Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #43

X-Men #43

X-Men #43

"Falling from Grace"

Postacie
Cytat

Phoenix: "She thinks we're allied with whoever that is Exodus is fighting."
Cyclops: "Sure, why not? We get blamed for everything else."

Streszczenie

W Salem Xavier usiłuje telepatycznie zlokalizować Scotta i Jean, którzy zniknęli w chwili gdy przed Instytutem pojawiła się Amelia. Tymczasem na Avalonie w miejscu walki Exodusa z Holocaustem pojawiają się Acolytes, a widząc Cyclopsa i Phoenix rzucają się do ataku uważając iż to oni są odpowiedzialni za zniszczenie stacji. Colossusa, który mógłby wyjaśnić zaistniałą sytuację, nie ma w pobliżu, bowiem zabrał Magneto w bezpieczne miejsce. Summersowie zaczynają się bronić, a Jean telepatycznie kontaktuje się ze Skids, unoszącą się w próżni w swym polu ochronnym. Skids wyjaśnia, iż została wyssana wskutek dekompresji po wybuchu stacji i nie ma pojęcia, gdzie jest Rusty. Jean zaczyna skanować umysły pozostałych i odkrywa, iż Holocaust ożył dzięki wyssaniu energii życiowej z Milana i Collinsa. Informuje o tym Scotta, który wściekły powala swym promieniem nacierających Acolytes. Dobiega do Frenzy, obwiniając ją za śmierć Rusty'ego Collinsa, bowiem od początków istnienia X-Factor nie chciała dać chłopakowi spokoju. Stacja zaczyna się rozpadać, a Scott z Jean muszą się ukryć przed fruwającymi szczątkami. Phoenix postanawia wypchnąć obu walczących poza Svalon, lecz zostaje powalona telepatycznie podczas próby nawiązania kontaktu z Exodusem. Wstrząśnięta wyznaje Scottowi, iż nikt z nich nie zdawał sobie sprawy jak potężny jest Exodus. Holocaust oznajmia, że niezbyt potężny i mówi do Scotta, iż choć rozumie czemu u jego boku jest Jean, to nie pojmuje jak prałat mógł sprzymierzyć się z Magneto. Gdy zabija Javitza orientuje się, że nikt z obecnych nie wie o czym mówi. Exodus ponawia swój atak, powodując kolejną eksplozję Avalonu. Colossus umieścił właśnie ciało Magneto w kapsule ratunkowej i wie, iż powinien już startować, lecz nie może opuścić Scotta i Jean.


W Salem Bishop blokuje przejście Voight, która pragnie zobaczyć się z Xavierem. Amelia zamiast kłócić się z mutantem, po prostu teleportuje się do pomieszczenia w którym znajduje się Profesor. Osłabiona oznajmia, że w żaden sposób nie uda mu się skontaktować z jego studentami, bowiem Exodus odciął Avalon telepatycznie.


Stacja właśnie się rozpada. Cyclops i Phoenix wciąż bronią się przed nacierającymi Acolytes, zaś Scott usiłuje przekonać Unuscione, że nie są ich wrogami, jak wmówił im to Cortez twierdząc że taka jest wizja Magneto. Głos komputera oznajmia, iż zagłada stacji jest nieunikniona. Acolytes rezygnują z ataku i wraz z X-Men ruszają do kapsuł ratunkowych. Phoenix oznajmia Scottowi, iż muszą się rozstać, bowiem dzięki telekinetyczniej osłonie może przetrwać dłużej niż on w obliczu dekompresji, zaś musi ocalić Skids. Po pożegnaniu leci do Sally, gdy z wielkim trudem kontaktuje się z nią Xavier. Wyjaśnia mu ona sytuację, tak że po chwili informuje on usiłującego wydostać się na pomoc przyjaciołom z kapsuły Colossusa, iż musi startować aby ocalić życie, bowiem los Avalonu jest nieunikniony. Po chwili kapsuła startuje z Avalonu.


Dzięki telekinetycznej ochronie Phoenix leci poprzez rozpadającą się stację, w poszukiwaniu Skids. Pokład poniżej Cyclops i Acolytes docierają do drzwi za którymi powinny znajdować się kapsuły ratunkowe, lecz jak informuje ich Scanner jest tam już tylko pusta przestrzeń. Wówczas Avalon wksploduje po raz ostatni w wuniku zderzenia Exodusa i Holocausta. Cyclops nakazuje wznieść Unuscione egzoszkielet.


Holocaust i Exodus spadają w atmosferę, podobnie Jean trzymająca telekinetycznie fragment kadłuba w którym ukryła się wraz ze Skids. Unuscione usiłuje z wysiłkiem utrzymać egzoszkielet, a fragmenty stacji zaczynają płonąć w atmosferze. Avalon przestał istnieć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.