Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #67

X-Men #67

X-Men #67

"The End of Days"

Postacie
Cytat

Bastion: "Professor Xavier, I trust I'm not intruding?"
Xavier: "Bastion?"
Bastion: "If you are otherwise occupied I could return at a more convenient time."

Streszczenie

Superagentka Mossadu Ruth Bath-Seraph znana światu jako Sabra, sama nie jest pewna czemu ryzykuje wszystko aby pomóc grupie ściganych mutantów. Do tej pory nie angażowała się w prywatną krucjatę Charlesa Xaviera, lecz wydarzenia ostatnich dni zmieniły wszystko. Widok OZT zestrzeliwujących samolot X-Men przywołał obraz śmierci jej syna Jacoba. Działania Bastiona zamierzającego rozpętać genetyczną wojnę na całym świecie uczyniły dla niej sprawę jasną. Kończy nagrywać na płytę pewne pliki i niszczy monitor, akurat w chwili gdy pojawiają się strażnicy mówiąc iż jest wzywana do wydziału tajnych operacji. Strażnicy nie mają pojęcia czy ma to coś wspólnego z tym co aktualnie dzieje się w USA. Na dole na Sabrę czeka już samochód, który rusza gdy tylko do niego wsiada. Mężczyźni siedzący po jej obu stronach nakazują jej natychmiast oddać dysk z danymi które ukradła z rządowych komputerów. Nazywają ją zdrajczynią rasy ludzkiej. Kobieta za kierownicą zaczyna się transformować, zmieniając w Prime Sentinela a podobny proces przechodzą także mężczyźni. Działanie Ruth jest natychmiastowe. Kopnięciem wyrzuca kobietę z samochodu, a sama szarpiąc się z Sentinelami o ktorych tyle czytała przebija pięścią podwozie samochodu. Rozrywając je wyskakuje z pozbawionego kontroli pojazdu, który rozbija się nieopodal. Teraz już wie, że nie ma innego wyjścia niż walka z OZT. Musi ocalić prześladowanych, aby nie padli ofiarą nienawiści tak jak jej syn. Postanawia odanleźć X-Men i przekazać im zdobyte informacje.


Iceman i Cecilia Reyes przemierzają ulice Nowego Jorku, nerwowo spoglądając na spacerujących ludzi. Wiedzą iż każdy z nich może być Prime Sentinelem. Cecilia wciąż nie przestaje gadać, a Iceman całuje ją, aby przyjrzec się niepostrzeżenie pobliskiemu apartamentowi. Nie dostrzega w nim nikogo, postanawia więc udać się do mieszkania Warrena mając nadzieję iż będzie bezpieczne. Cecilia jest zdziwiona iż jakiś mutant może żyć w takim miejscu i czyni ICemanowi kolejne wyrzuty iż wciągnął ją w taką awanturę. Bobby unosi ich w górę na swym lodowym moście, a Cecilia zimno zauważa że nie ma zamiaru bawić się w jakieś walki mutantów, bowiem ma prawdziwe życie i homo superior jej nie interesują. ICeman dostrzega ruch i używa swej mocy, aby zamrozić na ścianie Angie Quail, dziewczynę która jak stwierdza jest dawną współlokatorką Candy Southern.


Bastion pojawia się w celi więźnia M-13 informując już wkrótce odkoduje Protokoły Xaviera i dowie się jak pokonać mutantów, w tym jego uczniów. Pyta z ironią czemu nie użyje na nim swej mocy, wymazując mu mózg tak jak uczynił to z Magneto. Xavier oznajmia, iż przejrzał jego grę. Bastion chciałby, aby Xavier odzyskał moc i go powstrzymał, bowiem Bastion nie jest w stanie powstrzymac się sam. Skoro zdobył pliki ze szkoły, to wie iż telepatia i psi-skan nie działa na nim, co może oznaczać tylko jedno. Bastion nie jest człowiekiem, jak odkryli to X-Men [Uncanny X-Men #333]. Wściekły Bastion wychodzi wykrzykując iż jest bardziej ludzki od niego. Xavier mówi za nim iż w wojnie między ludźmi a mutantami nie będzie zwycięzców.


Iceman usiłuje telefonicznie znaleźć jakichś sprzymierzeńców, lecz nie jest w stanie zlokalizować ani Nate Greya, ani dodzwonić się na wyspę Muir. Rozmawiająca z Angie Cecilia widzi nagle po raz pierwszy jak powraca on do swej ludzkiej formy, oznajmiając zdziwiony iż ktoś zablokował jego moc. Uczyniła to Angie, która zmienia się właśnie w Prime Sentinela, mówiąc iż dzięki danym ze szkoły Xaviera potrafi to zrobić. Cecilia osłania oboje swa tarczą, podczas gdy Sentinel atakuje laserami. Na odsiecz przybywa Charlotte Jones, która strzela do Sentinela.


Wkrótce Bobby i Cecilia znajdują się na komisariacie, gdzie zabrała ich Charlotte, a Bobby ma nadzieję iż dzięki policyjnej łaczności uda mu się odnaleźć którąkolwiek z x-drużyn. Zapewnia Cecilię iż całkowicie ufa Charlotte. Nie wie iż dwa piętra wyżej informuje ona OZT iż poszukiwani są w budynku. Agenci przypominają iż powinna słuchać ostrzeżeń Bastiona [X-Force #54], a wówczas nie musieliby zabierać jej syna aby zmusić ją do posłuszeństwa. Policjanci i agenci transformują się w Prime Sentinels gdy w budynku gasnie światło. Bobby na wszelki wypadek przyobleka swą lodową formę. W piwnicy pojawiła się Marrow.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.