Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #5

X-Men #5

X-Men #5

"Blowback"

Postacie
Cytat

Członek Hand: "Hey, what in... ?"
Jubilee: "Ah, ah... watch the language, children present!"

Streszczenie

Na ekranach Cerebro rozlega się alarm, a Forge natychmiast biegnie sprawdzić co się stało. Informuje Cyclopsa iż skanery odkryły koło instytutu obecność nieznanego mutanta tuż obok pozycji piątki X-Men, którzy pojechali do miasta. Cyclops natychmiast orientuje się że nieznany namiar może oznaczać tylko kłopoty, bowiem skoro jakiś mutant zbliżył się tak bardzo do rezydencji bez wykrycia, musiał korzystać z technologii maskującej. Chwilę później startuje Blackbird, w którym do Scotta dołączają Colossus i Psylocke.


Niedaleko dwie karetki wiozą schwytanych w nieznane. X-Men są przykuci do ściany, lecz w dłoni Gambita pojawia się karta. Chwilę później tył karetki eksploduje, a Jubilation puka przez szybę do kierowców. Hank rozbija ją i atakuje prowadzących, zaś Rogue startuje w stronę pierwszej furgonetki gdzie znajduje się Logan. Jej pasażerowie strzelają do niej z wyrzutni rakiet, co powoduje iż uderza w karetkę gdzie była więziona i spycha ją z szosy. Na szczęście w tej samej chwili pojawia się blackbird pilotowany przez Betsy, z którego na pierwszą karetkę dokonują desantu Scott i Piotr. Colossus rozbija poszycie i wpada so środka, a Cyclops ląduje na masce i razi kierowcę salwą. Psylocke rozkazuje nagle wycofać się dwójce X-Men, bowiem ogarnia ją telepatyczne przeczucie. Chwilę po ich ucieczce członkowie Hand wysadzają się wraz z pojazdem. W zgliszczach Cyclops znajduje maskę Logana, wie jednak że ten nie miał jej ze soba gdy opuszczał posiadłość. Nakazuje wszystkim powrócić do rezydencji, gdzie Profesor będzie mógł namierzyć Logana.


W nieznanym miejscu Wolverine walczy w śniegu z Omegą Red i o dziwo przegrywa, bowiem przeciwnik jest szybszy i zwinniejszy. Pojedynek obserwują Fenris, Mastsuo oraz wynajęty przez niego naukowiec dr Cornelius [ten sam który brał udział w stworzeniu Logana, jeśli ktoś nie czytał oryginalnego Weapon X autorstwa Barry Winsor-Smitha]. Jak zauważa Matsuo Cornelius czuje najwyraźniej sentyment do Logana. W ostatniej chwili odwołuje rozkaz zabicia Wolverine'a. Ten leży na wpółmartwy, a do jego umysłu powracają stopniowo wspomnienia. Trzydzieści lat temu... Berlin, on Maverick i Creed... Cornelius zabiera Logana do laboratorium nie wiedząc iż wśród kanałów wentylacyjnych ukrył się intruz, który obserwuje poczynania Andrei i Andreasa von Strucker. Ci niecierpliwią się iż Logan jeszcze żyje, bowiem jego śmierć pozwoli zwyciężyć im w rywalizacji Upstarts, lecz mają nadzieję na większą nagrodę.


W Salem X-Men decydują iż niebieska formacja uda się do Berlina, dokąd wiedzie telepatyczny ślad Logana, zaś grupa Storm do Hellfire Club, bowiem Emma Frost zwróciła się do X-Men z prośbą o pomoc [dalsze dzieje złotej formacji w Uncanny X-Men #281]. Cyclops ma obiekcje czy zabierać ze sobą Jubilee przekonuje go jednak do tego Psylocke, która wie co potrafi Azjatka. Scott żegna się z żoną, a Sean z X-Men, wiedząc iż pozbawiony mocy nie przyda im się, sam zaś pragnie dołączyć do Moiry. Po odejściu X-Men Xavier wyciąga z sejfu teczkę z napisem Projekt Xavier 1964, chowa ją jednak gdy Forge proponuje mu grę w szachy.


W Berlinie Omega Red usiłuje przypomnieć znarkotyzowanemu Loganowi, kim był w jego przeszłości co obserwuje ukryty w kanale wentylacyjnym mutant imieniem Maverick. Kontaktuje się ze swoimi przełożynymi i postanawia wziąść sprawy w swe ręce. Nagle zapada ciemność, a gdy światła na powrót się zapalają Logan jest już wony i rzuca się do ucieczki. Przypomina sobie iż 30 lat wcześniej biegł tym samym korytarzem wraz z Creedem i Maverickiem, usiłując ocalić młodą dziewczynę. Teraz wyskakuje jednak przez okno, a gdy dociera tam Omega Red nie ma już śladu po Loganie. Pojawia się wściekły Matsuo, lecz Omega ma tylko jedną odpowiedź. Logan zostanie odnaleziony.


Nad Berlinem pojawia się Blackbird, a X-Men namierzają Logana. Ten ukrywa się wraz z Maverickiem, lecz musi dać czas swemu czynnikowi samogojącemu. Niespodziewanie na skanerach Mavericka pojawia się problem, w postaci X-Men wkradających się do kompleksu. Logan nie ma jednak o tym pojęcia, bowiem stracił przytomność.


W Malibu w Kalifornii przed zaskoczoną Dazzler pojawia się Longshot i całuje ją przywracając tym samym utraconą w Siege Perilous pamięć. Niestety przybywa tam także Spiral, na co Lila teleportuje całą trójkę. Mojo nie da się jednak tak łatwo uciec.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.