Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #116

X-Men #116

X-Men #116

"E is for Extinction" - part 3

Postacie
Cytat

Jean: "What makes you such a bitch, Emma?"
Emma: "Breeding, darling. Top class breeding."

Streszczenie

Jean i Beast pomagają ekipie ratunkowej szukać ocalałych w zniszczonej Genoshy. Nie udaje się znaleźć jednak nic poza ludzkimi szczątkami. Phoenix wyczuwa nagle coś pod gruzami. Z pomocą Hanka usuwa resztki budynków i odnajduje Emmę Frost. Kobieta przetrwała dzięki diamentowemu egzoszkieletowi, który wytworzył się wokół niej. Nikt wcześniej nie wiedział o tej umiejętności, nawet sama Emma.


W Instytucie Profesor, Cyclops i Wolverine słuchają wiadomości. Według wstępnych szacunków w ciągu ostatniej doby ponad połowa populacji mutantów została zmieciona z powierzchni planety. Xavier bardzo przeżywa śmierć Magneto, który stał się jedną z ofiar ataku. Cyclops oznajmia, że zmobilizował wszystkie siły w celu uporania się z zagrożeniem. Sprawca całego tego zamieszania tymczasem umieszczony został w czymś w stylu cylindra grawitacyjnego. Wolverine mówi, że uszkodził struny głosowe Novy, przez co nie jest ona w stanie kierować sentinelami. Wkrótce jednak kobieta dojdzie do siebie dzięki swoim leczącym zdolnościom.


Emma, po zbadaniu przez Beasta, dowiaduje się, że diamentowy, niezniszczalny egzoszkielet, który wytworzyła jest efektem tzw. drugorzędnej mutacji. Doświadczyli jej również Jean (powróciła jej moc telekinezy) czy sam Hank (nowy wygląd). Emma chce śmierci Novy, osoby odpowiedzialnej za rzeź w Genoshy. Jean nie zamierza jednak na to pozwolić. Prosi za to pannę Frost, aby przyłączyła się do X-Men. Kobieta oczywiście odmawia, po czym wychodzi, gdyż właśnie telepatycznie zamówiła taksówkę.

X-Men, zebrani wokół Novy muszą zdecydować co zrobić ze swoim nowym wrogiem. Według badań Hanka nie jest ona ani człowiekiem ani mutantem. Poznajemy w końcu pełne nazwisko tajemniczej osoby - Cassandra Nova. Beast twierdzi, że kobieta należy do nowego gatunku i chce wytępić mutantów, gdyż jedynie oni są zagrożeniem w łańcuchu ewolucji dla jej podobnych. Nova nie przejmuje się homo-sapiens, gdyż, jak odkrył Hank, rasa ludzka chyli się ku upadkowi i wyginie najpóźniej za cztery pokolenia. Powodowane jest to genem-E występującym u ludzi, który jest zapalnikiem odpowiedzialnym za samozniszczenie gatunku. Uaktywnia się on w momencie, gdy cała rasa ma zostać 'wyłączona' przez naturę. Wolverine zastanawia się, dlaczego Nova jest tak podobna do Xaviera. Beast wydaje się mieć na to odpowiedź, ktoś w jego głowie nie pozwala mu jednak na wypowiedzenie choćby zdania. Chwilę później Cassandra uwalnia się z cylindra i atakuje X-Men. Jean i Profesor próbują zająć się nią przy użyciu swoich psychicznych mocy. Phoenix zostaje jednak oszołomiona, a Xavier zrzucony na ziemię ze swego wózka. Nova 'zamyka' Cyclopsa w telepatycznym pokoju wypełnionym dziwnym robactwem. Wolverine rzuca się na Cassandre ze swoimi pazurami, na co kobieta odpowiada zdzierając swoimi mocami z ręki Logana skórę wraz z mięśniami i tkanką tłuszczową pozostawiając jedynie jego kości pokryte adamantium. Chwilę później ucieka w kierunku innej części Instytutu.

Będąca w taksówce Emma nagle doznaje olśnienia i rozkazuje kierowcy zawrócić do rezydencji.


W posiadłości tymczasem X-Men domyślili się, że Nova zmierza do Cerebra, dzięki któremu stanie się jeszcze potężniejsza. Cassandra dociera do urządzenia i zakłada hełm zadowolona, że za kilka chwil będzie mogła telepatycznie wyeliminować całą populację mutantów. Uniemożliwia jej to Emma, która wraca w samą porę i skręca przeciwniczce kark. Nova zaczyna powoli dochodzić do siebie dzięki swoim leczącym zdolnościom. Kobieta próbuje powiedzieć coś Xavierowi, ten jednak strzela do niej kilkakrotnie a całe pomieszczenie zostaje opryskane niebieską krwią. Oznajmia on też swoim studentom, że potrzebne są w końcu zmiany... duże zmiany.


Jakiś czas później Scott i Jean oglądają telewizyjną rozmowę z Profesorem. Z wiadomości dowiadują się, że po horrorze w Genoshy wielu ludzi zaczęło sympatyzować z homo-superior. Dwójka mutantów rozmawia o kryzysie, jaki przechodzi ich małżeństwo oraz o dziwnym zachowaniu Xaviera. Cyclops stwierdza, że walka w jego głowie z En Sabah Nur [poprzednie przygody] zmieniła częściowo sposób, w jaki teraz patrzy na świat. Jean zapewnia go, że ten stan minie i wszystko będzie w porządku. Nagle małżonkowie zostają oszołomieni. Profesor X w telewizji publicznie oświadcza całemu światu, że czas chowania się i ukrywania swoich darów minął... po czym wyznaje, że jest mutantem.

Autor: viq

Galeria numeru

X-Men #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.