Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #121

X-Men #121

X-Men #121

"Silence: Psychic Rescue In Progress"

Postacie
Streszczenie

W Instytucie Xaviera panuje cisza wynikająca z rozpoczynającego się właśnie "psycho-ratunku". W przedsionku sali zabiegowej na Logana i Summersów czeka już Emma Frost. Przed rozpoczęciem misji Jean całuje Scotta w policzek, a ten chwyta ją za ramię, jakby chcąc coś powiedzieć. Grey-Summers powstrzymuje go jednak zwyczajowym gestem.

 

W akcji ratunkowej biorą udział dwie drużynowe telepatki - Jean i Emma Frost. Będąc już w sali pierwsza z nich od razu zaczyna koncentrację przed trudnym zadaniem, podczas gdy druga bierze jeszcze łyk z piersiówki. Chwilę potem obydwie przedostają się do mózgu, w którym uwięziony jest profesor.


Mutantki schodzą po schodach z dziwnej, stojącej nad brzegiem morza krwi cytadeli. Przy schodach jest mnóstwo drzwi, przedstawiających dziwne, brzydkie twarze. Kiedy zbliżają się do jednych z nich twarz ożywa chcąc ugryźć Jean. Po tym incydencie uwaga Phoenix skupia się na stojącej w morzu wieży i udaje się w jej kierunku. Emma telepatycznie pyta, czy muszą ginąć obydwie... a chwilę później zostaje ostrzelana promieniami optycznymi przez twarze umieszczone na drzwiach. Ratunkiem staje się jej diamentowa skóra, jednak ubranie zostaje spopielone i panna Frost pozostaje naga. Zdenerwowana zaczyna rozdzierać twarz, a jej kostium powoli się replikuje. Jean natomiast przy pomocy tekekinezy buduje z części cytadeli most prowadzący do wieży. Zwieńczenie budowli przyozdabiają maski przypominające twarze Xaviera. W miarę, jak Jean zbliża się do wieży używa coraz intensywniej swoich zdolności, a jej włosy przybierają kształt Feniksa... Zauważa to Emma, która przestała masakrować drzwi-twarz. Nagle maski z wieży zaczynają ostrzeliwywać Jean, która wpada do morza. Na chwilę przed tym spogląda na Emmę w oczekiwaniu na pomoc. W odpowiedzi dostrzega jedynie wystawiony język koleżanki. Frost spuszcza z uwagi drzwi, które to wykorzystują. Jedne szczęki łapią Emmę za nogę, a reszta pluje w nią zieloną mazią.


Jean dostaje się do wieży. W środku znajduje uwiązanego łańcuchami Xaviera z olbrzymią głową i odciskającym się przez skórę mózgiem. Dookoła niego lewitują części jego wózka inwalidzkiego. Wystrój wnętrza stanowią dziwne dziecięce rysunki. Uwagę Jean przykuwa szklana kula, w której znajdują się figurki rodziców Xaviera. Rolę płatków śniegu, które na ogół są w takich kulach pełnią jednak... plemniki! Po chwili, za sprawą profesora, Jean płynie wraz z nimi docierając w końcu do komórki jajowej. Jeden z nich przedostaje się do środka. Następuje zapłodnienie. Następnie, w kolejnych stadiach rozwoju powstają dwa (!) płody. Jeden z nich "budzi się" wcześniej i próbuje udusić bliźniaka! Następuje pierwsza manifestacja mocy nienarodzonego jeszcze dziecka, w wyniku której matka Xaviera spada ze schodów.


Będąca znów w wieży Jean podchodzi do Xaviera i klęka przy nim. Chwilę później budowla ulega zawaleniu. Z gruzów wyłania się lewitująca nad powierzchnią morza Jean.


Twarz Emmy oblepia zielona maź, a noga nadal pozostaje w szczękach. Dzięki telekinezie koleżanki Frost zostaje oczyszczona, a z pływających w substancji literek Jean formuje podziękowanie za pomoc. Obie kobiety podchodzą do leżącego na plaży Xaviera.


W instytucie Logan i Scott próbują jakoś zabić czas - Wolverine czyta książkę, a Cyclops słucha muzyki. Po chwili gaśnie światło nakazujące ciszę a z sali wychodzą Jean i Emma. Ta pierwsza oświadcza, że profesor, będąc jeszcze w macicy, próbował

zamordować swoją siostrę bliźniaczkę.


[Komiks był częścią większego projektu, tzw. 'Nuff said, w ramach którego tytuły z tego miesiąca zostały pozbawione "dymków" z tekstem.]

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #121

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.