Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #47

X-Men #47

X-Men #47

"Big trouble in little Italy"

Postacie
Cytat

Iceman: "I love happy endings."

Streszczenie

Mali X-Men rzucają się do ucieczki z klubu, wybiegając na ulicę gdzie powodują zdziwienie przechodniów. Podczas gdy zastanawiają się jak odnaleźć Storm i Icemana, miejscowy ksiądz przełamuje swe obawy i oferuje grupce swą pomoc. Te przekrzykując jedno przez drugie wyjasniają, że nie chcą powrotu do Mojowersum i mieli nadzieję, iż ocalą ich Bishop i Gambit, lecz ulegli oni Gogowi i Magogowi. Ksiądz uśmiecha się nerwowo i prosi o telefony do rodziców dzieci, nie wierząc w ich ani jedno słowo. Wówczas pojawiają się Gog i Magog, którzy właśnie zawalili budynek klubu na Bishopa i Gambita. Oznajmiają, że po upadku reżimu Mojo, X-Babies skazani zostali na likwidację i zamierzają wypełnić swe zadanie. Mali X-Men rzucają się do ucieczki.


Bishop i Gambit wygrzebują się spod gruzów, bowiem dzięki użyciu swej mocy i współpracy udało im się przetrwać zawalenie budynku. Bishop zamierza ruszyć za Gogiem i Magogiem, lecz Remy przypomina mu iż nie skończyli przerwanej tak gwałtownie rozmowy. Zapewnia, że nigdy nie zdradziłby X-Men. Bishop spogląda na niego kpiącym wzrokiem i stwierdza, że jest tego pewien. Wówczas dostrzegają uciekający w panice tłum, ruszają więc w kierunku z którego uciekają ludzie.


W bibliotece mali Storm i Iceman przezywają się i usiłują rozpętać bójkę, zaś Phoenix maskuje telepatycznie ich obecność przed czytelnikami. Usiłuje przerwać awanturę i wreszcie się czegoś dowiedzieć. Wreszcie Iceman chwyta oboje za karki, a skarceni wyjasniają iż uciekają przed Gogiem i Magogiem. Proszą o pomoc X-Men, bowiem nie chcą zginąć. Bobby uważa, że ma przed sobą jakieś koszmarne złudzenie, lecz Phoenix zapewnia go że jest inaczej.


Pozostali mali X-Men ukryli sie w automacie, pośród pluszowych maskotek. Czekają, aż Gog i Magog niszczący okolicę w poszukiwaniu X-Babies odejdą. Na szczęście zostają zaatakowani energią Bishopa i Gambita, którzy przybyli po rewanż. Szybko wywiązuje się starcie, a X-Men rzucają się do ataku, podczas gdy ich małe odpowiedniki kibicują im. Gdy Gambit zostaje powalony mali X-Men przypominają sobie, że przecież są nimi nie tylko z nazwy. Atakują Goga pistoletami na wodę, co sprawia iż na chwilę nieruchomieje on lekko ogłupiały. Gambit zadaje mu cios kijem. Mała Rogue i Archangel rzucają metalowym młotem, lecz trafia on w Bishopa którego natychmiast Magog rzuca na Gambita. Obaj przybysze z Mojowersum zamierzają zakończyć teraz działalność X-Babies na dobre. Z odsieczą przybywają jednak Phoenix i Iceman wraz z małym Icemanem i Storm. Nawet ich siła nie wystarcza aby powstrzymać Goga i Magoga, którzy rzucają się wściekli na X-Men zamierzając wyeliminować każdego, kto będzie usiłował przeszkodzić im w wykonaniu zadania.Wowczas pojawia się osoba na widok, której obaj padają na kolana błagając jej wysokość o wybaczenie. Wściekła Dazzler przypomina im po raz kolejny, aby się tak nie zachowywali w jej obecności. Przybyła tu za nimi, gdy tylko dowiedziała się że udali się w pościg za X-Babies. Teraz nakazuje im milczeć, po czym obaj znikają teleportując się do Mojowersum, gdyż Alison nie chce słuchać ich wyjaśnień. Alison oznajmia, iż dopóki Logshot nie zostanie oficjalnie wybrany nowym władcą Mojowersum, takie sytuacje będą się powtarzać, bowiem wciąż działają tam grupy pragnące wymazać pamięć o dawnym reżimie. Proponuje dzieciom iż weźmie ich pod swą opiekę i razem powrócą do pałacu. Wszyscy przystają na takie rozwiązanie.


W Szkole Xaviera Boomer przybywa na wezwanie Profesora. Xavier oznajmia, iż podjął decyzję dotyczącą Sabretootha i musi wyjasnić jej pewne sprawy. Tabitha zamyka za sobą drzwi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.