Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #35

X-Men #35

X-Men #35

"Sunset Grace"

Postacie
Cytat

Phoenix: "Scott? It's you! We're back!"
Cyclops: "Yes Jean... After all these years we're back!"

Streszczenie

Scott i Jean całują się nie mogąc uwierzyć iż powrócili z przyszłości, gdzie przeniosła ich Matka Askani, będąca Rachel Summers, aby mogli wychować Nathana Dayspringa [Adventures of Cyclops & Phoenix]. Po dekadzie życia w przyszłości jako Slym i Redd powrócili do własnych ciał. W teraźniejszości upłynęły 2 godziny, jak informuje ich Nick Fury, bowiem SHIELD znalazło nieprzytomnych Summersów na plaży. Teraz mają inny problem. Sunset Grace, kobieta sprzedająca na plaży pamiątki, którą poznali Summersowie okazuje się być mutantką. Jest ona odpowiedzialna za powstanie załamania w strukturze rzeczywistości, wskutek którego nad plażą unosi się potężny wir rozrywający rzeczywistość. Cyclops i Phoenix oferują swą pomoc, zaś Fury wyjaśnia iż nie ma czasu na wzywanie reszty X-Men, bowiem Sunset Grace prosiła właśnie o ich dwoje.


Fury i Summersowie lądują na wyspie, słuchając wyjaśnień iż Nick posłał na wyspę oddział, który zdołał skontaktować się z Sunset Grace. Ta powtarzała, iż jedynie Charles lub dwójka jego przyjaciół może jej pomóc. SHIELD nie udało skontaktować się z Instytutem, bowiem z niewiadomego powodu urządzenia komunikacyjne zostały wyłączone. Scotta niepokoi taki stan rzeczy. Po chwili docierają do zaburzenia generowanego przez Sunset Grace. Jean zostaje nagle wciągnięta do środka, zaś Scott natychmiast skacze za nią nie zamierzając utracić swej żony.


Po chwili unoszą się oboje w wirze, odnajdując zaginionych agentów SHIELD, którzy są nieprzytomni. Phoenix owija ich telekinetycznym kokonem, który Cyclops wystrzeliwuje plazmą poza wir. Jean widzi, iż jej mąż cierpi z powodu powrotu mocy, których nie miał żyjąc jako Slym i nie musiał nosić wizora. Wreszcie docierają do Sunset Grace, która znajduje się w centrum wiru. Oznajmia, iż to co się dzieje, wydarzyło się z ich winy. Kilka dni wcześniej na plaży ujrzała bowiem jak z ciał Summersów zostają wyrwane ich dusze, po czym usłyszała rozpaczliwy krzyk Jean kóry dotarł do głębi jej jestestwa. Obudził w niej uśpione głęboko emocje, które pochowała jak się jej zdawało całe lata temu. I przypomniała sobie, iż jako dziecka uciekała do Nibylandii, wymyślonej przez siebie krainy, otwierając przejście na plan astralny. Teraz uczyniła to znowu. To czego nie robiła, od chwili gdy Nibylandia stała się jej osobistatragedią. Zapomniała o niej z czasem, gdy zaczęła wieść szczęśliwe życie, miała męża, dzieci... aż do nocy, która zmieniła wszystko. Gdy jechała samochodem wraz z mężem i dzieckiem. Pojazd wpadł w poślizg i mieli wypadek. Widząc jak umierają Sunset przeniosła ich do swej Nibylandii, do której przejście udawało się jej od tej chwili otworzyć wyłącznie w chwilach zdesperowania. A potem droga była dlań zamknięta. Sunset błąkała się po szpitalach, oszalała z bólu i żalu, dopóki nie spotkała pewnego chłopca. Nazywał się on Charles Xavier i pomógł jej lata temu poskładać kawałki udręczonej duszy w jedną całość.


Jean i Scott spoglądają na siebie zastanawiając się, czy Askani nie otworzyła przejścia w czasie w tym miejscu celowo, aby uaktywnić zdolności Sunset Grace. Oboje rozumieją jej ból, bowiem Scott także utracił swego syna, lecz zyskał szansę wychowania go na nowo. Wie co czuje Sunset, która przeniosła do Nibylandii swych bliskich, a potem już nigdy ich nie spotkała i nie wie co się z nimi stało. Jean ukazuje Sunset telepatyczny obraz jej rodziny, oczekujący na nią od dawna w Nibylandii. Dusza kobiety znowu zostaje uleczona.

Jean i Scott opuszczaja Nibylandię, do której przejście się zamyka. Wyjaśniają Fury'emu iż Sunset zdecydowała się tam pozostać. Phoenix zna prawdę. Mąż i syn kobiety zginęli w samochodzie, a Sunset nie zdołała ich uratować. Xavier wymazał ten fakt z jej umysłu blokując moce, zaś Jean okłamując ją dała jej upragniony spokój.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.