Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #37

X-Men #37

X-Men #37

"Generation NeXt" - part 4: "The Currents Shift"

Postacie
Cytat

Banshee: "I'm surprised to find you here, Creed."
Sabretooth: "Got a problem with it, Irish?"

Streszczenie

Falanga wynurza się z ciemności wyciągając swe macki po młodych mutantów. Clarice zostaje schwytana, zaś Monet krzyczy do niej aby użyła swej mocy. Przałamując strach Blink segmentuje ponownie napastnika, Angelo łapie ją w swe ramiona, zaś Monet rozbija napastnika silnym ciosem. Husk zauważa iż Falanga różni się między sobą, bowiem napastnik zachowywał się zupełnie inaczej od istoty która ich schwytała. Jakby na potwierdzenie tych słów pojawia się Harvester, oznajmiając iż nadszedł czas żniw. Zamierza zniszczyć tor ewolucji jakim są homo superior, bowiem w tym celu poświęcił swe życie, przyjaciół, rodzinę. Stał się Falangą. W trakcie gdy zbliża się do uciekinierów, łańcuch kotwiczny chwyta ręka. Z wody wynurzają się Banshee, White Queen, Synch i Jubilee którzy przypłynęli wykorzystując akwalungi SHIELD. Słyszą jak Harvester oznajmia ze zdumieniem, że z nieznanego powodu został odcięty od gniazda Falangi i nie może nawiązać z nim połączenia, lecz to go nie powstrzyma. Sean zdążył już skontaktować się z X-Force, X-Factor i Excalibur dzięki czemu wie co się wydarzyło, a po uzyskaniu informacji o Falandze udało się namierzyć ją na tym statku. Teraz wspina się po łańcuchu kotwicznym. Emma i Jubilee zaczynają penetrować statek, a po chwili dostrzegają iż Falanga usiłuje asymilować szczury. Jubilation używa swej mocy, aby je odstraszyć a White Queen zauważa iż dziewczyna potrzebuje kogoś, kto nauczy ją używać jej mocy. Nieopodal przyciśnięci do muru uciekinierzy słyszą fajerwerki. Harvester oznajmia, iż X-Men nie ocalą mutantów i rzuca się na nich, lecz wówczas spada nań Sabretooth. Angelo widząc co wyczynia Creed jest przerażony przybyciem zapowiadanych przez Paige X-Men. Nawet jednak pazury Creeda nie są w stanie powstrzymać Harvestera, który odtwarza natychmiast zniszczone fragmenty swego ciała i zaczyna się powiększać. Sytuację ratuje dopiero pojawienie się Seana, który krzykiem destabilizuje ciało Falangi. Zdumiony jest widokiem Creeda, który stwierdza iż ma własne drogi. Paige przedstawia Seanowi pozostałych, lecz nagle zbliża się do niej Creed i zaczyna obwąchiwać. Stwierdzając iż nie podoba mu się jej zapach atakuje ją pazurami. Zdziera z niej skórę wraz z wirusem, a wszystkim ukazuje się Husk w metalowej postaci.


W tej samej chwili zmartchwystaje Harvesterem przypuszczając atak. Wykrzykuje, iż jest ostatecznym etapem rozwokju Falangi. Nie działa nań moc Emmy, co potwierdza teorię Monet iż w przeciwniku nie ma już ani śladu z człowieka. Jubilee rozrzuca swe fajerwerki, zaś White Queen kontaktuje się telepatycznie z Banshee'm. Wspólnie ustalają, iż należy jak najszybciej usunąć dzieciaki z pokładu, zaś oni osłonią ich odwrót. Wraz z Creedem Banshee atakuje Harvestera, nakazując reszcie ucieczkę. Falanga szybko powala napastników, zamierzając rozprawić się z generacją X-mutantów. Clarice spoglądając na walkę i odrzuconego Creeda podejmuje decyzję. Żegna się z pozostałymi, a aby nie mogli jej powstrzymać teleportuje pokład spod ich stóp. Następnie rzuca się w stronę walczącego wciąż z Seanem Harvestera, a gdy doń dociera wbija weń swą rękę. Rozpoczyna jego defragmentację i nie przestaje pomimo iż Sean krzyczy że w ten spośób wyczerpuje swe moce. Po chwili nastepuje ekplozja i Falanga znika. Blink poświęciła swe życie w walce z Falangą.


Mutanci unoszą się w wodzie i odnajdują nieprzytomnego Seana. Kierują się w stronę brzegu, gdzie M, Mondo, Synch, Husk i Jubilee wiedzą nic nie będzie już takie same. Nowa generacja mutantów okupiła swój chrzest bojowy krwią.

Autor: Assimilated Kumos

Galeria numeru

X-Men #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.