Lucas pyta przez interkom Sage, czy wszystko słyszała. Tessa oznajmia mu, że wyszła na spacer i przeprogramowała swoje sensory by wykryć ślady Hypercortisonu-D. Właśnie znalazła dwa inhalatory pod drzewem w lesie.


Laboratorium. Beast dopasowuje właśnie 170065 element Emmy i stwierdza, że to co robi jest szaleństwem. Nagle wyczuwa zapach stojącego za nim Beaka. Barnell z płaczem wykrzykuje, że to on był dilerem i on zabił Frost. Łka, że Emma chciała komuś powiedzieć o czymś, czego nikt nie może wiedzieć. Zrobił to dla "Niej" i dla dzieci. McCoy przytula płaczącego chłopaka.


Sage odnajduje stojącą w lesie samotną chatkę i wchodzi do środka Melduje Bishopowi przez interkom co widzi - wiszące pod sufitem dziesiątki kokonów z żywymi istotami w środku. Mówi też, że nie jest tu sama. Rzeczywiście, czyjaś ręka przystawia jej do głowy pistolet.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #140

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.