Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #122

X-Men #122

X-Men #122

"Imperial"

Postacie
Streszczenie

Statek Imperium Shi'ar. Ogień i chaos. Cesarzowa w obstawie super strażnika imieniem Smasher przebija się przez kolejne ściany. Cassandra Nova przejmuje kolejnych członków załogi. W końcu jej ofiarą pada także Immundra - sternik. Lilandra wysyła swojego ochroniarza aby ostrzegł ziemię. Następuje eksplozja, w wyniku której zostaje on wyrzucony w przestrzeń...

 

W Instytucie Xaviera Emma Frost zapowiada młodym studentom zmiany w sposobie nauczania, który do tej pory wzorowany był na systemie ludzi. Zaznacza, że teraz, kiedy cały świat skierował na nich oczy muszą świecić przykładem. W innej części szkoły Jean załatwia papierkową robotę. Scott pyta ją o niedawną manifestację mocy Phoenix i przypomina co się stało ostatnim razem, gdy potęga ta wymknęła się spod kontroli. Między małżonkami dochodzi do sprzeczki, a Cyclops zostaje oskarżony o nieumiejętność wyglądania poza swoje lęki.


Kiedy cały zespół zbiera się wokół ciała Cassandry Jean telepatycznie odtwarza zajście, które miało miejsce w uwięzionym umyśle Xaviera. Prognozy dla przeżycia w wątłym ciele nie są zbyt optymistyczne. Jean mówi, że ostatnią wolą, jaką przekazał jej profesor było zapoznanie mediów ze szkołą i realiami w niej panującymi.


Jean zauważa, że z Beastem coś jest wyraźnie nie tak. Henry wyjawia, że myśl o ponownym spotkaniu z Cassandrą napawa go strachem. Cały czas nie może zapomnieć o tym jak masakrując go nazywała go zwierzęciem. McCoy zastanawia się, czy aby nie miała racji. Jean przekonuje go, że nowy wygląd to zaleta, i że je go moce ciągle ewoluują czyniąc go silniejszym.


Cyclops udaje się do Chin, aby sprowadzić przyjaciela imieniem Xorn - żywą czarną dziurę, która ma niezwykłe zdolności uzdrawiające. Mutant mieszka w klasztorze, gdzie wśród mnichów oddaje się medytacjom. Niestety sielanka nie potrwa długo...


W innej części globu, gdzieś na polu spada emisariusz cesarzowej - Smasher. Wypełnia rozkaz Lilandry ostrzegając mieszkańców ziemi. Niestety, zamiast ludzi trafia na... krowy. Zaraz po tym wyczerpany traci przytomność.

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #122

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.