Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #29

X-Men #29

X-Men #29

"Return to Hellfire!"

Postacie
Cytat

Beast: "I presume things with the good detective Charlotte Jones are at romantic standstill then Warren?"
Archangel: "No more so than between you and Trish Tilby."

Streszczenie

Z pomieszczenia kontrolnego X-Men obserwują odbywającą się w sali ćwiczeń walkę pomiędzy Psylocke a Sabretoothem. Creed nosi specjalny kaganiec oraz kajdany, dzięki którym nie może zranić przeciwniczki. Archangel, Beast i Xavier analizują jego zachowanie. Psylocke pokonuje go odpowiednio wymierzonymi ciosami na końcu zdejmując mu kataną kaganiec. Odchodzi z poczuciem zwycięstwa. Obserwuje to Warren, poirytowany iż Psylocke która dopiero co zakończyła romansowanie ze Scottem zaczyna teraz flirtować z Creedem. Jak zauważają Beast z Xavierem nawyraźniej Archangel jest zazdrosny. Warren zaprzecz, lecz odchodząc zastanawia się nad tymi słowami. Stwierdza, iż czuje się samotny, zwłaszcza od czasu gdy stał się istota w którą zmienił go Apocalypse. Spotkanie w Kolorado z tajemniczą istotą będącą kopią Candy Southern [Uncanny X-Men #305] pozwoliło co prawda uwolnić mu się od poczucia winy, lecz jednocześnie sprawiło iż patrzył jak dziewczyna odchodzi po raz drugi. Spogląda przez okno na Cyclopsa i Marvel Girl kierującymi przygotowaniami do ślubu i zaczyna płonąć gniewem. Pojawia się Jubilee wręczając mu list i narzekając, że nadal nie ma listu od Logana. Jak zauważa Warren stara się nie dać poznać po sobie, jak bardzo za nim tęskni. Po jej odejściu zaczyna czytać list i z wrażenia mówi sam do siebie. Nowy właściciel Hellfire Club, Shinobi Shaw zaprasza go na doroczną galę, z racji członkostwa w klubie należnego mu po ojcu. Słyszy to Psylocke, kóra mówi iż będąc jeszcze Betsy Braddock należała do londyńskiego Hellfire Clubu i zachowała swe członkowstwo w tym stowarzyszeniu dla dandysów i szlachetnie urodzonych. Pyta Warrena co go tak wzburzyło, a ten wyjaśnia iż niegdyś wewnętrzny krąg Hellfire Club był olbrzymim zagrożeniem dla X-Men. Zmieniło się to po śmierci Sebastiana Shawa, a także innych członków i krąg uległ rozpadowi. Teraz klubem kieruje Shinobi, który jak odkryli X-Men jest członkiem Upstarts. Warren postanawia udać się na galę, pragnąc dowiedzieć się czego chce od niego Shinobi. Psylocke decyduje się mu towarzyszyć.


Hank zawozi ich limuzyną do Hellfire uprzedzając aby zachowali ostrożność. Wewnątrz tłum bawi się, zaś do Warrena zbliżają się ludzie podający za przyjaciół jego ojca. Z opresji i rozmów wybawia go wraz z Psylocke Tessa, która prowadzi ich na stronę. Tam używając swego komputerowego mózgu paraliżuje obydwoje gdy nikt nie patrzy.


Po ocknięciu orientują się, iż znaleźli się w dawnym pomieszczeniu wewnętrznego kręgu, gdzie czeka na nich już Shinobi. Po poczęstowaniu winem przechodzi do konkretów i oznajmia, że zamierza odtworzyć wewnątrzny krąg wzorem swego ojca. Pragnie aby Warren został nowym Białym Królem organizacji. Ten zauważa, iż zabawne że po opowieści, iż Sebastian Shaw był dla Shinobiego potworem, ten naśladuje go w swych działaniach. Shinobi wzdycha, żałując iż tak bogata i wpływowa osoba jak Warren nie dołączy doń. Nastepnie używając swej mocy szybkim ciosem wkłada dłoń do ciała Psylocke, zaciskając dłoń na jej sercu. Warren natychmiast wysuwa skrzydła i atakuje. Shinobi puszcza nieprzytomną Psylocke i staje na drodze lecących ku niemu piór. Przenikają one przez niego, podobnie jak i Archangel. Warren zauważa z sarkazmem iż chyba odkrył właśnie jak zginął Sebastian Shaw, na co Shinobi przypomina iż zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Obaj uspokajają się, a Warren uprzedza iż X-Men nie pozwolą mu odtworzyć wewnętrznego kręgu. Radzi aby nie wchodził im w drogę, a zwłaszcza jemu. Słysząc to Shinobi rzuca się nań, wykrzykując iż tak naprawdę Warren jest taki sam jak on, opuszczony przez wszystkich. Gdy go dopada, z pomocą przychodzi Psylocke, wbijając w Shinobiego psychonóż. Raz jeszcze przewijają mu się przed oczami sceny z dzieciństwa, gdy był bity przez ojca. Warren mówi mu iż on uwolnił się od cieni przeszłości dzięki przyjaciołom. Radzi Shinobiemu aby sam spróbował tak uczynić. Ten jednak jest samotny, zwłaszcza gdy dwójka X-Men wychodzi w ciszy pozostawiając go na podłodze.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.