Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #86

X-Men #86

X-Men #86

"Magneto War" - part 2: "Thanks for the Memories"

Postacie
Cytat

Storm: "Is this best time for jokes?"
Wolverine: "Why not Ororo? It's pretty funny that we're stuck down here, while the Acolytes are safe in their ship."

Streszczenie

Joseph pamięta. Avalon się rozpadał, gdy Exodus toczył bój z Holocaustem [X-Men #43]. Colossus umieścił jego ciało w kapsule ratunkowej, która pomknęła na Ziemie, a gdy otworzyła się stanęła nad nim Astra. Która oświadcza, iż Joseph tak naprawdę nie pamięta niczego. Ocaliła ona Magneto z kapsuły ratunkowej, lecz to nie był on. Użyła bowiem mistrza magnetyzmu, aby go stworzyć. Joseph pyta czy jest klonem, lecz Astra oznajmia że jej więzień jest czymś więcej. Kulminacją jej wieloletnich przygotowań i planu powstałego w chwili gdy opuściła Bractwo Złych Mutantów założone przez Magnusa, tuż przed pierwszym starciem z X-Men. Astra nie zamierza odpowiadać na razie na jego pytania, stwierdzając iż stworzyła go po to aby służył jej celom. Ogłusza go zamierzając sprawdzić, co przeżył od chwili narodzin.


Na Antarktydzie Magneto kontynuuje emisję fali w magnetosferę. Teraz świat należy do niego, bowiem czuje każde miejsce i działanie przez które przepływa fala. Gdzieś w śniegu zamarzają tymczasem X-Men. Metalowe ciało Colossusa stało się teraz przewodnikiem i pozostali nie mogą go dotknąć. Logan spoglądając na unoszący się nieopodal statek Acolytes proponuje Kurtowi teleportację, gdyż jak stwierdza powinni trochę się rozgrzać. Fala zakłóca jednak moc Kurta i obaj teleportują się w powietrzu nieopodal statku. Zaczynają spadać, a Rogue rzuca im się na pomoc wylatując przed Colossusa co powoduje wyłądowanie w nią elektromagnetycznej błyskawicy. Ororo oznajmia iż pogoda znalazła się poza jej kontrolą. Xavier nie ma pojęcia co uczynić.


Genosha. ONZ ściąga gwałtownie na pomoc dr Huxley, specjalistkę od mutantów, bowiem nikt nie ma pojęcia gdzie zniknął Charles Xavier. Huxley będzie służyć radą zgromadzeniu. Słysząc, iż sytuacja ma jakiś związek z Magneto, Huxley nie kryje zadowolenia.


Astra dostaje szału widząc, iż Joseph dołączył do X-Men i przejął ideały Xaviera. Pokazuje mu wreszcie co stało się wpo upadku Avalonu. Przywróciła umysł Magneto zniszczony przez Xaviera, lecz uszkodzenia były tak wielkie że stworzyła kopię pozbawioną wspomnień, posiadającą moc Magnusa. Gdy Eric się ocknął i zobaczył kto go ocalił, usiłował zaatakować Astrę, ta jednak z łatwością powstrzymała przy pomocy Josepha. Magnus ujrzał swój młodszy duplikat, który z łatwością go pokonał gdyż był potężniejszy. Właśnie w tym celu Astra go stworzyła, aby upokorzyć Magneto, tak jak lata temu upokorzył on ją.


Na Antarktydzie ze swego pojazdu Acolytes obserwują znajdujących się na śniegu X-Men. Wszyscy zastanawiają się głośno nad swymi rozkazami, bowiem mają dopilnować smierci X-Men. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w odwrotnej sytuacji X-Men ocaliliby ich, aniektórzy z Acolytes już im coś zawdzięczają. POjawia się telepatyczna wizja Xaviera, lecz gardłująca najgłośniej przeciwko niemu Scanner używa swej mocy, przypominając iż odebrał on umysł Magneto. Xavier zostaje z powrotem wbity we własne ciało. Logan oznajmia, iż nie mogą siedzieć bezczynnie i nic nie robić, podczas gdy Magneto rzucił świat na kolana, na co słyszy od Xaviera, iż nie jest powiedziane że nie robi niczego.


Astra wyjaśnia, iż pozbawiła Josepha samo-ograniczeń Magneto, co uczyniło go potężniejszym. Widząć, iż nie jest w stanie pokonać własnego klona, Magnus uciekł. Astra posłała Josepha w ślad za nim, aby dokończył to co zaczął. Było to jednak błędem, bowiem utraciła wówczas nad nim kontrolę. Joseph dopadł Magnusa w Ameryce Południowej. Tam rozegrała się niszczycielska bitwa, a Joseph padł wśród gruzów gdzie znalazła go zakonnica. Reszta historii jest już znana, a przez to że Joseph postanowił dołączyć do X-Men i nie zabił Magneto dał mu szansę, by zagroził światu po raz kolejny.


W ONZ trwa dyskusja co uczynić z ultimatum Ferrisa, a Gabrielle Haller ostro sprzeciwia się uleganiu terroryście. Podobnie uważają Rosjanie, bowiem w twierdzę Magneto uderzają właśnie specjalnie przygotowane rakiety nuklearne wystrzelone przez nich. Gdy Magneto usiłuje je zatrzymać reagują zgodnie ze swym oprogramowaniem i czując użycie mocy Magneto wybuchają. Eric usłuje ograniczyć skutki ekplozji, lecz 70 mil dalej podmuch nuklearny uderza w pokrywę lodową i znajdujących się na niej X-Men.


[Uncanny X-Men #366 << >> Uncanny X-Men #367]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.