Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #16

X-Men #16

X-Men #16

"Conflicting Cathexes"

Postacie
Cytat

Iceman: "What say we stop philozophizing and go beat up some bad guys?"
Bishop: "Would that be so simple, Robert."

Streszczenie

Widząc przeważające siły wroga Logan, Cable i Bishop robią jedyne co przychodzi im do głowy - rzucają się do ataku. Logan tnie wszystkich przeciwników na kawałki, podczas gdy Cable i Bishop strzelają do nich z karabinów, lecz wrogów jest zbyt dużo. Szybko mutanci zaczynają przegrywać starcie, a Wolverine zostaje trafiony przez Gaunleta i pada do stóp Cable i Bishopa, którzy zostali przyciśnięci do ściany. Nie mają dokąd się wycofać i zamierzają drogo sprzedać swe życia, lecz w tej samej chwili sufit bazy pęka. Przez dziurę wpada połączony skład X-Men, X-Factor i X-Force wraz z Apocalypse'm. Układ sił się zmienia.


Bitwę obserwuje na ekranie Stryfe spoglądając jak jego ludzie zaczynają przegrywać starcie. Spogląda na członków X-Men zastanawiając się głośno w jaki sposób mogą walczyć o głupie marzenie Xaviera, którego i tak nie zrealizują. Stryfe wie o tym doskonale, ponieważ jest ich przyszłością i dniem jutrzejszym. Stwierdza, że pozostało jeszcze dużo do zrobienia i wstaje z miejsca. Udaje się do celi Jean i Scotta i chwyta ich w telekinetyczny uścisk. Wychodzi wraz z nimi na zewnątrz, a Cyclops i Marvel Girl orientują się że w jakiś sposób osłania ich swą mocą przed próżnią. Wiodąc ich w nieznanym kierunku Stryfe stwierdza, że w chwili końca cała rodzina będzie razem.


W rezydencji Hank nadzoruje stan dochodzącego do siebie Xaviera, którego ciało regeneruje się po tym jak opuścił je technowirus. Zastanawia się jakie będą konsekwencje tej rany, przy czym bardziej niż o ciało Xaviera obawia się o to co mogło stać się z jego umysłem.


Na księżycu mutanci odparli atak wrogich sił przeciwnika. Storm stwierdza, iż ich priorytetowym zadaniem jest odnalezienie Jean i Scotta. Cable oponuje, mówiąc iż muszą także wyeliminować uciekających Mrocznych Jeźdźców i dopaść Stryfe'a. Logan oznajmia, iż w takim razie powinni podzielić się na dwie grupy i rusza na polowanie. Apocalypse odchodzi trzecią droga, oznajmiając iż wybiera samotne łowy. Archangel spogląda za nim z nienawiścią zastanawiając się którą droga ruszyć, stwierdza że płonie w nim zbyt wiele złych uczuć jak w każdym zresztą człowieku. Rusza do walki, a wraz z nim Iceman. Chwilę później ich śladem idzie przeładowujący karabin Bishop.


Ororo, Betsy i Logan docierają do drzwi, przy których urywa się ślad Jean i Scotta nawęszony przez Wolviego. Betsy telepatycznie łamie kod zamka i drzwi się otwierają. W tej samej chwili X-Men zaczyna wsysac znajdująca się po drugiej stronie próżnia. W ostatniej chwili Betsy udaje się na powrót zamknąć drzwi i ocalić ich życia. Ororo informuje pozostałych przez komunikator iż dotarli do miejsca w którym urywa się trop.


Havok dowiaduje się od Ororo iż Styrfe podążył na powierzchnię księżyca. Cannonball oznajmia iż Cable może ich teleportować w miejsce jego pobytu, lecz Dayspring wyjaśnia iż Graymalkin zużyło zbyt dużo energii gdy przeprogramował teleportery na podróż na księżyc. Zdziwiony Sam po raz pierwszy słysząc o Graymalkin żąda wyjaśnień, lecz pomimo nacisku Cable mówi iż porozmawia z chłopakiem i wyjasni mu wreszcie kim jest po rozprawie ze Stryfem. Proponuje aby użyć statku Apocalypse'a aby dostać się do Stryfe.


Osłabiony Apocalypse krąży korytarzami swej dawnej bazy, aż wreszcie natrafia na oczekujących go Mrocznych Jeźdźców. Ci rzucają mu wyzwanie, bowiem przetrwać moga jedyni najsulniejsi. Apocalypse rzuca się do walki ze swą przyboczną gwardią na śmierć i życie.


X-Men podążają statkiem Apocalypse'a a Sam chce wyjaśnień skąd Cable wie jak pilotować jego statek. Słyszy iż Dayspring poznał tę technologię bardzo dobrze w młodości, bowiem sam jej używa. Sam żąda wreszcie wyjasnień, mając dość instrumentalnego traktowania jego i X-Force jak narzędzi. Cable obiecuje mu iż po bitwie wszystko wyjaśni.


W rezydencji Xavier zrywa się nagle i przebudzony wykrzykuje do Hanka i Rahne iż wszystko zrozumiał. Telepatia sprawiła iż zdał sobie sprawę czemu tak potoczyły się wydarzenia. Bowiem Jean, Scotta, Nathana Dayspringa i Stryfe'a łączą więzy krwi i uczuć.


Na księżycu X-Men stają przed dziwną maszynerią. Nagle Polaris i Sama odrzuca pole siłowe, przez które przechodzi bez problemu Cable, a także w wielkich bólach Havok. Dayspring spogląda na generator czasoprzestrzenny który łączy ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Stryfe wraz jeńcami czeka na niego.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Men #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.