Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #133

X-Men #133

X-Men #133

"Dust"

Postacie
Cytat

Feral: "C'mon Sunfire! Don't just stand there and tell everyone you're using your special nuclear powers to do all the work."
Sunfire: "But I'm using my special nuclear powers..."

Streszczenie

Afganistan. Wolverine kończy rozprawę z bandą handlarzy niewolników. Ostatniego z nich pozostawia przy życiu, ostrzegając, by nigdy nie stawał przeciw niemu. Niepomny na ostrzeżenia Arab strzela do Logana gdy tylko ten odwraca się do niego plecami. Strzał chybia. Pazury Wolverine'a nie. Pozostawiając jednorękiego od tej pory bandziora, Rosomak wkracza do zdemolowanego obozu, tropiąc znajomy zapach. W jednym z namiotów zastaje odzianego w biel człowieka, trzymającego na rękach afgańską dziewczynkę. Oboje są otoczeni przez leżących na ziemi, obdartych z ciała ludzi. Mężczyzna przedstawia się jako Fantomex - najbardziej poszukiwany w Europie złodziej. Właśnie ukradł notatnik, zawierający powiązania łowców niewolników i oznajmia Loganowi, że zamierza utargować od nich dużą kwotę w zamian za nieujawnienie tego. Wolverine dziwi się, jak może być tak bezlitosny i czerpać zyski z ludzkiego cierpienia. Fantomex odpowiada, że dla niego najwyższą wartością są pieniądze. Jest ciekawy, ile są dla Rosomaka warte informacje o jego przeszłości, zanim został schwytany przez Weapon Plus. Aby pobudzić jego ciekawość, nazywa go Jamesem, imieniem, które tkwi gdzieś w zakamarkach jego pamięci. Wyjaśnia też, że masakrę w namiocie spowodowała dziewczyna, kiedy handlarze chcieli zdjąć jej burkę. Na koniec Fantomex ostrzega Logana przed kolejnym oddziałem łowców, który zbliża się do namiotu, po czym znika. Po chwili Wolverine'a atakuje grupa ludzi w turbanach.


W samolocie lecącym nad Indiami grupa porywaczy terroryzuje pasażerów. Na ich nieszczęście jednym z nich jest Profesor X, który demaskuje ich pistolety jako atrapy po czym telepatycznie zmusza do powrotu na miejsca. Towarzysząca mu Jean Grey-Summers telekinetycznie rozbraja bombę, którą jeden z nich przemycał w swoich wnętrznościach i samolot kontynuuje lot. Na lotnisku w Mumbai Xavier przekazuje terrorystów policji, kiedy zauważa nadbiegających pracowników X-Korporacji w Indiach - Warpatha, Feral i jej siostrę Thornn. Mutanci próbują go ostrzec, ale za późno. Pada strzał, jednak kula nie sięga celu, zatrzymana centymetry od głowy Charlesa przez Jean. Proudstar i siostry Callasantos obezwładniają snajpera, którym okazuje się być... Lilandra. Cesarzowa Shi'ar ma kłopoty z własną psychiką, gdyż wzięła swego męża za Cassandrę Novę. Powitana przez Charlesa, zachowuje się, jakby była półprzytomna. Na jej szczęście, nadjeżdża samochód z dygnitarzami Imperium. Xavier udaje się z nimi, aby wyjaśnić całą sytuację.


Po chwili Jean wita w kwaterze X-Korporacji kolejnego starego znajomego - Sunfire. Oprócz czwórki pracowników w bazie jest też Wolverine, który śpi kamiennym snem, regenerując rany odniesione w starciu z handlarzami niewolników. Wszyscy zastanawiają się, gdzie może być tajemniczy mutant, którego Logan przywiózł ze sobą. Feral i Thornn nie wyczuwają żadnego obcego zapachu, więc Jean podłącza się do lokalnego łącza z Cerebrą i wykrywa obecność dziewczynki w pomieszczeniu. Łagodnie przemawiając, namawia ją, by przybrała ludzką postać. Po chwili rozsypany wszędzie piasek przybiera kształt postaci i w końcu zmienia się w ubraną w burkę dziewczynę o imieniu Dust [Pył].


Tymczasem na skraju pustyni samochód kanclerza Araki dociera do orbitującego statku Shi'ar. Dygnitarz oznajmia Xavierowi, że czas się pożegnać i zwraca mu studentów, którzy udali się do Imperium, aby pomóc w jego odbudowie [New X-Men #131 - Chris]. Lilandra żegna się ze swoim ukochanym i razem z Arakim oświadczają, że Shi'ar zrywa wszelkie kontakty z Ziemią a małżeństwo Xaviera i cesarzowej zostaje unieważnione. Zdumiony Charles prosi o podanie powodów, na co kanclerz odpowiada, że natura postanowiła przeprowadzić czystkę wśród nadmiernie rozwiniętego gatunku mutantów. Na czas tej czystki Imperium dla własnego bezpieczeństwa separuje Ziemię. Phoenix właśnie się odrodziła i nie będzie znała litości...

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.