Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #129

X-Men #129

X-Men #129

"Fantomex"

Postacie
Cytat

Xavier: "According to your story six x-corp members cpuld be involved in fight for their lives right now!"
Phoenix: "Six hundred if we count Madrox the Multiple Man"

Streszczenie

W bazie X-Corporation w Paryżu Profesor X próbuje użyć swoich kontaktów politycznych, by odwołać oddziały rządowe otaczające budynek. Niestety, jego przyjaciele donoszą mu, że są inni, którzy mogą więcej. Podczas, gdy Jean Grey telekinetycznie tamuje krwawienie u ich gościa - Fantomexa, Xavier przy pomocy telepatii budzi podświadome lęki u pilotów latających wokół bazy helikopterów. Phoenix planuje zniszczyć układy celownicze w pojazdach, ale Fantomex ma lepszy plan. Wysyła sygnał do swojego tajemniczego partnera i po chwili na dachu budynku ma miejsce eksplozja, która zmusza pilotów do wycofania się. Marines tymczasem opanowują dolne piętra budynku. Dowódca oddziału potrzebuje ochotnika, który nie boi się przebywających na górze telepatów i znajduje go - kapral o wdzięcznym przydomku "Zwierzę", pozbawiona ludzkich uczuć maszyna do zabijania, rusza do akcji. Wpada na trójkę mutantów w momencie, gdy ci właśnie opuszczają biuro Xaviera. Fantomex ma ochotę go zabić, ale oddaje pole działania dwójce X-Men. Po chwili komandosi odnajdują "Zwierzę", zatopionego w rozważaniach na temat własnej psychiki. Najwyraźniej profesor pomógł mu jednak odnaleźć w sobie jakieś ludzkie cechy.


Na dachu Fantomex przedstawia X-Men swojego partnera - ufopodobny wehikuł, zwany E.V.A. Korzystając z wywołanego zamieszania, niezauważeni opuszczają Paryż i docierają do rezydencji zabójcy. Fantomex mieszka w luksusowym domostwie, wbitym w ścianę urwiska. Tam oczekuje na niego jego niewidoma matka, która nie ma pojęcia jak jej kochający syn zarabia na życie. Po powitaniu z nią Jean Philippe, bo tak brzmi prawdziwe imię mutanta, prowadzi profesora i Jean do swojego, pełnego dzieł sztuki pokoju. Przyznaje się, że jest wręcz obrzydliwie bogaty - zgromadził na koncie ponad 30 milionów euro. Xavier ma jednak dość słuchania o jego życiu, chce informacji o Weapon XII, które zagraża jego studentom w podziemnym tunelu.


Tymczasem oddzielona od reszty drużyny M jako pierwsza napotyka żołnierzy Broni XII. Z mroku wyłaniają się postacie ludzi i wilków z szaleńczo wykrzywionymi twarzami. Za nimi postępuje dziwna błękitna poświata.


Fantomex opowiada profesorowi o Weapon XII. To kolejna z serii rządowych broni przeciwko mutantom. Wyprodukowano ją w tajnych laboratoriach w Londynie jako wysoko zaawansowaną ewolucyjnie hybrydę człowieka i maszyny. Cała historia z wykolejonym pociągiem była pułapką, zastawioną na X-Men. Agencje rządowe potrzebują drugiego testu nowej broni na dobrze wyszkolonej drużynie homo superior. Pierwsza próba, przeprowadzona na zmutowanych uciekinierach z londyńskich tuneli zakończyła się powodzeniem [tak dopełnił się los ocalałych ofiar Mr Cleana z Uncanny X-Men #398 - Christoff]. Fantomex ukradł CD, które jest gotów odsprzedać za "marny milion dolarów". Płyta zawiera informacje o wszystkich projektach spod znaku "Weapon" od początku drugiej wojny światowej. Jednocześnie wyprowadza X-Men z błędu - X i XII nie są literami, lecz numerami kolejnych broni. Wolverine był Bronią 10 a nie "iks". Profesor odwołuje się do wyższych uczuć złodzieja, ale ten jest bezwzględny, nie chce im pomóc za darmo. Daje Xavierowi czas do namysłu i przystępuje do usuwania kul, które pozostają w jego ciele od walki z komandosami.


W tunelu nieliczni ludzie uciekają przed przerażającymi żołnierzami Broni XII. Jest wśród nich ogłuszona M, która słyszy urywany sygnał Darkstar. Trochę dalej Rosjanka osłania inną grupę uciekinierów. Wkrótce otaczają ją hordy mrocznych postaci.


W domu Fantomexa gospodarz jest już gotowy do akcji. Xavier pyta go, czy jest skłonny pomóc im uratować X-Men uwięzionych w tunelu i nagle orientuje się, że zabójca manipulował nim, aby skłonić go do takiej prośby. Fantomex zgadza się pod jednym warunkiem - aby powstrzymać Broń XII, muszą ją zabić.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.