Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #91

X-Men #91

X-Men #91

"Rage against the Machine" - part 2: "Technical Difficulties"

Postacie
Cytat

Storm: "Is something wrong, Rogue?"
Rogue: "Quite a lot, Storm."

Streszczenie

W Salem Rogue stojąc przed lustrem zastanawia się czemu przed spotkaniem z Gambitem powracającym a wyspy Muir zachowuje się jak mała dziewczynka. Na lotniskowcu SHIELD trwa w tymczasie test odrodzonego Deathloka, który jak zauważa Major Sole jest doskonałą kombinacją organizmu człowieka i komputera. Jego sprawność jest niebywała, a zainstalowane w obwodach Machine Mana oprogramowanie wyklucza jakiekolwiek niezależne działanie. SHIELD zyskała wreszcie broń doskonałą, zdolną pokonać każdego człowieka czy mutanta, który stałby się zagrożeniem, a Fury nie był w stanie temu przeszkodzić. Jeszcze.


Na wyspie Muir Shadowcat, Nightcrawler i Colossus wędrują przez skrystalizowaną roślinność, noszącą ślady przejścia Douglocka. Dostrzegają odlatujący pojazd SHIELD, a po chwili znajdują się na miejscu jakiejś bitwy, gdzie porzucono czujnik ruchu. Wynika z niego, iż Douglock został zabrany na pokłąd pojazdu SHIELD.


Rogue ubrana w sukienkę wychodzi na spotkanie lądujących X-Men i dostrzega nowy wygląd Marrow, która idzie u boku Gambita, przytulając się do niego. Po otrząśnięciu się ze zdziwienia sugeruje Lebau aby porozmawiali. Xavier udaje się do siebie oznajmiając Storm, iż nie życzy sobie aby ktoś mu przeszkadzał, gdyż musi sprawdzić co dzieje się w Genoshy, Ororo poleca zaś ukryć pojazd którym przylecieli.


Pojazd ląduje na lotniskowcu SHIELD, a technicy informują o tym fakcie Sole'a. Wówczas pojawia się spaczony Douglock, rozpoczynając asymilację znajdujących się obok ludzi. Pojawia się jednak ktoś, kto wydaje mu polecenia, a Douglock jest im posłuszny.


W ambulatorium szkoły X-Men kończą skan nowej Marrow, która pokazuje im iż jest teraz w stanie kontrolować wzrost swych kości, przy okazji żartując z Gambita. Wszyscy są rozbawieni, poza Rogue która wychodzi z pomieszczenia, mówiąc iż o sytuacji w Genoshy opowie im następnego dnia. Logan widząc to zastanawia się czy nie był zbyt natarczywy swymi pytaniami o Magneto, a Storm przytakuje przypominając iż Rogue z Magnusem łączyło coś więcej, zaś Logan powtarza co uczyni z Ericem. Ororo zwraca mu uwagę, iż teraz bardziej niż kiedykolwiek powinien skupić się na X-Men, bowiem Xavier jest najwyraźniej mocno wyczerpany psychicznie. Logan przychyla się do tej opinii, mówąc iż ostatnie wydarzenia, a zwłaszcza spotkanie z Juggernautem i Galactusem pokazały iź Profesor jest tylko człowiekiem.


Na lotniskowcu SHIELD Fury omawia sytuację z Bridge'm, obaj zastanawiają się jak odsunąć Sole'a od jrgo projektu, gdy zanika łączność. Fury orientuje się, iż SHIELD utraciła kontrolę nad lotniskowcem. Fury zastanawia się czemu załoga zachowuje się tak dziwnie. Do lotniskowca zbliża się pojazd Excalibur, a Kitty, Kurt i Piotr widzą iż olbrzymi pojazd dryfuje, kierując się ku ziemi. Na chwilę przed rozbiciem odzyskuje sterowność. Kitty łapiąc Piotra za rękę przenika wraz z nim na pokład lotniskowca, zaś Kurt usiłuje wylądować, lecz wskutek braku stabilności lotniskowca rozbija ich samolot teleportując się uprzednio na pokład. Tymczasem rozkazujący Douglockowi wścieka się, iż omal nie rozbił lotniskowca. Rozkazuje mu przejąć do reszty kontrolę. Red Skull zamierza zrealizować swe plany.


[Uncanny X-Men #371 << >> X-Men Annual 1999]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.