Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #62

X-Men #62

X-Men #62

"The Games of Deceit & Death" - part 1

Postacie
Cytat


Wolverine: "Yo team, this is Logan on the telepatic line t-1!"

Streszczenie

Szkocja, dom agenta MI6, Clive'a Restona. Shang Chi, mistrz kung fu zbliża się do rezydencji zastanawiając się czemu Reston tak deperacko wzywał go na pomoc. Brama do domu jest zamknięta, zaś Shang wyczuwa czyjąś obecność. Nim jeszcze następuje atak, Shang wie już że jest otoczony. Pojawiają się ninja Si-Fan, z zakonu zabójców założonego przez ojca Shanga, który został rozwiązany po jego śmierci. Wojownicy atakują, a Shang zaczyna się bronić pomimo iż wóg ma przewagę. W chwili gdy zaczyna wygrywać, kilkunastu ninja sięga po broń. Strzał posyła Shanga na ziemię, zaś ninja chcą go zabić. Ich przywódca stwierdza jednak, że uzyskali cenną informację, iż mistrz kung fu bierze udział w grze. Shang zastanawia się komu udało się zjednoczyć si-fan, gdy celny cios posyła jego oprawcę na ziemię. Ninja znikają na widok osoby, która się właśnie pojawiła. Wolverine pyta Shanga co łączy go ninja si-fan. Shang widząc iż przybysz wie dużo więcej niż przeciętny człowiek decyduje się go obezwładnić. Logan trafiony kopniakiem podnosi się niezbyt przejęty i odpowiada atakiem. Zdumiony Shang stwierdza, iż pomimo swej dzikości jego przeciwnik doskonale zna się na walce. Wolverine szybko powala Shanga na ziemię, mówiąc mu iż najwyraxniej nigdy nie walczył z kimś kto błyskawicznie się regeneruje. Trzyma jego głowę między dwoma pazurami pytając czy ma ochotę posmakować trzeciego. Wówczas trafia go piorun Storm. Logan prosi ją aby przestała, ta zas odmawia, aż do chwili w której przekona się iż Logan potrafi się kontrolować. Wolvie stwierdza, iż jego przeciwnik musi mieć coś wspólnego ze sprawą w której zadzwonił do niego Clive Reston. Miała ona dotyczyć Sebastiana Shaw i wirusa spuścizny. Unosząc pazury do góry oznajmia iż pozna odpowiedzi, nawet jeśli miałby je wyrwać z Shanga. Wówczas do góry unosi go Cannonball przepraszając Shanga i wyjaśniając iż nawet jeśli na to nie wygląda nie są złymi ludźmi. Przeprasza za zachowanie Logana, wyjaśniając iż należą do X-Men.


Wewnątrz rezydencji Shang rozmyśla o tójce mutantów kórych właśnie spotkał, zastanawiając się co łączy Restona z Loganem. Nagle wyczuwa czyjąś obecność i unosi ze stolika posążek. Obserwująca go przez świetlik Phoenix informuje Cyclopsa iż Shang pomimo iż nie jest mutantem wyczuł ich pomimo telepatycznego maskowania. Dla potwierdzenia tych słów posążek przebija świetlki, a Shang szuka wroga. Cyclops zastanawia się czy mogą mu zaufać. Do pomieszczenia wchodzi Reston, prosząc Shanga aby się uspokoił, bowiem będzie musiał współpracować z dwójką X-Men, którzy właśnie się pojawili. Przeprasza za tajemniczość wezwania, wyjaśniając iż Sebastian Shaw poszukuje napoju zwanego Elixir Vitae. Dla Shanga wszystko staje się jasne.


X-Men, Reston i Shang podążają w stronę Hong Kongu. Reston wyjaśnia, iż ich misja powinna pozostać sekretną. Shang poznaje bliżej Cannonballa, zaś Rston wyjaśnia grupie czemu zebrał ich razem. Ninja ojca Shanga rozpadli się po jego śmierci na cztery grupy, kierowane przez czterech władców zbrodni. Równowaga trwała do zeszłego tygodnia, gdy niektórzy z nich zaczęli znikać. Ktoś pragnie zjednoczyć ich na nowo i odkryć sekret eliksiru, którego tajemnica miała zaginąć wraz ze śmiercią ojca Shanga [była taka seria Kung Fu Master i miało to miejsce w nr 125 - Kumos]. Cyclops wyjaśnia iż Sebastian Shaw poszukuje eliksiru z obawy przed wirusem spuścizny, pragnąc się przed nim obronić. Shang nie zamierza dopuścić aby dziedzictwo jego ojca się odnalazło.


W Hong Kongu Sebastian Shaw zostaje zawiadomiony o przybyciu X-Men. Nakazuje im zgotować specjalne powitanie. Cyclops, Phoenix, Storm i Shang podążają lizmuzyną, za którą jadą Cannonball i Logan. Nagle Wolvie nakazuje wszystkim opuścić samochody. Następuje wybuch, lecz Phoenix osłania wszystkich telekinezą. Pojawiają się ninja.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.