Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #87

X-Men #87

X-Men #87

"Magneto War" - Conclusion: "No Surrender!"

Postacie
Cytat

Nighcrawler ściągając hełm z głowy Magnusa: "Remember this trick, Magneto?"

Streszczenie

Podczas gdy świat zamarł w oczekiwaniu na decyzję, którą ma podjąć ONZ w twierdzy na Antarktydzie trwa bitwa. Astraq z uśmiechem na ustach obserwuje magnetyczne energie, które kierują ku sobie Joseph oraz Magneto. W ich stronę niezauważenie nadlatuje pojazd X-Men. Xavier obserwuje bitwę, stwierdzając iż największym problemem będzie Astra, o której wiele słyszał, a którą muszą utrzymać z dala od walczących. Poleca X-Men podzielić się na 3 grupy, a żądnemu zemsty za utratę adamantium Loganowi trzymać nerwy na wodzy. Kurt stwierdza, iż jako że znajdują się w centrum zaburzenia gdzie jest spokojnie, może znowu się teleportować. Usuwa Astrę z miejsca lądowania, która natychmiast go atakuje i oboje zaczynają ze sobą walczyć. X-Men wyskakują z pojazdu, a Rogue leci w stronę Magneto chwytając go i mówiąc aby przestał. Spogląda z przerażeniem na płonącego mocą Magnusa, który powala ją na ziemię. Odrzuca Gambita i zadaje cios Loganowi, który nie rezygnuje i używa swych pazurów, które nie są w stanie przebić pola ochronnego. Tymczasem Joseph wkracza w głąb twierdzy zamierzając uspokoić szalejącą energię i przerwać emisję nim atmosfera Ziemi zostanie zniszczona. Xavier służy mu jako telepatyczna kotwica, zaś Colossus przekierowuje dzięki zdolności przewodzenia falę w jego ciało. Joseph przejmuje ją i rekombinując kieruje w stronę uszkodzonej atmosfery. W tymczasie Magneto odpiera ataki X-Men, powalając Marrow, Shadowcat usiłującą przebić go lodowym soplem i odpierając ciągłe ataki Gambita i pazurów Wolverine'a. Joseph sięga zenitu swych mocy przechodząc na wyższy poziom i wypalając swe ciało. Udaje mu się uspokoić atmosferę planety.


W ONZ Alda Huxley otrzymuje informację, iż atmosfera została naprawiona. Może to zmienić głosowanie nad zgłoszonym przez nią projektem, w tajemnicy niszczy więc otrzymany raport.


Na Antarktydzie Kurt ściąga hełm z głowy Magneto, co sprawia iż Logan zdaje mu cios pazurami. Nie zamierza na tym poprzestać, lecz zakończyć życie Magnusa raz na zawsze. Tymczasem Joseph oznajmia iż wypalił się do reszty i oznajmia Xavierowi, że nie ma innego sposobu. Poleca oddalić się od twierdzy, bowiem tylko pozbywając się swej energii do reszty uda mu się przerwać emisję Magnusa do reszty. Dziękuje X-Men za to, co dla niego uczynili po czym eksploduje falą elektromagnetyczną. Pył po wybuchu opada, a Astra wykrzykuje iż zniszczyli jej plany i znika w błysku teleportacji. Xavier staje na wprost Magneto oznajmiając, iż musi odpowiedzieć wreszcie za swoje zbrodnie przed prawem. Eric odpowiada, iż jedynym sposobem aby go powstrzymać będzie zabicie go. Logan daje się sprowokować, lecz Rogue powstrzymuje cios. Zebrani spoglądają na niebo, gdzie widzą nadlatujący pojazd ONZ. Widząc Ferrisa Magneto uśmiecha się, stwierdzając iż sytuacja najprawdopodobniej się zmieniła. Z pojazdu wysiadał dr Huxley wręczając MAgneto uchwałę ONZ której decyzją, za powstrzymanie się od aktów wrogości będzie mógł stworzyć swój azyl i zudować państwo zgodnie ze swą wizją. Otrzymuje we władanie kraj zniszczony wojną między ludźmi a mutami - Genoshę. Logan dostaje szału, słysząc iż mimo że Magneto przegrał dostał to czego pragnął. Xavier powstrzymuje go telepatycznie i mówiąc do X-Men iż muszą uszanować tę decyzję poleca im wracać do domu. Magneto spogląda w ślad za nimi wiedząc, iż choć osiągnął swój cel, to dopiero początek.


[Uncanny X-Men #367 << ]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.