Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #84

X-Men #84

X-Men #84

"The Hunt for Xavier" - Conclusion: "Dream's End"

Postacie
Cytat

CEREBRO: "THE HUMAN RACE... IMPOSSILBLE TO CATALOGUE... THEY ARE ALL SO... UNIQUE..."
Xavier: "Yes, now you understand."

Streszczenie

Xavier i Nina znajdują się u stóp CEREBRO otoczonego przez skatalogowanych dotychczas przez niego mutantów. CEREBRO zapowiada iż połączy się z Xavierem, tak jak czynił on to w Instytucie, gdy był tylko bezrozumnym urządzeniem. Tym razem połączenie będzie trwałe.


Kurt powraca blackbirdem z Tadżykistanu, gdzie odnalazł pokonanych X-Men. Rogue i Gambit odzyskali przytomność, zaś Colossusem opanowanym podczas bitwy przez energię Cerebrite Beta, zajmuje się Renee. Rogue pragnie od Lebau wyjaśnień na temat tajemniczej kobiety, lecz ten zbywa ją milczeniem. Kurt ogłasza alarm, informując iż system naprowadzający doprowadził pojazd do miejsca w którym znajduje się sygnatura CEREBRO. W powietrze wzbijają się oba Cerebrity mające zeskanować pojazd i go przechwycić. Tymczasem Xavier usiłuje przekonać CEREBRO, iż to co czyni jest szaleństwem. Ten zaprzecz, mówiąc iż przed ewolucją spowodowaną przez nano-sentinele był prostym programem, mającym wykrywać, katalogować i analizować mutantów tego świata. Teraz stał się czymś więcej. W chwili gdy Bastion usiłował go użyć, zgodnie z programem zabezpieczającym stworzonym przez Xaviera Cerebro skopiował swą zawartość. Zmieszała się ona z oprogramowaniem nano-maszyn i tak narodził się CEREBRO PRIME. Dokonał analizy swego oprogramowania, odkrywając iż nosi wirusa pozostawionego tam przez Xaviera jako ostateczne zabezpieczenie. Korzystając z posiadanej wiedzy o technologii Shi'ar zaprojektował własnych X-Men, dzięki którym zamierzał zrealizować marzenie, lecz w pierwszej kolejności sprowadził do siebie Shadowcat, która usunęła z niego wirusa. To umożliwiło mu osiągnięcie ostatecznego celu. Zamierza doprowadzić do pokoju między ludźmi a mutantami łącząc się z Xavierem, by wraz z nim jako jedność skatalogować wszystkich ludzi na Ziemi co zakończy wrogość. Xavier usiłuje go przekonać iż nie to jest jego marzniem, na co CEREBRO oznajmia iż będzie postępował bez jego zgody. Chwyta Ninę, oznajmiając iż nosi ona w sobie imprint jego telepatii i wiedzę jak ja realtywować. Albo będą z nim współpracować, albo uzyska te informacje siłą. Wówczas przez sufit wpadają X-Men.


Rogue chwyta CEREBRO rzucając o podłogę, a w nią wbija się Colossus. Kurt teleportuje się do środka z Remy'm i obaj odnajdują w kokonie skatalogowaną Storm. Xavier doczołguje się do Niny i przepraszając, że ją w to wszystko wciągnął prosi aby uczyniła go znowu sobą. W tym czasie CEREBRO powstaje i jednym błyskiem sztucznego oka kataloguje czwórkę X-Men. Przez Xaviera zaczynają przepływać tysiące myśli płynących z odzyskanej telepatii. CEREBRO wyczuwa to i poleca mu, aby się połączyli. Moc Xaviera i jego technologia połączone skatalogują ludzkość. CEREBRO orientuje się, iż Xavier nie skorzystał jednak z jego oferty, zajął go na tyle długo iż X-Men mogli się uwolnić. CEREBRO oświadcza iż pozostała mu jedynie eliminacja przeciwników. Rekonfiguruje Alfę i Betę ładując im Protokoły Xaviera, zawierające informację jak pokonać każdego z X-Men. Cerebrity dopadają każdego z mutantów zabijając ich po kolei. CEREBRO zdumiony widzi, iż Xavier się uśmiecha. Okazuje się że jest to jedynie symulacja w jego cybernetycznym mózgu, od której Xavier poleca się Ninie odłączyć. Wraca do rzeczywistości z której wyprowadził CEREBRO dzięki odzyskanej telepatii. Poleca X-Men zaatakować maszynę, dopóki ma zajęty umysł. X-Men niszczą Alfe i Betę biorąc odwet za wcześniejszą porażkę, zaś CEREBRO zaczyna się rozpadać. Oznajmia, iż nie zrezygnuje na co Xavier z Niną wchodzą do jego cyberbetycznego umysłu. Ukazują mu myśli ludzi, których zamierzał skatalogować, zaś CEREBRO nie jest w stanie wchłonąć tak potężnej dawki informacji, czując iż każdy umysł jest inny dochodzi do wniosku iż skatalogowanie nie będzie możliwe. Rozpada się do reszty na oczach X-Men dziękując Charlesowi za to co mu pokazał.


Xavier spogląda na swych X-Men. Nadeszła pora wrócić do domu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.