Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #44

X-Men #44

X-Men #44

"Lost and Found"

Postacie
Cytat

Bishop: "Blackbird one to Xavier Intitute..."
Amelia Voght: "A simple "hello" would do."

Streszczenie

Nad leżącym w śniegu Colossusem staje odziana w czerwoną zbroję postać. Piotr odzyskuje przytomność, żądając odpowiedzi na pytanie co stało się z Magneto. Postać stwierdza, iż Piotr był sam, a widząc że zaczyna szaleć decyduje się ogłuszyć swą energią. Zabiera go w głąb Arktyki, aby potem powspominać z nim dawne czasy.


Xavier od wielu godzin usiłuje skontaktować się telepatycznie ze swoimi studentami, kórzy znajdowali się na Avalonie w chwili jego upadku. Wyczerpany oznajmia jednak, iż na planie astralnym pojawił się jakiś nowy przybysz [czyli Nate Grey], który zakłóca jego telepatię. Niestety nie może użyć Cerebro, który wciąż nie został jeszcze odbudowany po zniszczeniu go przez Seana w starciu z Phalanxem. Debatę z Amelią przerywa wiadomość od Bishopa pilotującego blackbirda. Wraz z Psylocke odnaleźli fragment Avalonu na Madagaskarze, a wraz z nim Phoenix i Skids. Jean przez monitor informuje Profesora, iż także jej telepatia uległa zakłóceniu. Zniknęło nawet jej psycho-łącze ze Scottem.


Australijskie pustkowia. Acolytes podążają za Scottem, narzekając iż lepiej było zginąć na Avalonie, bowiem znikąd nie widać pomocy. Bracia Kleinstock domagają się od Cyclopsa wody, na co ten niszczy skałę spod której tryska gejzer. Wściekła Frenzy sprzedaje Kleinstockom cios uświadamiając ich, iż Cyclops ryzykował swe życie aby ich ocalić. Kleinstockowie oskarżają ją o zdradę ideałów Avalonu, lecz Unuscione szydzi z ich głupoty. Avalon przestał istnieć, zaś oni przezyli jego upadek jedynie dzięki przywództwu Cyclopsa.


Wędrowcy podążają dalej oczekując na jakiś znak od Scanner, która szuka pomocy dzięki użyciu swych zdolności. Ta pojawia się wyczerpana oznajmiając iż zbadała dziesiątki mil i nie natknęła się na żadną osadę. Zniechęceni i zmęczyni Acolytes odpoczywają w cieniu skał. Później przy płonącym ognisku Scanner spogląda na Scotta rysującego znaki na piasku. Cyclops wyjasnia jej, iż usiłuje obliczyć ich pozycję i zapewnia, że będą bezpieczni.


Tymczasem w Antarktyce osoba w czerwonej zbroi ciągnie ciało Piotra do dawnej twierdzy Magneto. Na jej widok stwierdza, iż nie było przypadkiem iż ten fragment Avalonu spadł w tym miejscu.


W Salem wyczerpana Jean usiłuje telepatycznie odnaleźć męża. Xavier prosi aby przestała, wpadł bowiem na inny pomysł. Prosi Amelię, aby użyła swej mocy, której tak się obawia aby stać się jego kotwicą. Voight zmieni się w mgłę, zaś Xavier zaczepiony do niej stanie się czysta energią psioniczną, która przemierzy plan astralny. Amelia nie dowierza, iż będzie to dla niej bezpieczne, lecz Xavier nalega, bowiem Scott jest dla niego niczym syn.


W Australii Kleinstockowie znowu narzekają, bowiem Scott zapewniający ich od kilku godzin, iż wkrótce dotrą na miejsce, doprowadził ich do skalnej ściany. Scanner pojawia się oznajmiając, iż po drugiej stronie rzeczywiście jest jakaś osada. Na pytanie Kleinstocków w jaki sposób przedostaną się na drugą stronę, Scott niszczy skałę jednym strzałem. Ich oczom ukazuje się miast, zaś odpowiada na pytanie Scanner skąd wiedział o jego istnieniu, iż jest to dawna baza X-Men, w której ukrywali się gdy świat uważał iż są martwi.


W Instytucie Xavier wraz z Amelią wykonują plan Charlesa, lecz po chwili Xavier zostaje wyrzucony z plany astralnego i ze zdziwieniem odkrywa, iż na Ziemi pojawił się jakiś potężniejszy od niego telepata. Wówczas Scott nawiązuje kontakt komputerowy, prosząc o przysłanie blackbirda do Australii. Wyjaśnia gdzie znajduje się wraz z Acolytes, a także iż co dziwne baza nosi ślady używania i bytności jakiegoś Onslaughta. Xavier bagatelizuje tę sprawę, ciesząc się iż Scott przeżył. Amelia nazywa to co robi niepotrzebnym ryzykiem i nie daje się przekonac do pozostania, rozwiewając się niczym mgła.


W Antarktyce Colossus odzyskuje przytomność i widzi przed sobą ściągającą czerwoną zbroję Callisto. Pyta czy wraz z X-Men pomoże jej ocalić świat [ciąg dalszy w Uncanny X-Men #325].

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.