Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #15

X-Men #15

X-Men #15

"The Camel's back"

Postacie
Cytat

Boom Boom "Youwahh chisse."
Cannonball: "Incredible. Even with a broken jaw, she can't shut up."

Streszczenie

Reaper zastanawia się komu najpierw uciąć głowę, Gambitowi czy Quicksilverowi. W chwili gdy unosi kosę do zadania ciosu odstrzeliwuje ją Havok. W głowę Reapera swój psychonóż wbija Psylocke. Zza jej pleców wyskakuje Boom Boom rozrzucając swe bombki wprost w nacierającego Forearma, którego Betsy ogłusza silnym kopniakiem. Nieopodal Polaris, Rogue i Storm ścigają wciąż przytomną Dragoness. Ororo uderza w nią błyskawicami, Lorna krępuje magnetycznie co pozwala Rogue podlecieć na tyle blisko by zadać silny cios. Dragoness spada tuż przed Thumbelliną i Slabem, którzy postanawiają się rzucić do ucieczki. Drogę odcina im jednakże lodowa ściana Icemana, który po chwili zamraża ich aby Zero nie mógł wyteleportować członków MLF.


Sam i Tabitha dostrzegają uciekających Skids i Rusty'ego Collinsa, członków New Mutants którym Stryfe przeprał mózgi. Boom Boom blokuje im droge ucieczki rzuconą bombką, a Sam łapie Rusty'ego. Gdy Tabitha usiłuje porozmawiać ze Skids, ta kopniakiem łamie jej szczękę. Wściekła Boom Boom łapie ją mocno, podczas gdy Sam musi wejść w odrzut aby ochronić się przed płomieniami Rusty'ego. Gdy ten zaczyna wykrzykiwać, iż ich panem jest Stryfe Sam ogłusza go ciosem pięści.


Rogue lawiruje pod ogniem laserów trafiając na Strobe. Ta energetycznym wyładowaniem wbija ją w ścianę. Od tyłu zachodzi ją jednak Polaris i obezwładnia. Archangel i Iceman kończą robotę rozprawiając się z uzbrojonymi po zęby odzianymi w technozbroje terrorystami. Front Wyzwolenia Mutantów przestał właśnie istnieć. Storm oznajmia Cannonballowi i Havokowi iż nadeszła pora na dokładne przesłuchanie terrorystów i ustalenie miejsca pobytu Stryfe'a, którego nie było w Arkansas.


W Kanadzie Bishop, Cable i Wolverine uciekają przed ściagającymi ich automatycznymi strażnikami Departamentu K. Jak stwierdza Dayspring najwyraźniej od kiedy zaczęli go ścigać wprowadzili nowy typ uzbrojenia. Otoczeni gotują się do walki, lecz wówczas Cable nakazuje Profesorowi przesłać całą trójkę na Graymalkin. Mutanci znikają w błysku teleportacji.


W rezydencji Colossus stojąc w strumieniu rozmyśla o poświęceniu swego brata, zastanawiając się co ma powiedzieć swym rodzicom, gdy już wkrótce pojedzie z wizytą do Rosji. Pojawia się Guido wręczając filiżankę kawy, do której wlał dużo whisky. Tymczasem Hank walczy z infekcją trawiącą ciało Xaviera informując na bieżąco Moirę. Technowirus odporny jest jednak na wszystkie stosowane przezeń środki i po pokonaniu ich dalej asymiluje ciało. Obserwująca za pośrednictwem monitora te zmagania Moira także jest bezradna.


W swej tajnej bazie Stryfe spogląda na ekrany na których widzi rozbicie MLFu, spotkanie Wolverine'a, Cable'a i Bishopa oraz ruchy Apocalypse. Nadszedł czas na torturowanie więźniów, zatem Stryfe bierze przygotowany dla nich posiłek i wkracza do cel. Moce Scotta i Jean zostały w jakiś sposób zablokowane, zatem STryfe nie ma żadnych problemów ze schwyceniem Cyclopsa, którego zaczyna siłą karmić. Oznajmia, iż opiekować się dzieckiem wcale nie jest tak trudno. Skoro on to zrozumiał, oni także powinni. Wychodzi z celi zapowiadając swój powrót. Mówi do Zero iż nadeszła pora aby zmierzył się z Wiecznym Zabójcą, nim ten złoży w całość wszystkie kawałki układanki. Zero teleportuje go do piramidy w Bali Manza.


Wybuch rozbija ścianę świątyni, a Stryfe staje na wprost Mrocznych Jeźdźców. Z łatowścią eliminuje po kolei każdego z nich powalając na ziemię nim mają okazję stawić opór. Tusk ucieka przed nim w panice, zaś na końcu Stryfe odłącza Harddrive'a monitorującego aparaturę En Sabah Nura. Budzi Apocalypse, który wynurza się z komory regeneracyjnej z pytaniem kim jest przybyły. Stryfe oznajmia iż ponieważ Apocalyspe jako demon z przeszłości nawiedził jego przyszłość, taraz on jako demon z przyszłości przybył po zemstę i odbierze mu życie.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Men #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.